Logan Paul, youtuber i kolekcjoner kart Pokemon zapisał się w historii tego uniwersum. Został on właścicielem najdroższego na świecie PSA 10 Pikachu Illustrator. Ta karta ma wartość 25 mln złotych.

Logan Paul, jako posiadacz najdroższej karty Pokemon na świecie

W 2022 roku została przeprowadzona transakcja z najdroższą kartą Pokemon na świecie. Chodzi tutaj konkretnie o Pikachu Illustrator oceniony przez PSA na 10. Logan Paul, sławny youtuber stał się jej posiadaczem. Zapłacił równowartość 25 milionów złotych, czyli ponad 5 milionów dolarów. Tym samym Logan Paul znalazł się oficjalnie w Księdze Rekordów Guinessa.

Karta Pikachu Illustrator występuje tylko w 20 egzemplarzach na całym świecie. Stąd właśnie pochodzi jej wartość. Dodatkowo warto wiedzieć, czym jest oznaczenie PSA 10. To symbol organizacji sprawdzającej stan kolekcjonerskich kart Pokemon. 10 oznacza tutaj najwyższą możliwą ocenę, czyli jest w idealnym stanie.

Logan Paul kupił właśnie tę kartę za ponad 5 milionów dolarów. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że ma ona ponad 20 lat – pochodzi z 1998 roku. Była przez cały ten czas przechowywana w perfekcyjnym stanie, dzięki czemu otrzymała ocenę PSA 10.

Jak popularny youtuber stał się właścicielem najdroższej karty Pokemon?

Droga do zdobycia Pikachu Illustrator PSA 10 była bardzo trudna. Jest to w końcu najrzadsza karta Pokemon, jaka została zakupiona. Logan Paul skontaktował się z informatorem, który miał go łączyć z pewnym kolekcjonerem. Ten właśnie posiadał kartę Pikachu Illustrator PSA 10. Mimo wszystko po kontakcie w lutym 2022 wszystko zakończyło się niepowodzeniem, oferta 4 mln dolarów została anulowana.

Dopiero 4 miesiące później udało się ponowić propozycję. Kolekcjoner zgodził się, ponieważ Logan zakupił także kartę Pikachu Illustrator PSA 9. Takie warunki zostały dotrzymane. Karty zostały zakupione w Londynie oraz Dubaju. Warto zauważyć, że tak ogromna cena nie oznacza tutaj strat. Karty Pokemon mogą ciągle rosnąć na wartości – mimo wszystko Logan Paul ma dla niej inne plany.

Sprawdź video z Paulem:

Co teraz stanie się z kartą Pokemon za 25 mln złotych?

Logan Paul uznał, że karta zostanie wystawiona na Liquid Marketplace. Mim wszystko stwierdził, iż chce zachować 49% udziałów. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Karta mogłaby po kilku latach znacznie wzrosnąć na cenie i można tak zarobić kilka milionów dolarów. Mimo wszystko Logan Paul chce wypromować stronę, której jest współwłaścicielem, czyli Liquid Marketplace. Youtuber jest znany z szalonych, często nietuzinkowych pomysłów.

Warto zwrócić uwagę na to, że Logan przez ostatni czas miał kilka straconych inwestycji – jedna z nich dotyczy nawet kart Pokemon. Po zakupie Pikachu Illustrator PSA 10 wielu przypomina tamtą sytuację. Wtedy youtuber kupił pakiet kart za kilka milionów dolarów, po czym okazały się one fałszywe. Teraz Pikachu Illustrator PSA 10 jest w 100% prawdziwy. To realna karta Pokemon sprzed 20 lat, warta ponad 25 milionów złotych.

Karta Pokemon za 25 mln złotych – historia Paula Logana
Źródło zdjęć: © guinnessworldrecords.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

Pokemon Presents Czego dowiedzieliśmy się z Pokemon Presents?
W końcu nadszedł ten czas w roku, gdy dowiedzieliśmy się, jaka przyszłość czeka uwielbiane przez wszystkich Pokemony. Ósmego sierpnia odbyła się prezentacja Pokemon Presents poprowadzona
gra pokemon na pc Gry Pokemon na PC — najlepsze „klony” i alternatywy
Pokemon to jedna z najpopularniejszych serii gier, uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie. Od prawie 3 dekad jedyny oficjalny sposób na zagranie w kultowe
nintendo Nintendo poluje na filmiki z fanowskiej gry, w której zabijasz Pokemony
Z jednej strony, Nintendo jest często bardzo wyczulone na ochronę swoich praw autorskich. Z drugiej, niektórym grom fanowskim pozwala żyć od lat, mimo że ich
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *