Quest 3 to nowe gogle VR od Mety, które mają oferować „wyższą rozdzielczość, większą wydajność, przełomową technologię Meta Reality oraz smuklejszą, wygodniejszą obudowę”. Mack Zuckerberg zapowiedział ich premierę na swoim Instagramie — i już wiemy, że będzie ona miała miejsce jeszcze w tym roku.

Meta Quest 3 zaoferuje kompatybilność wsteczną i mocne podzespoły

Cena wariantu ze 128 GB pamięci wewnętrznej ma wynosić 499,99 dolarów. Twórcy obiecali też wersję z większą pojemnością, ale jeszcze nie określili jej dokładnych parametrów i ceny.

meta quest 3 i 2 porownanie
Porównanie Meta Quest 2 (po lewej) i Quest 3 (po prawej) | Źródło: Meta

Sprzęt ma być dostępny już “tej jesieni”. Zapewne dokładną datę premiery poznamy podczas wydarzenia Meta Connect, które odbędzie się 27 września 2023.

Gogle Meta Quest 2 będą wyposażone w wydajnego Snapdragona i trzy nowe segmenty wypełnione sensorami na froncie. W zestawie znajdą się kontrolery TouchPlus — tym razem bez specjalnych krążków do śledzenia pozycji użytkownika.

kontrolery meta touchplus
Źródło: Meta

Chipset Snapdragon nowej generacji zapewnia ponad dwukrotnie wyższą wydajność graficzną niż Snapdragon poprzedniej generacji w goglach Quest 2 — co oznacza płynniejszą pracę i niewiarygodnie wyraźne szczegóły we wciągających grach — Meta

“Trójka” będzie w pełni kompatybilna z całym katalogiem gier Questa 2, otrzyma też szereg zupełnie nowych tytułów VR i MR (mieszanej rzeczywistości) na premierę.

Meta Quest 3 debiutuje, Quest 2 tanieje — Meta cofa zeszłoroczną podwyżkę

Jeśli ktoś nie chce czekać na “trójkę” lub woli tańsze rozwiązania, Meta ma dla niego inną propozycję. 4 czerwca cena Quest 2 znacząco spadnie. Wariant 128 GB stanieje o 100 dolarów i będzie kosztował 299,99 dolarów (tyle, co przed zeszłoroczną podwyżką), a wersja 256 GB — o 80 dolarów, co oznacza obniżkę z 429,99 do 349,99 dolarów.

Zarówno Meta Quest 2, jak i Quest Pro mają otrzymać aktualizację oprogramowania zapewniającą wzrost wydajności CPU i GPU. W przypadku procesora wydajność ma podskoczyć o 26%, a karty graficznej o 19% w Quescie 2 i 11% w Quest Pro. Do tego odblokowane zostanie Dynamic Resolution Scaling (dynamiczne skalowanie rozdzielczości).

Co o tym wszystkim sądzicie? Czekacie na Quest 3, planujecie zakup “dwójki” z uwagi na obniżoną cenę i nadchodzącą aktualizację, czy może gogle Mety jednak do Was nie przemawiają? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

meta Meta rzekomo zawiesiła produkcję swojego smartwatcha
Miał być rywal dla Apple Watcha, a jest… nic. Jeśli wierzyć źródłom portalu Bloomberg, Meta zastopowała produkcję swojego smartwatcha (który co prawda nigdy nie został
facebook 3 miliardy uzytkownikow Meta przekroczyła 3 miliardy aktywnych użytkowników
Tydzień zaczęliśmy dosyć odważnym pytaniem: czy to już koniec Threads? Gigantyczny spadek liczby użytkowników nasuwa wprost negatywne myśli. Od tego czasu Meta opublikowała swój raport
playstation vr2 PlayStation VR2 z ceną i datą premiery –
Dopiero co jakiś czas temu Sony ogłosiło podniesienie cen PlayStation 5 dwa lata po premierze, a pojawiła się informacja o kolejnym produkcie tej firmy, którego
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *