Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

1 lutego odbyła się Galaxy Unpacked – oficjalna premiera urządzeń Samsung Galaxy S23. Dotychczasowe informacje wskazują, że w kwestii nowych funkcji czy innowacji dużo się nie zmieni, natomiast możemy liczyć na długą listę ulepszeń. Hiszpańskie hasło zapowiadające event Samsunga brzmiało: “Nadchodzą epickie chwile”. Czy rzeczywiście możemy szykować się na epickie przeżycia?

Minimalistyczny wygląd Samsung Galaxy S23

W kwestii wyglądu modelu Samsung S23, źródła jednogłośnie wskazują, że nowe słuchawki od Samsunga mocno upodobnią się do modelu Ultra, posiadając jedynie same oczka obiektywów, bez jakichkolwiek akcentów stylistycznych podkreślających to miejsce.

Rendery serii A również wskazują na ten właśnie kierunek, co oznacza, że portfolio producenta będzie pod tym względem bardziej zunifikowane, a pierwsze dostrzegalne różnice będą widoczne bardziej na froncie urządzenia. Ekran ma być większy, pozbawiony wyobleń i być całkowicie płaski. Kolejne informacje wskazują na to, że tak jak w przypadku Samsung S22 otrzymamy trzy modele, czyli w tym wypadku podstawowy S23, rozbudowany S23+ i flagowy produkt  S23 Ultra.

Rozmiary telefonów mają pozostać bez zmian i tak oto otrzymamy:

  • S23 – z  przekątną  6.1 cala,
  • S23+ – z przekątną  6.6 cala,
  • S23Ultra – z przekątną 6.8 cala.

Model Samsung Galaxy S23 – szereg ulepszeń

Wszystkie informacje wskazują na to, że wszystkie modele S mają otrzymać procesor Snapdragon 8 generacji drugiej i tym razem na Europę mają nie być dystrybuowane warianty z Exynosem, tak jak w ubiegłym roku, tylko wszyscy otrzymamy telefony z jednostką od Qualcoma i to jest informacja, która powinna wzbudzać nasze zadowolenie i dać nadzieje, że nowy model nie będzie notować problemów z nadmierną emisją ciepła, co wpływało na spadki wydajności i odbijało się na pracy samej baterii.

Modele Samsung S23 i S23+ mają otrzymać 8 GB pamięci, model ultra 12 GB pamięci i mocniejszą wersję procesora z wyższym taktowaniem i jako jedyny będzie występować w wariancie 1 TB przestrzeni dyskowej. Wszystkie modele mają być uzbrojone w lepszą technologię przechowywania danych.

Możliwości akumulatorów to jedna z tych rzeczy, która interesuje nas najbardziej. Model Ultra dalej będzie posiadał 5000 Ah (amperogodzina) i mocą 45 watów. Samsung S23+ 4700 Ah i również 45 watów mocy ładowania. S23 zwiększy pojemność do 3900 Ah.

Najjaśniejszy ekran

Z pewnością największe wyzwanie w temacie pracy na baterii stoi przed S23 Ultra, bo to właśnie on będzie chciał utrzeć nosa takim flagowcom jak iPhone 14 pro, o czym świadczą pogłoski o szczytowej jasności ekranu przekraczającej 2000 nitówwyższej rozdzielczości Samsungowego amoleda czy ulepszony system adaptacyjnego odświeżania obrazu LTPO4. Mówi się także o funkcji komunikacji satelitarnej we wszystkich nowych modelach serii S, czy optycznej stabilizacji we frontowej kamerze.

Świetnej jakości zdjęcia

Jak wiemy możliwości foto/video flagowców coraz bardziej się profesjonalizują ze względu na używanie takich mediów jak TikTok czy YouTube, więc tutaj do wszystkich modeli mają zawędrować możliwości rejestrowania zdjęć w surowym pliku. W modelach S23 i S23+ ma być zaimplementowana 50 Mpx matryca od Sony, a Samsung S23 Ultra ma doczekać się aż 200 Mpx matrycy! 

Czy warto zakupić nowe urządzenie Samsung? Jest spora szansa, że nowy model doczeka się w końcu ulepszeń w obszarach, w których nie domagał i dzięki temu będzie mieć spore szanse, by stać się smartfonem praktycznie kompletnym i jednocześnie najbardziej uniwersalnym i mamy nadzieję, że czekają nas miłe niespodzianki.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *