Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Czwarta, najnowsza jak do tej pory odsłona serii o Rico Rodriguezie (chyba, że ktoś liczyłby Just Cause Mobile na telefony komórkowe z 2022 roku, ale ciężko to uznać za pełnoprawną część serii) to tytuł, który przeszedł bez ogromnego echa. Nie oznacza to jednak, że nie warto go wypróbować, tym bardziej biorąc pod uwagę, że aktualnie można kupić go w zestawie ze wszystkimi dodatkami i rozszerzeniami znacznie taniej niż w okolicach premiery.

Dla osób, które chcą to zrobić, przygotowaliśmy ten materiał, w którym omówimy, jakie posiada Just Cause 4 wymagania na PC (minimalne i zalecane). Przy okazji podzielimy się także garścią innych najważniejszych informacji o tym tytule, takimi jak data premiery i platformy, na które gra wyszła. Mamy nadzieję, że dowiecie się wszystkiego, co będzie Wam potrzebne!

Just Cause 4 – wymagania minimalne i zalecane

Zanim przedstawimy Wam wymagania Just Cause 4, warto pokrótce omówić, co trzeba z nimi zrobić, aby przekonać się, czy urządzenie je spełnia. Pierwszym proponowanym przez nas rozwiązaniem jest skorzystanie z witryny, która automatycznie pobierze specyfikację komputera i porówna je z wymaganiami gry.

Drugim, nieco bardziej skomplikowanym, jest użycie narzędzia do samodzielnej weryfikacji parametrów PC/laptopa, a następnie porównanie benchmarków własnych komponentów i komponentów wymienionych w oficjalnych wymaganiach JC 4, które znajdziecie poniżej.

just cause 4 wymagania sprzetowe
Źródło: Square Enix

Wymagania minimalne Just Cause 4

Jeśli zostaną spełnione minimalne wymagania Just Cause 4, jest prawdopodobne, że uda się odpalić tytuł i płynnie grać na niskich ustawieniach graficznych. Wyglądają one tak:

System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz | AMD FX-6300 @ 3.5 GHz lub lepszy
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 (2GB VRAM lub lepsza) | AMD R9 270 (2GB VRAM lub lepsza)
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 59 GB dostępnej przestrzeni

Już sam wymagany system operacyjny (Windows 7) wskazuje, że nie będziemy mieli tu do czynienia z bardzo wysokimi wymaganiami, nawet jak na rok, w którym tytuł ten miał premierę.

Wymagania zalecane Just Cause 4

Zalecane wymagania Just Cause 4 są oczywiście wyższe niż te minimalne – jeśli sprzęt je spełnia, oznacza to, że powinien poradzić sobie z grą również na wyższych ustawieniach graficznych. Prezentują się następująco:

System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz | AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz lub ekwiwalent
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 (6GB VRAM lub lepsza) | AMD Vega 56 (6GB VRAM lub lepsza)
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 59 GB dostępnej przestrzeni

Jakie opinie zebrało Just Cause 4?

Just Cause 4 zostało wydane 4 grudnia 2018 na komputery osobiste z systemami Microsoft Windows, a także konsole PlayStation 4 i Xbox One. Stworzeniem tego tytułu zajęło się Avalanche Studios, zaś wydawcą zostało Square Enix Europe.

Nie wiadomo dokładnie, ile sprzedało się kopii JC 4, ale na pewno nie były to takie wyniki, na które Square Enix by liczyło. Przeciwnie, sam szef firmy wskazał słabą sprzedaż Just Cause 4 jako jedną z przyczyn kiepskich wyników finansowych całego przedsiębiorstwa w 2018 roku.

Mimo braku zadowalającego zainteresowania ze strony graczy, tytuł był rozbudowywany przez pewien czas po premierze. Square Enix wydało łącznie trzy elementy zawartości do pobrania (DLC).

Pierwszy z nich to Dare Devils of Destruction, wydane 30 kwietnia 2019 roku. DLC wprowadziło uzbrojone pojazdy, a także nowe tryby wyzwań. Kolejny dodatek, Los Demonios, miał premierę 3 lipca 2019 roku. Ostatnie DLC, noszące nazwę Danger Rising, zostało wydane 5 września 2019 roku. W jego skład weszła paczka misji, a także deskolotka.

jc 4 wymagania
Źródło: Square Enix

Nie da się ukryć, że gra zebrała nie najlepsze oceny na Metactriticu, zarówno od krytyków, jak i fanów. Dokładniej mówiąc, wersja na PC została oceniona na 68/100 przez krytyków i 4.7/10 przez graczy. Dla porównania, poprzednia część serii, Just Cause 3, ma ocenę 74/100 od krytyków i 5.9/10 od graczy. Za to Just Cause 2 (84/100 i 7.6/10) i pierwsze Just Cause (75/100 i 7.0/10) mogą się już cieszyć znacznie lepszymi wynikami.

Mimo wszystko nie warto “czwórki” od razu skreślać, ponieważ ma ona co prawda pewne problematyczne wady, ale posiada też szereg zalet, które sprawiają, że niejedna osoba miło spędzi przy niej czas.

Just Cause 4 wymagania – podsumowanie

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas wymagania Just Cause 4 Was nie odstraszyły, a przeciwnie – okazało się, że Wasz laptop lub PC całkowicie je spełnia. Nie jest to na szczęście najbardziej wymagająca gra, szczególnie biorąc pod uwagę, że powoli zaczyna już mieć swoje lata, więc wiele urządzeń powinno sobie z nią bez problemu poradzić. Jeśli jednak okaże się, że tak nie jest, zawsze można też wypróbować którąś z poprzednich części serii, jeśli nie miało się jeszcze okazji.

Just Cause 3 miało premierę w 2015 roku, czyli 3 lata przed “czwórką” – w związku z tym wciąż jest to gra dość nowoczesna, a przy tym ma ona niższe wymagania niż wymagania opisywanego w tym materiale sequela. Dostępne są też Just Cause 2 z 2010 roku i pierwsza część serii z 2006 roku, ale nie da się ukryć, że widać po nich już stosunkowo mocno wiek i wielu osobom mogą one z tego przypaść do gustu nieco mniej niż Just Cause 4 czy 3.

Jednocześnie “jedynka” i “dwójka” zebrały znacznie lepsze oceny od krytyków i graczy niż dwie następne odsłony, więc, jeśli dla kogoś trącąca myszką grafika nie jest problemem, warto w nie zagrać.

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *