Reputacja Konami w ostatnich latach mocno podupadła. Kontrowersje wzbudził konflikt firmy z uwielbianym przez wielu graczy Hideo Kojimą, z niezadowoleniem spotkało się też wprowadzenie na rynek gier automatowych typu pachinko zamiast pełnoprawnych gier PC-towych.

Teraz firma zdecydowała się dodać do swojego CV, poza produkcją gier komputerowych i automatów, także… komputery osobiste. Tak jest – można już zamówić w przedsprzedaży komputery osobiste marki Konami. Nie są to jednak urządzenia tanie.

Dostępne są trzy modele, wysyłka już we wrześniu

Linia komputerów osobistych Konami nosi nazwę Arespear. Póki co zaprezentowano trzy modele: Arespear C300, Arespear C700 oraz C700+. Przy czym różnica między C700 a C700+ jest, jak można się domyślić po samych nazwach, raczej niewielka – więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Wszystkie trzy modele można już zamawiać w przedsprzedaży, a wysyłka ma nastąpić już we wrześniu tego roku. Są one dostępne na japońskiej stronie Konami – nic na razie nie wiadomo o dystrybucji europejskiej czy amerykańskiej. Każdy z nich wyposażony jest domyślnie w system operacyjny: Windows 10 Home 64bit, a także w kartę dźwiękową Asus Xonar AE.

Arespear C300

Arespear C300 jest najtańszym póki co modelem PC-a od Konami. Kosztuje 184,800 jenów, czyli około 6600 złotych. W zamian za to dostajemy sprzęt o następującej specyfikacji, zapakowany w nietypową obudowę:

  • Procesor: Intel Corei5-9400F
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 1650,
  • RAM: 8GB DDR4-2666
  • Pamięć: 512GB SSD.

konamiarespear c300Arespear C700

Arespear C700 to już koszt rzędu 316,800 jenów, a więc w przeliczeniu około 11 300 złotych. Za te pieniądze otrzymujemy:

  • Procesor: Intel Core i7-9700 z chłodzeniem wodnym
  • GPU: Nvidia GeForce RTX 2070 Super
  • RAM: 16GB DDR4-2666 (2 x 8GB)
  • Pamięć: 512GB SSD + 1TB HDD.

arespear c700Arespear C700+

Arespear C700+ kosztuje 338,800 jenów, czyli o 22 tysiące więcej niż jego wersja podstawowa. Oznacza to w przeliczeniu na złotówkach koszt w okolicach 12 100 złotych. Specyfikacja urządzenia (CPU, GPU, RAM, pamięć) jest taka sama.

Za co więc dopłacamy? Podświetlenie RGB obudowy, a także fakt, że znajduje się w niej okienko, przez które można podziwiać “bebechy” urządzenia.

arespear c700+

Nie da się ukryć, że nie są to tanie sprzęty, a jak na ich cenę, specyfikacje nie powalają. Jeśli jednak ktoś ma głębokie kieszenie, podoba mu się stylistyka tych urządzeń i jest w stanie je sprowadzić z Japonii – czemu nie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy te PC-ty od Konami Wam się podobają!

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *