Netflix to ciągle jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Można oglądać ciekawe filmy i seriale, jednak sama aplikacja oraz interfejs nie są tu idealne. Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, jak zmienić język na Netflixie. Nie jest to wbrew pozorom trudne. Poniżej przedstawiamy poradnik, który pomoże w takiej sytuacji.

Jak zmienić język na Netflixie w kilku prostych krokach?

Ten proces może delikatnie różnić się zależnie od używanego urządzenia. Serwis jest dostępny dla komputerów, telewizorów oraz telefonów i tabletów. Warto wiedzieć, jak zmienić język na Netflixie, jeśli chodzi o całą aplikację, sam dźwięk czy też napisy. Można modyfikować każdy z tych elementów.

W pierwszej kolejności przedstawiamy, jak zmienić język dla całego konta. Ta instrukcja jest przeznaczona dla komputerów oraz telewizorów:

 1. Zaloguj się przy pomocy dedykowanej aplikacji lub strony internetowej Netflixa.
 2. Przejdź do zakładki “Konto”.
 3. Wybierz profil, dla którego ustawienia mają zostać zastosowane.
 4. Kliknij opcję “Język” i wybierz “Język tekstu”. Ta opcja zmieni całą aplikację, czyli nazwy wszystkich funkcji, opisy czy domyślne ustawienia dubbingu lub napisów.
 5. Zapisz zmienione ustawienia i przejdź do aplikacji Netflixa.

zmiana jezyka na netflixie

Od teraz wszystko powinno zostać zmienione, włącznie z tytułami filmów oraz seriali. Nie będzie nawet konieczne ponowne logowanie czy restartowanie aplikacji.

Oprócz języka całego serwisu można zmienić oczywiście napisy i dźwięk. Netflix oferuje wiele wersji niemal każdego filmu oraz serialu, jaki jest dostępny na platformie. Użytkownik wybiera między wieloma opcjami języków dubbingu czy lektora oraz napisów (dostępne także wyłączone). Jak zmienić język na Netflixie?

 1. Zaloguj się za pomocą aplikacji lub serwisu internetowego.
 2. Wejdź do zakładki “Konto”.
 3. Przejdź do profilu, dla którego ustawienia mają zostać zastosowane.
 4. Wybierz “Język” i przejdź do opcji “języki filmów, seriali i programów”. Tutaj należy wybrać preferowaną wersję – dostępnych jest naprawdę wiele. Trzeba jedynie pamiętać, że nie każda pozycja w serwisie będzie dostosowana do każdego języka.
 5. Zapisz wprowadzone zmiany.

netflix jezyk

Ten poradnik także dotyczy tylko urządzeń desktopowych, czyli telewizorów oraz komputerów. Warto zauważyć, że język napisów i dźwięku można również zmienić podczas oglądania. W odtwarzaczu znajduje się ikona ustawień. To właśnie tam dostępne są wersje językowe, których zmiana jest natychmiastowa. Z tej opcji można korzystać zarówno na urządzeniach desktopowych, jak i mobilnych.

Jak zmienić język na Netflixie? Poradnik dla urządzeń mobilnych

Ustawienia zmienia się tutaj delikatnie inaczej. Dotyczy to zarówno języka całej aplikacji, jak i napisów oraz dźwięku. Zmiana konfiguracji będzie wyglądać bardzo podobnie w przypadku urządzeń z Androidem, a także sprzętem Apple. Jak zmienić język na Netflixie?

 1. Wejdź do aplikacji Netflixa i zaloguj się na swoje konto.
 2. Wybierz ikonę profilu lub wybierz opcję “Więcej”.
 3. Kliknij “Zarządzaj profilami” – tutaj należy wybrać profil, dla jakiego ustawienia mają zostać zastosowane.
 4. Znajdź pole “Język tekstu” i wybierz dowolną opcję.
 5. Wszystko zostanie zapisane automatycznie.

Powyższy poradnik dotyczy zmiany języka całej aplikacji Netflixa. Można również konfigurować preferowany język napisów i dźwięku tak jak w przypadku desktopowych urządzeń. Jak to zrobić?

 1. Wejdź do aplikacji Netflixa i zaloguj się na swoje konto.
 2. Przejdź do ikony profilu lub opcji “Więcej”.
 3. Wybierz “Zarządzaj profilami” i kliknij profil, dla którego opcje mają zostać zastosowane.
 4. Kliknij “Język tekstu i napisów” i wybierz dowolną opcję.
 5. Ustawienia zapisują się automatycznie.

Te opcje można również zmieniać podczas oglądania wideo. Wystarczy kliknąć ikonkę ustawień i wybrać dowolną wersję językową.

Dlaczego użytkownicy korzystają z VPN, by zmieniać lokalizację na Netflixie?

W tym przypadku również domyślne wersje językowe aplikacji, dźwięku oraz napisów zostaną zmienione. Nie jest to jednak głównym celem. VPN na Netflixie umożliwia zmianę lokalizacji IP użytkownika. Dzięki temu Netflix “widzi” dany profil tak jakby znajdował się w wybranym miejscu. VPN daje więc dostęp do seriali, filmów i programów, które są ograniczone regionalnie.

Warto zauważyć, że takie narzędzie nie jest wbudowane w samą aplikację. Należy korzystać z zewnętrznych rozwiązań. Większość sprawdzonych VPN-ów to płatne programy, które niestety trzeba kupić, by uzyskać dostęp do regionalnych materiałów Netflixa. VPN nigdy nie powinien służyć wyłącznie do zmiany wersji językowej. Warto zauważyć, że korzystanie z takiego programu zabezpiecza również użytkownika w sieci.

Zmiana języka na Netflixie – podsumowanie

Już wiesz, jak zmienić język na Netflixie. Wystarczy zwykle tylko kilka kliknięć i zapisanie ustawień. Dźwięk oraz napisy w filmach można modyfikować bezpośrednio z poziomu odtwarzacza. Nasz poradnik przedstawia jednak rozwiązanie, które zmienia domyślną, preferowaną wersję językową dla każdego oglądanego materiału.

Warto zauważyć, że w przypadku telewizorów proces może delikatnie się różnić. Wynika to z tego, że producenci wykorzystują różne systemy operacyjne Smart TV. Niektóre posiadają zintegrowaną aplikację Netflixa o dostosowanym interfejsie. Nazwy opcji powinny jednak pozostawać takie same. Jedynie umiejscowienie może być inne.

W razie problemów można skorzystać z oficjalnej strony Netflixa i pomocy, która tam się znajduje. Serwis oferuje nawet wsparcie konsultantów, jeżeli będzie konieczne. Każdy powinien bez problemu poradzić sobie ze zmianą języka na Netflixie. Zapraszamy także do artykułu, w którym wyjaśniamy, jak zresetować Netflixa na telewizorze — może się kiedyś przydać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Squid Game Squid Game 2: w końcu pojawiła się zapowiedź nowego sezonu
Squid Game pojawił się na Netflixie w 2021 roku i od razu stał się hitem. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje kontynuacji. Było wiele plotek na
jak zresetować netflix na telewizorze Jak zresetować Netflixa na telewizorze?
Obecnie bardzo wiele tak zwanych “Smart TV” obsługuje Netflixa (a niektóre także inne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Prime Video czy HBO Go). Niestety, może
nordvpn netflix Czy NordVPN do Netflixa to dobre rozwiązanie?
Gdy platformy streamingowe pojawiły się na rynku, szturmem zdobyły serca wielu internautów. Możliwość oglądania wybranych seriali i filmów na żądanie było czymś wspaniałym. Wielka dostępna
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *