Tanie podróżowanie jest możliwe, również, jeśli chodzi o połączenia lotnicze. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób szukać najlepszych i sprawdzonych opcji podróży samolotem. Warto w tym celu wykorzystać wszelkie dostępne narzędzia online, dzięki którym można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także sporo cennego czasu. Wyjaśniamy, o czym dokładnie mowa!

Sposób na tanie loty

W większości przypadków to właśnie bilety lotnicze są najdroższym elementem całej podróży, zarówno, jeśli mówimy o wycieczkach krajowych, jak i międzynarodowych. Większość podróżnych szuka więc skutecznego sposobu na zaoszczędzenie na rezerwacji połączenia lotniczego. Sprawdźmy dostępne rozwiązania i zastanówmy się, gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert.

Jak kupić tanie bilety na samolot?

W tej chwili standardem jest już rezerwowanie biletów lotniczych przez internet. Można to zrobić bezpośrednio na stronie danego przewoźnika, ale jeżeli naprawdę zależy nam na jak najniższej cenie, warto skorzystać z możliwości, które daje eSky.pl, w postaci zaawansowanej wyszukiwarki, korzystającej z bazy wszystkich dostępnych nie tylko w naszym kraju połączeń lotniczych. Wystarczy określić datę oraz miejsce wylotu, jak i kierunek podróży, a system wskaże najlepsze możliwe opcje. Przy okazji można sprawdzić elastyczne wyszukiwanie, które sprowadza się do tego, że zostaną zaproponowane nam alternatywne opcje lotów, np. z pobliskich lotnisk czy w zbliżonym terminie. Bardzo często, jeżeli oczywiście mamy taką możliwość, warto więc zachować pewną elastyczność co do dokładnej daty podróży, ponieważ nawet w ostatniej chwili mogą pojawić się o wiele tańsze połączenia.

Szukasz lotów do Francji? Sprawdź bilety lotnicze do stolicy – Paryż loty.

Young woman tourist standing back with french flag enjoying view on the Eiffel tower in Paris

Tanie podróży – w jakich kierunkach?

Z polskich lotnisk można wyruszyć dosłownie na koniec świata. Jedynym ograniczeniem przy wyborze kierunku podróży jest nasza wyobraźnia oraz możliwości finansowe. W grę wchodzi bowiem zarówno dłuższy urlop poza naszym kontynentem, ale też kilkudniowy wypad do któregoś z europejskich miast. Jeżeli chodzi o to ostatnie, warto skorzystać z zakładki City Break w eSky.pl, gdzie dostępne są gotowe opcje krótkich podróży, a w kontekście letniego wypoczynku można sprawdzić zakładkę Wakacje. Jeżeli nie mamy pomysłu na wyjazd, a chcemy skorzystać z najlepszych dostępnych ofert lotów, nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się Okazjami, które umożliwiają rezerwację w atrakcyjnych cenach. W eSky.pl znajdziemy m.in. loty do Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Niemiec, Francji, i wielu innych europejskich krajów, ale też dalekie połączenia do USA, Japonii, na Dominikanę itp. W przypadku tych ostatnich należy zwrócić uwagę na loty łączone, a więc takie skonfigurowanie wszelkich przesiadek, aby korzystnie dla siebie zoptymalizować czas oraz koszty przelotu.

UK, London, young woman blowing soap bubbles

Rezerwacja biletów lotniczych – na co zwrócić uwagę?

Najtańsze połączenia lotnicze można znaleźć kilka miesięcy przed terminem wylotu. Najlepiej zarezerwować lot poza wysokim sezonem, czyli okresem letnim oraz weekendami czy świętami, ponieważ wówczas linie lotnicze przeżywają prawdziwe oblężenie i podwyższają ceny biletów. Jeżeli rezerwujemy przelot, zdecydujmy się od razu na nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel, ale również na zakup ubezpieczenia podróżnego czy ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Nigdy nie możemy być pewni tego, co się wydarzy, a takie ubezpieczenie stanowi dodatkową ochronę. Wszystkie te usługi można nabyć zarówno na stronie, jak i za pośrednictwem aplikacji mobilnej eSky.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *