Każdy posiadacz auta doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są różnego rodzaju akcesoria samochodowe. Bez nich nie ma możliwości sprawdzenia niektórych parametrów czy naprawiania drobnych usterek. Ma to niekiedy kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas dalekiej podróży albo w momencie, w którym auto zwyczajnie nie chce odpalić. Wśród wielu różnych dodatków samochodowych warto wymienić Jump Starter, który przedstawimy bliżej za chwilę.

Samochód – przyjemność i odpowiedzialność

Posiadanie samochodu wiążę się nie tylko z wygodną jazdą, ale również z wydatkami i dużą odpowiedzialnością. Podobnie jak wszystkie rzeczy, również samochody mogą z biegiem lat i użytkowaniem ulegać różnego rodzaju awariom. Kiedyś możliwe było samodzielne naprawianie drobnych usterek, a i dzisiaj wiele z nich wciąż możemy wykonać własnoręcznie. Miłośnicy motoryzacji, którzy uwielbiają nie tylko oglądać samochody, jeździć nimi, ale również sami przy nich majsterkują, z pewnością posiadają spore zestawy narzędzi, za pomocą których mogą usunąć większość problemów.

Pomimo że obecnie trudniej jest samodzielnie dokonać napraw ze względu na mniejszy dostęp do podzespołów wewnątrz auta oraz konieczność wykorzystania komputera, warto zaopatrzyć się przynajmniej w kilka podstawowych narzędzi. Albo w jedno, które może pełnić wiele funkcji.

Jump Starter a rozruch

Podstawowym narzędziem, które powinno znajdować się w każdym garażu, jest Jump Starter. Model wyprodukowany przez firmę Sena oferuje hurtownia elektryczna – Speckable.pl.

Jest to urządzenie profesjonalne, za pomocą którego można odpalić samochody na silniki benzynowe, a także diesla. Przed wyborem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na maksymalny pobór prądu, który jest niezbędny do rozruchu konkretnego samochodu. Dzięki Jump Starterowi marki Sena możemy uruchomić samochód, w którym akumulator uległ całkowitemu rozładowaniu, co ma ogromne znaczenie zimą. Jeżeli więc obawiamy się, że nasz akumulator bardzo szybko rozładowuje się ze względu na warunki atmosferyczne, możemy (za sprawą niewielkiego rozmiaru urządzenia) zgrabnie spakować je do bagażnika i wozić ze sobą. Wspomoże nas w trudnych sytuacjach i przyda się nawet laikom, ponieważ posiada zabezpieczenie przed wpięciem klem w nieodpowiednie gniazda.

Opony samochodowe i inne funkcje

Dodatkowymi zaletami posiadania Jum Startera są możliwość dopompowania kół i sprawdzenia, jakie jest ciśnienie w oponach.

Warto również podkreślić, że Jump Starter Sena dodatkowo może posłużyć jako źródło zasilania dla smartfonów, tabletów i laptopów dzięki wejściom USB. Ma on także dwa gniazda 12 V typu zapalniczki samochodowej, pozwala więc na zasilanie lodówki turystycznej albo GPS. Ważną funkcją Jump Startera jest również mocna lampa LED z funkcją SOS.

Decydując się na zakup tego urządzenia, będziesz więc zawsze bezpieczny i dobrze wyposażony na ewentualne niesprzyjające sytuacje na drodze. Jeśli zatem często udajesz się w podróż, zwłaszcza długą, powinieneś zawsze mieć go w bagażniku, gotowy do użycia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

xiaomi su7 Tak wygląda pierwszy samochód Xiaomi. To elektryk
Xiaomi ma w swojej ofercie bardzo różnorodną gamę produktów, od smartfonów, przez odkurzacze, po hulajnogi elektryczne. Teraz przyszła pora na… pierwszy samochód. Dzięki specyficznym chińskim
mercedes Mercedes wdroży ChatGPT w swoich samochodach
Asystent głosowy dostępny w nowszych pojazdach Mercedesa właśnie stał się inteligentniejszy — przynajmniej w teorii. Producent nawiązał współpracę z Microsoftem, aby usprawnić go przy pomocy
general motors General Motors wdroży standard ładowania Tesli do swoich elektryków
Najpierw Ford, teraz General Motors — zaciekli rywale Tesli decydują się na partnerstwo z firmą Elona Muska. Chodzi o dostosowanie pojazdów elektrycznych do stworzonego przez
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *