Zakup komputera dla gracza może w wielu przypadkach okazać się nie lada problemem. Największe wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć przyszli gamerzy, są zwykle ograniczenia finansowe. Na szczęście kwota 3500 złotych wydaje się wystarczająca do tego, żeby kupić porządny sprzęt, który zapewni użytkownikowi wiele rozrywki.

Komputer dla gracza do 3500 zł – co jest ważne?

Jak wspomniano wcześniej – wybór komputera dla gracza wcale nie jest prostą sprawą. Na jego sprawne działanie nie ma wpływu to, ile pieniędzy przeznaczymy na jego poszczególne komponenty. Znacznie ważniejsze jest to, czy będą one w stanie zagwarantować użytkownikowi wystarczający poziom efektywności w wybranych przez niego tytułach.

Parametry komputera, na które warto zwrócić uwagę

Parametry, które są niezwykle istotne, jeśli chodzi o wybór sprzętu dla miłośnika gier, to przede wszystkim odpowiednia liczba rdzeni procesora: najlepsze są 4-, 6- i 8-rdzeniowe. Kolejny parametr to karta graficzna. Dobrym rozwiązaniem jest GeForce GTX/RTX albo Radeon RX. W przypadku dysku warto zdecydować się na SSD lub połączenie SSD/HDD. Dla niektórych gamerów ważna jest także obudowa urządzenia. Najczęściej stawiają oni na czarną z akcentami kolorystycznymi w neonowych barwach, a także podświetlenie LED.

Wytrzymały sprzęt i stabilny Internet dla gracza – duet idealny

Urządzenie o odpowiednio dobranych parametrach to niejedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Ważne jest także połączenie internetowe. Internet dla gracza powinien cechować się szybkim przesyłaniem i odbieraniem danych, a także niskim pingiem, który wpływa na opóźnienia w przesyłaniu i pobieraniu danych z serwera. To niezwykle ważne dlatego, że szybkie łącze umożliwia płynną rozgrywkę i niemal natychmiastowe ściąganie poszczególnych gier.

Jaki Internet do gier wybrać? Nietrudno o oferty, które są dostosowane specjalnie do wymagań gamerów. Do najpopularniejszych z nich należą te od największych graczy na rynku. Są to INEA, UPC i T-Mobile. To właśnie jedna z ofert tych dostawców może być odpowiedzią na pytanie – jaki Internet do gier wybrać?

Jaki Internet do gier będzie najlepszy? – oferty dostawców

Jak wspomniano wcześniej, do najlepszych dostawców Internetu należą INEA, UPC i T-Mobile. Każdy z nich może pochwalić się znakomitymi wynikami i dużą przepustowością. Jednak czy jest sposób, żeby zdobyć wiarygodne dane na temat tego, kto z nich proponuje najlepszy Internet dla gracza? Tak. Są to testy przeprowadzone przez portal Speedtest.pl. Według nich prędkość pobierania w T-Mobile wynosi 159,1 Mb/s, prędkość wysyłania 52,4 Mb/s, a ping 15 ms. Jeśli chodzi o UPC, prędkość pobierania wynosi 167,5 Mb/s, wysyłania 29,6 Mb/s, natomiast ping 18 ms. W przypadku INEA prędkość pobierania to 173,8 Mb/s, wysyłania 168,9 Mb/s, z kolei ping wynosi 10 ms.

Jak widać, najlepszą ofertę można znaleźć w INEA. Dostawca zapewnia szybki Internet dla gracza za sprawą światłowodu symetrycznego o przepustowości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Łącze symetryczne gwarantuje taką samą prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania danych. Dzięki temu gracze mogą korzystać ze stabilnego połączenia o niskim pingu, co w zestawieniu z komputerem o odpowiednich parametrach gwarantuje godziny znakomitej rozrywki.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *