Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

War Thunder to stosunkowo popularna gra free-to-play (darmowa), która pozwala graczom wcielić się w rolę pilotów biorących udział w wojennych potyczkach. Jeśli ktoś jeszcze nie grał i lubi tego typu klimaty, warto, żeby sprawdził, czy ten tytuł przypadnie mu do gustu. Przed naciśnięciem przycisku „Pobierz” warto jednak jeszcze zweryfikować wymagania War Thunder, aby nie miała miejsce przykra niespodzianka.

Co prawda gra jest darmowa, więc nie ryzykuje się pieniędzmi, na wypadek, gdyby wydajność sprzętu okazała się zbyt mała, ale po co niepotrzebnie tracić czas (i obciążać sieć, szczególnie, jeśli ma się limitowaną ilość danych do wykorzystania w miesiącu)? Minimalne i zalecane wymagania War Thunder zebraliśmy dla Was poniżej, aby pomóc w uniknięciu tego typu scenariuszy. Zapraszamy!

Wymagania War Thunder – minimalne i zalecane

Minimalne i zalecane wymagania War Thunder pomogą w ustaleniu, czy dany komputer lub laptop gamingowy dobrze poradzi sobie z tym tytułem, czy też trzeba będzie przygotować się na zacinki i inne problemy.

Pojawia się pytanie, jak porównać poniższe konfiguracje sprzętowe z tą, którą samemu się posiada? Dostępnych opcji jest kilka. Najprostszą wydaje się skorzystanie ze specjalnego programu, takiego jak Can You Run It, który po pobraniu sam „ściągnie” specyfikację komputera, a następnie porówna wydajność poszczególnych komponentów z wymaganiami sprzętowymi War Thunder opublikowanymi przez twórców.

wt
Źródło: Gaijin Distribution KFT

Drugie rozwiązanie to porównanie wymagań ze swoim urządzeniem ręcznie. Wskazówki w tym zakresie znajdziecie w naszym materiale dotyczącym tego, jak sprawdzić parametry komputera. Jest to nieco bardziej czasochłonne wyjście, ponieważ, gdy już dowiemy się, jakie mamy podzespoły, musimy sprawdzić ich benchmarki i porównać je z benchmarkami poniższych konfiguracji.

Microsoft Windows – wymagania minimalne i zalecane

Wymagania minimalne War Thunder dla urządzeń z systemami Microsoft Windows wyglądają następująco:

System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10
Procesor: dwurdzeniowy procesor 2.2 GHz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna: karta obsługująca DirectX 10.1 – AMD Radeon 77XX / NVIDIA GeForce GTX 660
DirectX: wersja 11
Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

Powyższe wymagania War Thunder nie obejmują jednak jeszcze jednej bardzo istotnej kwestii, a mianowicie Internetu.

Warto pamiętać, że jako, że mamy tutaj do czynienia z grą wieloosobową, nie obejdzie się bez szybkiego, stabilnego połączenia z Internetem. W przeciwnym razie pojawią się problematyczne opóźnienia, prowadzące niekiedy do przegrywania potyczek, które przy szybszym połączeniu z siecią dałoby się wygrać.

Wymagania zalecane prezentują się z kolei tak:

System operacyjny: Windows 10 (64bit)
Procesor: Intel Core i5 lub Ryzen 5 3600 lub nowszy
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: karta obsługująca DirectX 11 – Nvidia GeForce 1060 lub nowsza, Radeon RX 570 lub nowsza
DirectX: wersja 12
Miejsce na dysku: 95 GB dostępnej przestrzeni

macOS – wymagania minimalne i zalecane

Wymagania minimalne War Thunder dla Maców wyglądają tak:

System operacyjny: Catalina 10.15
Procesor: Core i5, minimum 2.2GHz (War Thunder nie wspiera procesora Intel Xeon)
Pamięć RAM: 6 GB
Karta graficzna: Intel Iris Pro 5200 (Mac) lub analogiczna karta AMD/Nvidii dla Maca
Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

Z kolei wymagania zalecane tak:

System operacyjny: OS Big Sur v. 10.16 lub nowszy
Procesor: Intel Core i7 (War Thunder nie wspiera procesorów Xeon)
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: Radeon Vega II lub nowsza (ze wsparciem Metala)
Miejsce na dysku: 95 GB dostępnej przestrzeni

Linux – wymagania minimalne i zalecane

Wymagania minimalne na urządzenia z systemem Linux:

System operacyjny: większość współczesnych 64-bitowych dystrybucji Linuxa
Procesor: dwurdzeniowy 2.4 GHz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna: NVIDIA 660 z najnowszymi sterownikami (nie starszymi niż 6 miesięcy) / podobny AMD z najnowszymi sterownikami (nie starszymi niż 6 miesięcy; minimalna obsługiwana rozdzielczość dla gry to 720p) z obsługą Vulkana
Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane War Thunder dla Linuxa:

System operacyjny: Ubuntu 20.04 64bit
Procesor: Intel Core i7
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: NVIDIA 1060 z najnowszymi sterownikami (nie starszymi niż 6 miesięcy) / podobny AMD (Radeon RX 570) z najnowszymi sterownikami (nie starszymi niż 6 miesięcy) z obsługą Vulkana
Miejsce na dysku: 95 GB dostępnej przestrzeni

Data premiery, platformy o nie tylko – wszystko, co trzeba wiedzieć o War Thunder

Wymagania War Thunder za nami – jeśli Was nie wystraszyły, to przygotowaliśmy dla Was również zestaw innych ważnych informacji na temat tego tytułu. Nie trzeba się oczywiście z nimi zapoznać przed rozpoczęciem rozgrywki, ale mogą okazać się użyteczne.

Premiera War Thunder miała miejsce 20 grudnia 2016 roku. Można więc powiedzieć, że nie jest to gra najnowsza, przy czym trzeba zaznaczyć, że twórcy wciąż aktywnie ją wspierają i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Zagrać można na kilku różnych platformach, a mianowicie na PC (w tym Windowsie, Linuxie i MacOS), a także na Xboxie One i PlayStation 4.

war thunder wymagania sprzetowe
Źródło: Gaijin Distribution KFT

Jak już wspomniano, jest to tytuł free-to-play, co oznacza, że można rozpocząć grę bez żadnych opłat. Twórcy zarabiają przede wszystkim na różnego rodzaju mikropłatnościach, co ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony.

Na Metacriticu wersja na PC zebrała ocenę 81/100 od krytyków oraz 5.7/10 od fanów, można więc powiedzieć, że opinie są stosunkowo mieszane. Jeśli wierzyć twórcom, w grze zarejestrowało się ponad 50 milionów osób, a więc nie można odmówić War Thunder popularności.

War Thunder wymagania sprzętowe – podsumowania

Wymagania War Thunder mogą wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo wysokie, ale trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o renderowaniu wymagających obrazów, efektów specjalnych, dużej ilości obiektów na ekranie i nie tylko. Nie obejdzie się bez dużej ilości tekstur w wysokiej rozdzielczości. Potrzebne są więc zarówno mocne podzespoły, jak i sporo wolnego miejsca na dysku.

Gdyby mimo wszystko War Thunder okazało się nie być strzałem w dziesiątkę, warto rzucić okiem na inny popularny bitewny tytuł free-to-play, a mianowicie WoT. Wymagania World of Tanks również stosunkowo niedawno omawialiśmy – i na nie również warto zerknąć przed rozpoczęciem pobierania tytułu, aby nie ściągać gigabajtów danych na marne. Zapraszamy do zamieszczania swoich sugestii kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować, jeśli takowe propozycje macie!

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.