CS:GO to jedna z najbardziej popularnych gier kooperacyjnych online, czego dowodzi nie tylko liczba graczy stale korzystających z serwerów Counter Strike’a, ale też to, jak zawrotne ceny osiągają na rynku najdroższe skiny CS:GO. Świadczy to o tym, że CS: GO już dawno przekroczył granice zakreślone dla gier video. Aktualnie to nie tylko ogromny, wirtualny świat, ale w coraz wyższym stopniu również potencjalnie nader zyskowny rynek inwestycyjny. To samo dotyczy zresztą dynamicznego rynku kasyn online, gdzie gracze mogą liczyć na różne kapitalne gratyfikacje, jak na przykład całkowicie darmowy bonus bez depozytu.

W tym tekście zajmiemy się jednak grą Counter Strike, a mówiąc dokładniej, jednym z ciekawszych (a może nawet „szokujących”) aspektów, jakie prezentuje CS:GO. Odpowiemy mianowicie na pytanie pod tytułem: „jaki jest najdroższy skin w CS:GO?” oraz czy można traktować granie w CS:GO nie tylko jako samą rozrywkę, ale też jako przestrzeń dla inwestycji?

Unikatowe skiny w CS: GO oraz ich zawrotne ceny

Opcja zakupów w grach video to nic nowego. Niezależnie od preferowanej przez nas platformy, każdy sklep z grami online (Play Station Store, Microsoft Store i tak dalej) oferuje nie tylko zakup samego tytułu, ale też opcję dokupienia określonych ulepszeń czy pakietów. Na przykład za kilkadziesiąt złotych możemy zakupić znakomity wiedźmiński zestaw rynsztunku w Wiedźminie 3 lub zakupić jakąś ilość sztabek złota w którejś z gier od studia Ubisoft.

Od razu trzeba zaznaczyć, że kwoty, jakimi obraca się w świecie CS:GO, są nieporównywalne ze standardowymi zakupami w grach. Odpowiadając na pytanie brzmiące: „jaki jest w CS:GO najdroższy skin?”, nie będziemy wymieniać kwot liczonych w setkach czy tysiącach złotych, lecz w setkach tysięcy. Brzmi niesamowicie? A jednak. Counter Strike oraz parametry startowe w CS:GO umożliwiają graczom nabywanie lub też sprzedawanie przedmiotów nawet po tak zawrotnych cenach.

Sprawia to zresztą, że wokół społeczności CS:GO narasta nieco odmienna społeczność działających pośrednio lub bezpośrednio inwestorów, którzy już jakiś czas temu dostrzegli w tym wirtualnym świecie okazję do potężnego zarobku nawet przy początkowo niewielkiej inwestycji kapitału. Przedstawione w dalszej części tekstu najbardziej kosztowne skiny w historii CS:GO dowiodą, że traktowanie opisywanej gry w kontekście inwestycyjnym jest strategią jak najbardziej racjonalną.

Jaki były najbardziej kosztowne skiny w historii CS:GO?

Społeczność graczy w Counter Strike: Global Offensive to też sporo słynnych w środowisku osób, które lubują się w kolekcjonowaniu najwyżej wycenianych przedmiotów. Najdroższy skin w CS:GO należy właśnie do jednego z takich graczy (jest on znany pod pseudonimem ohnePiksel). Czym natomiast jest sam przedmiot uznawany aktualnie za najwyżej wyceniany i potencjalnie najdroższy skin CS:GO? Mowa o karambicie pod nazwą Case Hardened, którego wartość szacuje się na około 800-820 tysięcy USD! Przy obecnym kursie dolara wobec złotówki łatwo policzyć, że ewentualny polski nabywca, chcąc nabyć ten przedmiot, musiałby liczyć się z wydatkiem rzędu 3,5 miliona PLN!

Co ciekawe, karambit jest nożem do walki pochodzenia azjatyckiego. Noże te klasycznie wykorzystywano w walce wręcz i łączono np. z różnymi lokalnymi odmianami boksu tajskiego. Nie jest to natomiast broń stricte militarna. Pomimo tego najdroższy skin do CS:GO jest właśnie nożem, a nie na przykład karabinem czy pistoletem.

Również na polskim podwórku mogliśmy obserwować sporo potężnych transakcji wewnątrz CS:GO. W roku 2014 za 100 000 USD sprzedano skina polskiego zespołu iBUYPOWER z IEM Katowice. Co ciekawe, w tym wypadku mówimy wyłącznie o tzw. skórce do broni, nie zaś o samym przedmiocie, a i tak jakiś inwestor (lub kolekcjoner) zdecydował się na wyłożenie sumy około 400 tysięcy złotych!

Na 14-15 tysięcy USD wyceniany jest z kolei skin do noża Doppler Sapphire Butterfly Knife. Wyraźnie więcej, bo 25 000 USD ktoś zapłacił za skórkę AK-47 Case Hardened, przeznaczoną oczywiście do legendarnego karabinu rosyjskiej produkcji. Ogromną łączną wartość niemal 800 000 USD osiągnęły też dwa skiny sprzedane w tym samym czasie i temu samemu inwestorowi. Mowa o skórkach StatTrak AK-47 Case Hardened i AWP Dragon Lore. Zostały one zakupione przez kolekcjonera z Chin i była to jak dotąd rekordowa transakcja w historii rynku CS:GO (obie skórki kosztowały 775 tysięcy amerykańskich dolarów!)

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę fakt, że większa część największych transakcji w CS:GO miała miejsce już jakiś czas temu, można przypuszczać, że aktualna wartość najbardziej kosztownych skinów jest jeszcze większa. Tak duże pieniądze stanowią oczywiście sporą zachętę do poszukiwania potencjalnie zyskownych przedmiotów w CS:GO, jednak trzeba mieć świadomość, że zysk bardzo często zależy tutaj nie tylko od przewidywania, ale też po prostu od szczęścia.

Właśnie tak było w przypadku sprzedanej za 100 tysięcy USD skórki teamu iBUYPOWER z IEM Katowice. Skin Howl M4A4, bo o nim mowa, stał się przedmiotem unikatowym po tym, jak twórca CS:GO wycofał ten przedmiot ze sprzedaży (wiązała się z tym zresztą głośna afera dotycząca praw autorskich). I właśnie wtedy skórka zyskała miano przedmiotu poszukiwanego przez kolekcjonerów, z czasem zyskując sobie status prawdziwego Białego Kruka w świecie CS:GO.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *