Szeroki wybór aplikacji na nowoczesne smartfony pozwala dostosować urządzenie do własnych preferencji. Pośród takich apek z całą pewnością znajdzie się miejsce dla aplikacji pogodowych, które często z dużą dokładnością podają aktualną i przewidywaną w najbliższym czasie aurę. Choć pogoda czasem potrafi być kapryśna, to korzyści płynące z wykorzystania aplikacji pogodowych znacznie przewyższają zdarzające się czasem ich potknięcia.

Wraz z zainstalowaniem odpowiedniego oprogramowania na własny telefon możemy z dużą precyzją zaplanować zwykłą codzienną aktywność. Czy to wieczorny spacer, czy popołudniowy trening na świeżym powietrzu, a może wyjście na odkryty basen, gdy zapowiedzi pogodowe sprzyjają takim aktywnościom. I choć apki pogodowe nie są nieomylne to w zdecydowanej większości wypadków podawana przez nie prognoza sprawdza się. To z kolei pozwala nam wykorzystać w pełni każdy piękny, słoneczny dzień.

Najlepsze aplikacje prognozujące pogodę

Pogodowe aplikacje zawsze dobrze jest mieć pod ręką. Dzięki nim otrzymamy pełen raport na temat zbliżających się opadów czy przewidywanego zachmurzenia. Wraz z wykorzystaniem przedstawionych poniżej, rankingowych aplikacji pogodowych zaplanujemy grilla na wolnym powietrzu, urodziny dziecka odbywające się w ogrodzie i własny czas, który w zależności od prognozy spędzimy przy kominku lub pod gołym niebem. Te apki przydają się również świetnie w czasie urlopu, gdy planujemy dłuższe przechadzki czy plażowanie z opalaniem. Dzięki nim dostosujemy do wyprawy także naszą garderobę, rodzaj obuwia i przydatne wyposażenie, inne w zależności od zapowiadanego na najbliższy czas stanu pogody.

AccuWeather

AccuWeather
Apka AccuWeather stała się odpowiedzią na zapotrzebowanie otrzymywania dokładnej prognozy pogody dla ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Jest to obecnie najpopularniejsze narzędzie tego rodzaju, dzięki któremu dokładnie dowiemy się, jaka jest aktualna i przewidywana prognoza pogody w dowolnym miejscu na świecie. To oprogramowanie, które dostępne jest w setce języków. Z jej pomocą planowanie wypadów i pozadomowych aktywności jest znacznie łatwiejsze, a zbliżająca się zmiana pogody już nigdy nas nie zaskoczy. W zagranicznych serwisach tej aplikacji dostępne są nawet informacje pogodowe dostarczane w trybie aktualnym, aktualizowane co do minuty. To udogodnienie nie działa jeszcze w Polsce.

AccuWeather dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS. Charakteryzuje się jednocześnie przyzwoitym i intuicyjnym interfejsem, który łatwy jest do opanowania. Apka jest więc prosta w obsłudze a interesujące nas informacje otrzymujemy zaledwie po kilku kliknięciach.

Pogoda na żywo

To rankingowa apka, która dostarcza darmowych informacji na temat aktualnego i przewidywanego stanu pogody. Mimo bezpłatnej wersji, po opłaceniu subskrypcji, otrzymujemy szereg dodatkowych opcji pogodowych, które mogą przydać się przy planowaniu większej eskapady.

Pogoda na żywoPogoda na żywo

Z aplikacji dowiemy się większości interesujących nas informacji meteorologicznych, takich jak:

– temperatura,
– kierunek i prędkość wiatru,
– aktualne ciśnienie,
– wilgotność powietrza,
– i inne.

Jest to aplikacja pogodowa o przejrzystym interfejsie, ale i z wieloma przyjemnymi animacjami, które stanowią wyłącznie estetyczną otoczkę do całego oprogramowania. Pogodę na żywo zainstalujemy na telefonach z oprogramowaniem Android i iOS, dzięki czemu niezależnie od marki wykorzystywanego przez nas urządzenia możemy mieć do niej dostęp.

Pogoda TVN Meteo

Z tej apki z całą pewnością skorzystają fani telewizji TVN, którzy chętnie przeglądają ich codzienne kanały informacyjne. Wraz z tą codzienną aktywnością, na telefony komórkowe, kanał zaproponowała aplikację pogodową, dzięki której zawczasu dowiesz się o nadciągających nagłych zmianach pogody w ponad 80 tys. lokalizacjach w Polsce i na świecie. Sprawdzenie najbardziej istotnych informacji meteorologicznych w miejscu, w którym przebywasz, odbywa się w locie z wykorzystaniem tego oprogramowania.

Pogoda TVN MeteoPogoda TVN Meteo

Poza aktualnymi danymi w TVN Meteo odkryjesz info na temat prognoz pogody na najbliższe dni. Z nią kanał dostarcza jednocześnie relacje na żywo i nagrania prognozy z wielu miejsc w kraju i dostarcza je na aplikację w postaci materiałów wideo. Więc gdy interesuje nas wczesne ostrzeganie i informacje z tej stacji z całą pewnością apka pogodowa od TVN będzie strzałem w dziesiątkę.

Today Weather

To jedna z tych globalnych najlepszych rankingowych aplikacji pogodowych, która została wyposażona w kilka ciekawych informacyjnych funkcji. Z jej pomocą, poza odczytaniem aktualnych danych pogodowych, otrzymujemy alerty deszczowe, info na temat jakości powietrza w danej lokalizacji oraz wielkości promieniowania UV. Z takimi danymi ani żaden deszcz, ani zbytnie nasłonecznienie nie będzie nam straszne. Ponadto wygodnie dobierzemy dla siebie porę na plażowanie i opalanie się pod gołym niebem.

Today WeatherToday Weather

Today Weather nie oferuje szczegółowych raportów na temat prognozy pogody na najbliższe dni. Mimo to wspierana jest przez wiele dodatków w postaci widgetów, dzięki którym dostosujemy informacje pogodowe do własnych potrzeb.

Apkę dostaniemy zarówno w sklepie Google Play, jak i na oficjalnej stronie sklepu App Store.

Weather Channel

To oprogramowanie stworzone z myślą o telefonach firmy Apple, ale dostępne także na Androidy. Największą wartością tej rankingowej apki jest wysoka dokładność prognozy na dziś na najbliższe dni. Można z niej korzystać także w Polsce w obranej przez nas lokalizacji. Ponadto daje również możliwość ustawienia pogodowych alertów, dzięki którym nie zaskoczy nas żadna nagła zmiana aury.

Weather ChannelWeather Channel

To aplikacja na telefon, która wyróżnia się minimalistycznym, lecz wyjątkowo łatwym w obsłudze interfejsem. To bardzo nowoczesne narzędzie, które poza funkcjonalnością cechuje się także wyjątkową estetyką, która przypadnie do gustu niejednemu odbiorcy.

Morecast Pogoda i Radar

Wraz z tą rankingową apką otrzymamy dostęp do informacji prezentowanych przez zebraną wokół niej społeczność. To duże grono osób, które dziennie wysyłają tysiące pogodowych informacji. Poza tym, Morecast, dostarcza dobrej jakości aktualne info pogodowe, jak i prognozę na zbliżające się dni. Wraz z modułami, takimi jak śledzenie burzy pomaga w określeniu stopnia i miejsca spodziewanych opadów.

Apka może być wykorzystywana na telefonach Android i iOS. Posiada przyjazny interfejs zmieniający się wraz ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Uruchamiamy ją kilkoma kliknięciami, dzięki czemu aktualne dane mamy zawsze przy sobie.

Po co apka pogodowa?

Pogodowe apki przydają się, szczególnie gdy planujemy pewne niecodzienne aktywności. Z racji zapowiadanych prognoz z ich wykorzystaniem jesteśmy w stanie określić czy zabawa na wolnym powietrzu w danym dniu będzie możliwa. Szybko też zorganizujemy sprzątanie piknika, gdy dostaniemy odpowiednio wcześniej alert pogodowy o zbliżających się opadach.

Te apki przydają się, zawsze gdy planujemy urlop, wypoczynek pod gołym niebem, podróże, wycieczki i wojaże po kurortach wypoczynkowych. Z ich wykorzystaniem zaplanujemy każdy dzień, także te, gdy nasłonecznienie i fale upałów zmuszą nas do pozostania w czterech ścianach naszego M.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *