Wiele osób staje przed dylematem – jaką telewizję wybrać do domu? Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym kwestiom, które mogą decydować o atrakcyjności danej oferty.

Zastanów się, co wybrać

Chciałbyś pooglądać w telewizji ciekawe programy, filmy, czy mecze? Jednak tak naprawdę słowo “ciekawe” dla każdego oznacza co innego. Niektórzy korzystają jedynie z kilkunastu podstawowych kanałów telewizji naziemnej i całkowicie im to wystarcza. Jeśli jednak należysz do tych osób, które chciałyby mieć szerszy wybór, musisz zdecydować się na telewizję satelitarną, kablówkę lub TV z internetu.  Dlatego najpierw dobrze się zastanów, jakie są Twoje oczekiwania. W ten sposób unikniesz rozczarowania, które jest częste po wyborze telewizji na szybko, pod wpływem impulsu.

Ważne, gdzie mieszkasz

Twoje miejsce zamieszkania jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o wybór telewizji. Jeśli bowiem mieszkasz na wsi, czy w miejscowości, w której nie ma telewizji kablowej, wówczas siłą rzeczy z kablówki nie skorzystasz. Ale jeżeli w Twojej miejscowości np. na innym osiedlu telewizja kablowa jest już podłączona – warto zadzwonić do operatora i spytać, czy w najbliższym czasie planuje podłączenie kablówki w Twojej okolicy. Podobnie z internetem – do odbioru telewizji potrzebne jest stosunkowe szybkie łącze. Dowiedz się, czy takie jest w Twoim zasięgu. Jeżeli jednak nie masz szans na podłączenie kablówki, a Twoje łącze internetowe jest wolne, nie martw się. Możesz podłączyć antenę satelitarną i korzystać z wielu różnorodnych kanałów.

Antena satelitarna

Z telewizji emitującej sygnał za pośrednictwem anteny satelitarnej skorzystać może praktycznie każdy. Wybierasz ofertę jednej z platform cyfrowych, montujesz antenę satelitarną, od operatora otrzymujesz dekoder i na Twoim telewizorze ukazują się różnorodne kanały telewizyjne. Pamiętaj jednak, że niektórzy zarządcy budynków zabraniają montowania anten satelitarnych na balkonie, czy za oknem. Dzieje się tak na przykład, jeśli chodzi o budynki wpisane do rejestru zabytków. Ma to przeciwdziałać szpeceniu elewacji zabytkowych obiektów. Ale wówczas “talerz” satelitarny możesz zamontować na dachu w taki sposób, żeby nie był widoczny z ulicy. A jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym, to takiego problemu nie będziesz miał – możesz antenę satelitarną zamontować za oknem. No chyba, że mieszkasz w zabytkowej willi, wówczas “talerz” musi wylądować na dachu albo nawet na podwórku – ważne, żeby nie szpecił otoczenia.

Kablówka

Jeżeli należysz do tych, którzy mają doprowadzoną do bloku telewizję kablową, Twój wybór staje się większy. Pamiętaj jednak o tym, że gdy nie masz w mieszkaniu gniazdek do  kablówki, wtedy może czekać Cię konieczność ich montażu i podłączenia kabli. Kiedy ten etap masz już za sobą, do takiego gniazdka podłączasz telewizor lub dekoder i już możesz oglądać w telewizji to, na co masz ochotę.

Telewizja przez internet

Coraz popularniejsze staje się oglądanie TV przez internet. Musisz mieć jednak szybkie i stabilne łącze internetowe, aby obraz był odpowiedniej jakości i się nie zrywał. Telewizję możesz oglądać wtedy na telewizorze, laptopie, czy smartfonie. Warto poszukać tutaj pakietu tv + internet, ponieważ można wówczas liczyć na jakieś promocje i rabaty – https://finansepersonalne.pl/telewizja-i-internet/

Sprzęt i funkcje dodatkowe

Istotne jest, jaki masz w telewizor. Jeśli z rozdzielczością 4K, wtedy warto korzystać z dekodera, dzięki któremu będzie można oglądać tego typu kanały. Warto mieć telewizor typu smart, co pozwoli na korzystania z dodatkowych funkcji internetowych. Dekodery są również zróżnicowane – niektóre pozwalają nagrywać programy, czy oglądać filmy na życzenie. Kiedy chcesz oglądać telewizję w kilku pokojach, skorzystaj z opcji dzielenia sygnału (tzw. multi room). Z kolei gdy np. wyjeżdżasz na wakacje, będziesz mógł oglądać swoją telewizję na smartfonie – na ogół operatorzy umożliwiają korzystanie z takiej opcji.

Nie przepłacaj

Pamiętaj, że najlepsze promocje na zakup telewizji są przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Poza tym większość operatorów łączy swoje usługi (telefon, internet, telewizja) – im więcej ich masz, tym mniej zapłacisz. A jeśli kończy Ci się umowa na telewizję, to ją wypowiedz i czekaj na telefon z działu utrzymania klienta, a na pewno przedłużysz ją na atrakcyjnych warunkach.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *