• Ochrona przed atakami typu Brute Force i BadUSB, szyfrowanie XTS-AES
 • Opcja wielu haseł z trybem frazy i złożonym
 • Automatyczna kopia zapasowa w chmurze

5 czerwca 2022Kingston Digital Europe Co LLP., oddział Kingston Technology Company Inc. zajmujący się pamięcią flash, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek pamięć flash USB IronKey Locker+ 50 (LP50). Najnowsza pamięć flash USB od Kingston’a zapewnia bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu sprzętowemu XTS-AES. Chroni też użytkownika przed atakami typu BadUSB i Brute Force.

Kingston IronKey Locker+ 50 oferuje korzystanie z haseł administratora i użytkownika, a także umożliwia ustawienie hasła złożonego lub opartego o frazę. Tryb złożony pozwala używać haseł od 6 do 16 znaków przy użyciu 3 z 4 zestawów znaków. Nowy tryb hasła opartego na frazie pozwala ustawić hasło w oparciu o numeryczny PIN, zdanie, a nawet listę słów o długości od 10 do 64 znaków, wraz z obsługą znaków międzynarodowych. Aby ograniczyć nieudane próby logowania, wystarczy dotknąć przycisku „eye” i zobaczyć wprowadzone hasło. Gdy użytkownik zapomni hasła, można użyć hasła administratora i uzyskać dostęp do danych na nośniku lub zresetować hasło użytkownika.

LP50 został zaprojektowany z myślą o wygodzie – dzięki małej metalowej obudowie i wbudowanej pętli na klucze, a także opcjonalnej funkcji USBtoCloud (ClevX), użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich danych w dowolnym miejscu. LP50 jest łatwy do skonfigurowania zarówno dla użytkowników Google Drive, jak i OneDrive (Microsoft), Amazon Cloud Drive, Dropbox czy Box. Ponadto całe potrzebne oprogramowanie i zabezpieczenia są wgrane w pamięć flash USB, więc nie jest wymagana instalacja dodatkowych aplikacji. Nośnik LP50 działa zarówno w systemie Windows, jak i macOS, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować na wielu systemach.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować kolejny produkt dla osób chcących zabezpieczyć swoje wrażliwe dane biznesowe i prywatne” – komentuje Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager, Kingston. „LP50 ma nasze najbardziej pożądane funkcje, możliwość ustanowienia podwójnego hasła, a także nowy tryb frazy, który pozwoli użytkownikom wybrać hasło łatwiejsze do zapamiętania” – dodaje Oscar Escayola Kaloudis.

Kingston IronKey Locker+ 50 jest dostępny w pojemnościach od 16 GB do 128 GB, ma pięcioletnią gwarancję i zapewnioną bezpłatną pomocą techniczną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie kingston.com.

Kingston IronKey Locker+ 50
Numer seryjnyPojemność
IKLP50/16GB16GB IronKey LP50
IKLP50/32GB32GB IronKey LP50
IKLP50/64GB64GB IronKey LP50
IKLP50/128GB128GB IronKey LP50

Specyfikacja techniczna Kingston IronKey Locker+ 50:

 • Szyfrowanie sprzętowe XTS-AES. Pozwala zabezpieczyć ważne dane dzięki wbudowanej ochronie przed atakami BadUSB i Brute Force.
 • Opcja wielu haseł (administrator i użytkownik), możliwość ustanowienia hasła w trybie frazy i złożonym. Administrator może zresetować hasło użytkownika, aby przywrócić użytkownikowi dostęp do danych.
 • Nowy tryb frazy. Możliwość wybrania między trybem frazy i złożonym. Nowy tryb hasła opartego na frazie pozwala ustawić hasło w oparciu o numeryczny PIN, zdanie, a nawet listę słów o długości od 10 do 64 znaków.
 • Automatyczna kopia zapasowa w chmurze. Dostęp do danych przechowywanych w IronKey Locker+ 50 z osobistej pamięci masowej w chmurze.
 • Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Mniejsza liczba nieudanych prób logowania dzięki przyciskowi „eye”. Wirtualna klawiatura pozwala chronić wprowadzanie hasła przed keyloggerami i screenloggerami.
 • Interface: USB 3.2 Gen 1
 • Pojemność1: 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB
 • Złącze: Type-A
 • Prędkość2:

USB 3.2 Gen 1

16 GB – 128 GB:           145 MB/s odczyt, 115 MB/s zapis

USB 2.0

16 GB – 128 GB:           30 MB/s odczyt, 20 MB/s zapis

 • Obsługiwane usługi w chmurze Google Drive, OneDrive (Microsoft), Amazon S3, Dropbox, Box
 • Wymiary:                         56 mm x 18.60 mm x 9.60 mm
 • Temperatura robocza:             od 0° C do 60° C
 • Temperatura przechowywania: od20° C do 85° C
 • Kompatybilność:             USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Minimalne wymagania systemowe: Do użycia wymagane są dwie wolne litery dysku3
 • Gwarancja:                         5-letnia gwarancja, bezpłatna pomoc techniczna. 5-letnia

licencja (po aktywacji) USBtoCloud. Po wygaśnięciu licencji na oprogramowanie USBtoCloud oferuje opcje licencjonowania bezpośrednio z ClevX.

 • Zgodność:                         Windows 11, 10, 8.1, macOS (v. 10.14.x – 12.x.x)

USBtoCloud® by ClevX, LLC

1 Część pojemności urządzenia jest wykorzystywana do formatowania i innych funkcji, a zatem nie jest dostępna do przechowywania danych. W związku z tym rzeczywista pojemność dostępna do przechowywania danych jest mniejsza niż podana na produktach. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do przewodnika po pamięci flash firmy Kingston.

2 Szybkość może się różnić w zależności od sprzętu, oprogramowania i sposobu użytkowania.

3 Pierwsze wolne litery dysków po urządzeniach fizycznych, takich jak partycja systemowa, napędy optyczne itp.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *