Skrzynki mailowe mają to do siebie, że użyte do ich stworzenia nicki, mogą się po jakiś czasie zdezaktualizować. Niezależnie, czy się znudzicie, czy może wyrośniecie: warto wiedzieć jak zmienić nazwę Gmail. Co prawda w teorii możecie się po prostu zdecydować na to, żeby dowiedzieć się, jak zmienić adres e-mail, ale nowe konto to nowe kłopoty.

Czy można zmienić nazwę Gmail?

Nowe konto pocztowe to oczywiście brak historii, brak ważnych maili i pusta skrzynka kontaktów. Jakby tego było mało, to chociaż nowa skrzynka oznacza brak spamu, jest spora szansa na to, że w kilku miejscach będzie potrzeba zmienić maila kontaktowego.

Czy da się zmienić nazwę Gmail? Tak! Na szczęście Google wyszło naprzeciw użytkownikom i pozwoliło na zmianę nazwy Gmaila. W dalszej części odpowiem, czemu dla wielu firm zmiana nazwy nie jest opcją domyślną.

Jak zmienić nazwę Gmail? Poradnik krok po kroku

Nowa nazwa Gmail to praktycznie twoja nowa persona, która pozwala lepiej się prezentować przed adresatami twoich wiadomości, używając wciąż tego samego adres e-mail. Dzięki temu jesteś odporny na wszystkie minusy związane z zakładaniem nowej skrzynki pocztowej, które wymieniłem w poprzednim akapicie. To wciąż ten sam mail, z całą historią, kontaktami i pożądanymi newsletterami.

Jak zmienić nazwę adresu e-mail? Poradnik krok po kroku:

  • Otwórz swojego skrzynkę pocztową Gmail.
  • Wciśnij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, niedaleko twojego zdjęcia profilowego. Następnie wciśnij przycisk “Zobacz wszystkie ustawienia”.

 jak zmienić adres email gmail

  • Wybierz zakładkę “Konta i importowanie”.

jak zmienic nazwe gmaila

  • W polu “Wyślij jako:” możesz wybrać nazwę dla swojego Gmaila. Kliknij w “edytuj informacje”.
  • W nowym małym oknie dostaniesz możliwość edycji nazwy. Po wszystkim naciśnij “Zapisz zmiany”.

czy mozna zmienic nazwe gmail

Jak zmienić nazwę na Gmailu innego adresu e-mail?

Mogliście zauważyć, że na drugim z moich zrzutów ekranu mam dwa adresy e-mail, z czego jeden nie z domeny Google, ale z o2.pl. Google pozwala importować maile z innych skrzynek pocztowych, co też skrzętnie czynię. Po prostu preferuję interfejs Google do obsługi poczty. Google pozwala zmieniać nazwy wszystkich adresów e-mail podpiętych pod jedno konto Gmail.

Jak zmienić nazwę na Gmailu innego adresu email? Dokładnie w ten sam sposób, co głównego adresu! Na drugim screenie możecie zobaczyć, że wystarczy kliknąć “edytuj informacje” przy drugim adresie email. Tak samo będzie wyglądała procedura dla każdego kolejnego maila podpiętego do waszej skrzynki Gmail.

Nie mogę zmienić nazwy Gmail – co robić?

Procedura zmiany nazwy może być zablokowana w dwóch przypadkach. Po pierwsze: jeśli zbyt często zmieniacie nazwę, algorytmy Google mogą zablokować tę opcję, traktując to zachowanie jako podejrzane. Częsta zmiana nazwy może zostać odebrana jako zmiana tożsamości po kradzieży konta. Z reguły blokada powinna przejść samoistnie po pewnym czasie.

Drugim przypadkiem, gdy nie można zmienić nazwy Gmail może być korzystanie z workspace. Co to znaczy? Jeśli używacie poczty Gmail w ramach wewnętrznej poczty pracowniczej, sporo opcji może być zablokowana odgórnie na życzenie pracodawcy. Jeśli macie poważny powód dla zmiany nazwy poczty (np. zmiana nazwiska po ślubie) napiszcie do supportu, który w waszej firmie zajmuje się sprawami IT.

Jak zmienić adres e-mail?

Nie da się. Wiele firm wzbrania się przed umożliwieniem dowolnej zmiany adresów, a czasem też nicków w swoich systemach. Dzieje się tak z jednego powodu: dla bezpieczeństwa. Łatwe zmiany adresów oznaczają łatwą anonimowość. Dlatego te opcje są z reguły niedostępne lub mocno ograniczone. To dokładnie ta sama zasada, dla której zmiany nazwy Gmail zostanie zablokowana przy zbyt wielu próbach.

Oczywiście w każdym momencie możecie założyć skrzynkę pocztową z nowym adresem.

Jak zmienić nazwę Gmaila? Podsumowanie

Zmienić nazwę Gmaila można równie łatwo, jak zmienić hasło na Gmail. Google ma wiele lat doświadczeń w tworzeniu interfejsu w taki sposób, żeby użytkownicy się w nim nie gubili. Sprawdź też artykuł, jak usunąć konto Gmail!

WARTO PRZECZYTAĆ:

gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Najlepsza poczta e-mail Najlepsza poczta e-mail – którą wybrać?
Bez poczty e-mail daleko we współczesnym świecie nie zajdziemy. Rejestracja w jakichkolwiek serwisach czy zrobienie zakupów przez Internet będzie nie tyle utrudnione, co wręcz niemożliwe.
Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Tatiana, 28 sierpnia 2023 @ 19:16 Odpowiedz

    Czy po zmianie nazwy adresu mail muszę zmieniać dane we wszyskich aplikacjach na których zakładałam konta przy pomocy tego maila czy to zrobi się samoistnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *