Uwielbiasz programować? A może dopiero się tego uczysz? Swoją wiedzę chcesz czerpać z profesjonalnych książek i poradników? Jeżeli tak, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie świetnych i zdecydowanie godnych uwagi lektur. Znajdziesz tutaj książki o programowaniu, które powinien znać każdy! Bez względu na to, czy mówimy o specjaliście, czy też o amatorze programowania. Przedstawimy Ci zarówno krótsze, jak i dłuższe propozycje – możesz więc wybierać spośród nich w zależności od tego, ile masz wolnego czasu na czytanie. Zapraszamy!

Prawdziwe bestsellery, czyli książki dla programistów, które musisz znać

W pierwszej kolejności sprawdźmy, jakie książki dla programistów są uznawane za bestsellery, no i odpowiedzmy na pytanie – dlaczego warto je znać? Lista mogłaby być bardzo długa, dlatego też skupmy się na 3 propozycjach! Jeżeli je przeczytasz, to możesz mieć pewność, że Twoja wiedza o programowaniu wejdzie na zupełnie nowy poziom. Programujesz od lat? W takim razie czytając te książki, utrwalisz zdobyte do tej pory informacje!

1. “Zrozumieć programowanie” Gynvael Coldwind

Nasza pierwsza propozycja to techniczno-popularyzacyjna książka, która traktuje zarówno o programowaniu, jak i o tematach pokrewnych. Została napisana przede wszystkim z myślą o osobach początkujących w tym zawodzie, ale i dla programistów, którzy mają już jakieś doświadczenie w pracy. Zrozumieć programowanie opowiada o najważniejszych i całkiem ciekawych elementach samego programowania, ale i całego ekosystemu programistycznego. To obowiązkowa lektura dla osób, które zastanawiają się, chociażby nad tym, jakie są podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi językami programowania.

2. “Podstawy systemów operacyjnych” Tom 1 i 2 Greg Gagne, Galvin Peter B., Abraham Silberschatz

Na Twojej liście obowiązkowych lektur powinny znaleźć się również dwa tomy – Podstawy systemów operacyjnych. To właśnie z nich dowiesz się, jakie są najbardziej podstawowe zasady funkcjonowania poszczególnych systemów operacyjnych. Dodatkowo na czytelników w tych książkach czeka cała masa ciekawych, praktycznych przykładów i wskazówek!

3. “Zawód tester. Od decyzji do zdobycia doświadczenia” Radosław Smilgin

Na liście ‘programistycznych’ bestsellerów nie mogło oczywiście zabraknąć propozycji opowiadającej o wszystkich zaletach, ale i wadach tego konkretnego zawodu. W tej książce na czytelników czeka sporo praktycznych przykładów, a także narzędzi, które mogą okazać się przydatne w codziennej pracy. Tę książkę zdecydowanie warto przeczytać!

Sprawdźmy również, jakie nowości czekają na żądnych wiedzy!

Przedstawiliśmy Ci już jedne z największych bestsellerów w kategorii książek o programowaniu. Warto jednak poznać również te propozycje, które dopiero co wyszły na rynek! Tutaj również – w Twoje ręce oddajemy 3 bardzo ciekawe publikacje.

1. “Metody zabezpieczenia cyfrowego” Bruce Nikkel

Jeżeli chcesz poznać dokładną analizę tego, w jaki sposób zabezpiecza się poszczególne dane cyfrowe w systemach Linux, to ta książka zdecydowanie powstała specjalnie dla Ciebie. Wewnątrz znajdziesz bardzo bogaty opis przeróżnych sytuacji, które mogą być związane z nośnikami pamięci. Poznaj techniki, które wykorzystuje się na szeroką skalę w tzw. informatyce śledczej.

2. “Zacznij programowanie w Go” Nathan Youngman, Roger Peppé

Wśród ciekawych nowości, które w ostatnim czasie zasiliły rynek wydawniczy, nie może zabraknąć propozycji skupiającej się na nowoczesnym języku zaprojektowanym przez… Google! Ta książka płynnie przedstawi Ci wszelkie podstawy, a tym samym doskonale wprowadzi do świata języka Go. Na pewno wiesz, że może on okazać się niezwykle solidną podstawą do powstania wielkich projektów. Książki do nauki programowania pozwolą Ci poznać i zrozumieć tajniki poszczególnych działań.

3. “Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Al Sweigart

W tym zestawieniu po prostu nie mogło zabraknąć najnowszego egzemplarza uczącego tego, w jaki sposób stworzyć własne… gry komputerowe! Lektura pozwoli Ci rozpocząć od tworzenia bardzo prostych i intuicyjnych gier, a później zdobędziesz również umiejętności układania o wiele trudniejszych gier zręcznościowych. Dodatkowo nie będziesz mieć żadnych problemów z tym, aby dekorować gry zarówno za pomocą grafik, jak i różnych animacji.

Znasz wszystkie książki, które przedstawiliśmy? Jeżeli tak, to fantastycznie! Jeśli jednak któraś z nich jeszcze nie zagościła na Twojej półce ‘do przeczytania’ to na pewno warto to zmienić. Książki o programowaniu powinny bowiem stanowić podstawę działań i dla osób, które są związane z tym zawodem od lat, i dla wszystkich tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania. Dodatkowo książki IT mogą okazać się fantastyczną propozycją na prezent dla kogoś, kto jest zainteresowany tym tematem!

Przedstawione przez nas lektury nie tylko wyjaśniają wiele trudnych, teoretycznych zagadnień, ale i płynnie pokazują przeróżne działania w praktyce. Naucz się jeszcze więcej o programowaniu, zapoznając się dokładnie z tymi tytułami!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *