Aplikacja do planowania dnia to rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić sporo czasu oraz upewnić się, że wszystkie zadania na dany dzień będą zrealizowane. Takie programy są naprawdę wygodne pod wieloma względami.
Użytkownik cały czas wie, co musi zrobić przez kolejne 24 godziny. Aplikacja do planowania dnia pokazuje także nadchodzące wydarzenia czy zadania. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych programów, jakie są dostępne na smartfony.
Jaka jest najlepsza aplikacja do planowania dnia? Top 5 programów na smartfony
Można wyróżnić tak naprawdę 3 rodzaje programów, jeśli chodzi o aplikacje do planowania dnia. Są to kalendarze, notatniki oraz taskery. Każdy rodzaj różni się sposobem działania. Kalendarz jest wygodny, jeśli chodzi o dłuższą perspektywę, notatnik będzie idealny nawet w formie dziennika, a tasker to program dla osób ciągle zapracowanych. Jaka jest najlepsza aplikacja do planowania dnia?
Nozbe Personal – minimalistyczny tasker z rodzimego podwórka
Aplikacja, którą stworzył Polak, Michał Śliwiński. Program działa w oparciu o metodologię Getting Things Done. W aplikacji dodajemy sprawy do załatwienia, listy zadań czy też realizowane projekty. Ten program wyróżnia szczególnie bardzo minimalistyczny oraz prosty w obsłudze interfejs. Aplikacja do planowania dnia Nozbe posiada bazę materiałów, w których dowiesz się, jak z niej korzystać.
Program jest dostępny zarówno na smartfony z Androidem, jak i iOS. Można także pobrać wersję desktopową dla komputerów PC. Darmowy plan Nozbe umożliwia korzystanie z aplikacji dla jednej osoby, przy większych zespołach konieczne jest wykupienie abonamentu. Aplikacja umożliwia tworzenie list zadań, dodawanie komentarzy, ustawianie powiadomień, tworzenie kategorii oraz synchronizuje się z kalendarzami Google, Evernote, Google Drive i Dropbox.
Todoist – najlepszy tasker na rynku, wykorzystujący grywalizację
Jest to propozycja bardzo podobna do Nozbe Personal. Deweloperzy oferują tu przyjazny, minimalistyczny interfejs oraz możliwość dodawania zadań, grupowania ich, ustawiania powiadomień itd. Funkcjonalność Todoist jest rozbudowana, ale uwagę przyciąga element grywalizacji. Ta aplikacja do planowania dnia wyróżnia się motywującymi punktami, jakie zdobywa użytkownik za wykonywanie kolejnych zadań.
Todoist można pobrać na Androida, iOS oraz istnieje również wersja desktopowa dla PC. To darmowy program, ale jest także dostępna płatna subskrypcja, która wprowadza pewne udogodnienia. Mimo wszystko najważniejsze dla tej aplikacji będzie to, że oferuje prosty interfejs, łatwo ją obsługiwać i ciągle motywuje do wypełniania kolejnych zadań.
Kalendarz Google – oczywista aplikacja, która spełnia swoje zadanie
Kalendarz Google to podstawowa aplikacja do planowania dnia, która sprawdza się tak naprawdę idealnie. Jest darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Dużą zaletą programu będzie uniwersalność – zapisane zadania czy wydarzenia będą dostępne na każdym połączonym urządzeniu. Google daje możliwość dodawania tasków, grupowania ich, przesuwania, opisywania itd. Standardowy, lecz mocno rozbudowany kalendarz, który łatwo obsługiwać.
To aplikacja do planowania dnia, która jest dostępna na niemal dowolnym urządzeniu – Android, iOS, Windows czy macOS. Kalendarza Google można używać jak typowego taskera. Program idealnie sprawdzi się również w planowaniu zadań na dłuższy okres. Warto zauważyć, że z aplikacji może korzystać także kilka osób i mieć dostęp do tego samego planu. Kalendarz Google jest całkowicie darmowy dla każdego.
Evernote – aplikacja do planowania dnia w formie notatnika
To najlepszy i najbardziej rozbudowany notatnik, jaki jest dostępny na smartfony. Evernote jako aplikacja do planowania dnia sprawdzi się idealnie. Użytkownik może tworzyć notatki głosowe oraz tekstowe wraz z tagami, dodawać fotografie i tagi czy też budować listy zadań oraz przypomnień. Evernote oferuje również rysowane notatki, które dla niektórych są świetnym rozwiązaniem – umożliwia to wizualizowanie “map myśli”.
Ta aplikacja do planowania dnia jest darmowa, ale posiada również płatny plan, który pozwala korzystać z kilku dodatkowych funkcji, które dla niektórych będą przydatne. Jeżeli potrzebujesz notatnika czy też dziennika, Evernote będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Użytkownik może tutaj tworzyć dowolne wpisy (czy nagrania), które łatwo później odszukać. Aplikacja ma funkcję listy zadań lub możliwość ustawiania powiadomień. To największy notatnik dostępny na rynku, który także umożliwia wygodne planowanie dnia.
ClickUp – aplikacja do planowania dnia i dużych projektów
Aplikacja do planowania dnia, która oferuje ogrom rozbudowanych funkcji, szablonów oraz automatyzacji. To spory “kombajn” idealnie sprawdzający się między innymi podczas obsługiwania dużych projektów. Warto zauważyć, że wielu użytkowników może być podłączone do jednej listy zadań. Wszystko można grupować, oznaczać, komentować czy też automatyzować. To idealna aplikacja do planowania dnia dla naprawdę wymagających osób.
Interfejs jest tutaj naprawdę przyjazny, a sterowanie wygodne. Warto zauważyć, że program można pobrać na smartfony oraz komputery, co czyni go bardziej uniwersalnym. ClickUp umożliwia także personalizowanie niemal każdej kwestii. Aplikacja sprawdza nawet czas działania przy konkretnym zadaniu, jeśli odpowiednio wszystko oznaczymy. Uniwersalny planer dnia i system obsługujący rozbudowane projekty.
Google Keep – najprostsza aplikacja do planowania dnia na rynku
To aplikacja, która umożliwia dodawanie notatek, rysowanie, dodawanie zdjęć oraz kategoryzowanie każdego wpisu. Można również ustawiać powiadomienia dla wybranych zapisów. Nie ma tu zbyt wielu opcji formatowania czy rozbudowanego interfejsu. To aplikacja do planowania dnia dla mniej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę i minimalizm.
Google Keep jest dostępne dla dowolnego urządzenia oraz dane się synchronizują między nimi. Funkcje są tutaj ograniczone za cenę wygody. Wpisy dodaje się bardzo łatwo, konfiguracja również jest niezwykle prosta tak jak kategoryzowanie czy ustawianie powiadomień.
O czym pamiętać podczas planowania dnia?
Aplikacja do planowania dnia oczywiście nie zrobi wszystkiego za użytkownika, a jedynie pomoże w wypełnianiu kolejnych zadań. Warto pamiętać o tym, by zawsze ustalać sobie pewne priorytety – niektóre taski trzeba wykonać wcześniej niż inne.
Dodatkowo najlepiej nie przesadzać i tworzyć tylko tyle zadań, ile trzeba. Zbyt wiele tasków może prowadzić do nadmiernego stresu oraz szybkiego odrzucenia aplikacji czy całej wizji planowania. Niektóre zadania można wykonać także od razu – bez tworzenia wpisu w swoim planerze.
Dość ważne będzie także to, by każdy zapis był jasny i prosty. Zadania nie muszą mieć rozbudowanych komentarzy itd. Wystarczy nawet 2 słowa, po których wiesz, na czym polega zadanie. Aplikacja do planowania dnia ma być przede wszystkim prosta i intuicyjna.
WARTO PRZECZYTAĆ: