Dzisiaj noszenie ze sobą laptopa jest czymś zupełnie normalnym. Z resztą taki był zamysł projektowania tego urządzenia – miało być mobilne i łatwe w przenoszeniu. Jednak na początku laptopy były bardzo toporne i ich transport stanowił pewne wyzwanie. Nowoczesne modele charakteryzują się lekkością i poręcznością, co znacznie ułatwia podróżowanie ze sprzętem. Jednak trzeba pamiętać, aby zapakować je w odpowiedni bagaż i zastosować kilka przydatnych wskazówek.

Etui typu sleeve

Etui na laptopa to sposób na bezpieczne przeniesienie laptopa, np. w torebce, która nie jest do tego dostosowana. Właśnie dlatego pełni rolę elementu, który ma za zadanie zabezpieczyć i zamortyzować laptopa. Pełni rolę swego rodzaju tarczy urządzenia. Etui są wykonane z dostosowanych do transportu i wygodnego noszenia materiałów, m.in. z filcu, czy pianki, a wiele z nich jest dodatkowo wzmocnione gąbką. Ma charakter miejski, w pełni wystarczy podczas krótkiego transportu laptopa, np. z jednego biura do drugiego.

Torba na laptopa

Torba na laptopa to najczęstszy wybór wśród posiadaczy przenośnego komputera. Na rynku można znaleźć tysiące modeli toreb, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem rozmiarów, jak i kolorów, czy wyposażenia wnętrza. Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, aby był on solidny i elastyczny, najlepiej wodoodporny. Ważna jest też funkcjonalność torby, dlatego należy wybierać torby z wieloma komorami i przegrodami. Zmieścić w niej wtedy można o wiele więcej, niż sam sprzęt, ale całe jego okablowanie, czy inne teczki z dokumentami. Torba musi posiadać wewnątrz pasy, aby zabezpieczyć laptopa.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Torby_Torby-na-laptopa-182.html

Plecak na laptopa

Plecak na laptopa to zdecydowanie wybór dla osób lubiących wygodę. Plecak będzie też charakteryzował się większą pojemnością niż torba, dlatego pozostawia większe pole manewru w przechowywaniu liczby rzeczy. Docenią to m.in. studenci, poszukujący praktycznego, a zarazem stylowego plecaka, który pomieści wszelkie niezbędne na uczelni przedmioty. Każdy plecak na laptopa powinien mieć usztywnione plecy i wzmocnione paski na ramiona, aby bezpiecznie dźwigać ciężar komputera. Plecaki na laptopy, tak samo jak w przypadku toreb muszą być wykonane z mocnych i wodoodpornych materiałów.

Sposoby na bezpieczny transport

Chcąc bezpiecznie przenieść laptopa, przede wszystkim należy odłączyć od niego wszelkie akcesoria. Podpięta do niego myszka albo zasilacz w trakcie niesienia może się przyczynić do uszkodzenia gniazda USB. Dodatkowo transportowany sprzęt powinien być całkowicie wyłączony, inaczej może ulec przegrzaniu. Mobilny komputer podróżując samochodem, pociągiem lub autobusem powinien „stać” w pozycji pionowej. Laptop leżąc płasko może się uszkodzić poprzez oddziałujące na nie drgania.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *