Myślisz o tym, jak kreatywnie zaprezentować swój produkt lub usługę? Stwórz pokaz slajdów który przedstawi Twoje sukcesy, prace i opinie klientów. Takie rozwiązanie to również sprytny sposób na zaprezentowanie nowego pomysłu na biznes kolegom, partnerom biznesowym i sponsorom. Poza tym, pokaz slajdów to interaktywny sposób na zaprezentowanie portfolio fotografa lub projektanta. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć pokaz slajdów na potrzeby prezentacji biznesowej czy fotograficznej, potrzebujesz do tego odpowiedniego oprogramowania.

W tym artykule sprawdzimy wszystkie niezbędne cechy, których profesjonaliści szukają w programie do tworzenia pokazu slajdów. Przyjrzymy się również trzem programom, które uważamy za najbardziej efektywne w 2022 roku.

Kluczowe cechy, które warto sprawdzić

Zacznijmy od cech, którymi powinien charakteryzować się profesjonalny program do pokazów slajdów, aby stał się niezawodnym pomocnikiem w Twoich biznesowych i kreatywnych działaniach.

  1. Oś czasu z wieloma warstwami. Praktyczny program do tworzenia pokazów slajdów powinien umożliwiać nakładanie mediów i dekoracji oraz organizowanie ich na osobnych ścieżkach. W ten sposób wszystkie elementy pokazu będą w zasięgu ręki i łatwiej będzie Ci nimi manipulować na każdym etapie edycji.
  2. Obsługa różnych formatów i plików. Profesjonalne oprogramowanie do pokazów slajdów powinno być kompatybilne z różnymi plikami multimedialnymi – zdjęciami, filmami i dźwiękami. To pozwoli Ci stworzyć bardziej wciągający i kompleksowy pokaz slajdów bez żadnych dodatkowych oprogramowań.
  3. Wielofunkcyjne narzędzie do edycji dźwięku. Program do pokazów slajdów z dobrze wyposażonym narzędziem do obróbki dźwięku pozwoli Ci wyciszyć wideo, zwiększyć lub zmniejszyć głośność, dodać punkty dźwiękowe, dołączyć do klipu muzykę i nagrać podkład głosowy. Niektóre programy mają nawet wbudowaną kolekcję ścieżek dźwiękowych, które możesz wykorzystać w swoim projekcie za darmo.
  4. Wiele opcji eksportu. Profesjonalny program do tworzenia pokazów slajdów musi umożliwiać konwersję projektów do różnych formatów – od tych popularnych, jak MP4, MOV i AVI, po mniej znane, ale wymagane od czasu do czasu, takie jak MKV, ASF i 3GP.
  5. Szablony do pokazu slajdów. Jeśli chcesz zoptymalizować swoją pracę i skrócić czas na wykonanie pokazu slajdów, z pewnością spodoba Ci się kolekcja tematycznych szablonów do pokazów slajdów. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni i wypełnisz go swoimi plikami multimedialnymi, aby otrzymać kompletny projekt gotowy do udostępnienia.

Zwróć uwagę na te funkcje podczas wybierania programu do tworzenia pokazów slajdów, a edytor, który wybierzesz, pozwoli Ci zaoszczędzić czas i stanie się niezastąpionym pomocnikiem w Twojej firmie. Aby pomóc Ci w poszukiwaniach, wybraliśmy 3 programy do tworzenia pokazów slajdów, które spełniają wszystkie wymagania wymienione powyżej. Sprawdź je i zobacz, czy znajdziesz wśród nich swój idealny wybór.

SmartSHOW 3D

SmartSHOW 3D to pierwszy program do prezentacji zdjęć na liście, ponieważ spełnia potrzeby osób o każdym poziomie umiejętności i wymagań – niezależnie od tego, czy potrzebują prezentację na specjalne wydarzenie, do pracy, na studia, czy cokolwiek innego. Za pomocą tego programu możesz stworzyć profesjonalnie wyglądający pokaz slajdów od podstaw lub wgrać swoje pliki wideo, zdjęcia i dźwięk do jednego z ponad 200 gotowych szablonów i pozwolić programowi na wygenerowanie pokazu slajdów.

Program posiada wielowarstwową oś czasu, scenopis z wygodnymi poglądami, oraz zaawansowane narzędzie do obróbki dźwięków z ponad 200 darmowymi ścieżkami dźwiękowymi. Ponadto zawiera mnóstwo elementów graficznych: 400+ efektów i przejść, wiele niestandardowych animacji, kart tytułowych i szablonów kolaży. Poza tym, SmartSHOW 3D obsługuje dziesiątki formatów eksportu, dzięki czemu możesz odtwarzać swój pokaz slajdów na smartfonach, telewizorach, komputerach i konsolach do gier oraz udostępniać swoje projekty na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube i Vimeo. Dzięki temu profesjonalnemu oprogramowaniu do pokazu slajdów, stworzysz prezentację na każdy cel, okazję i ekran.

PTE AV Studio

PTE AV Studio to młodsza wersja wielokrotnie nagradzanego programu PicturesToExe. Dzięki akceleracji GPU, pozwala on użytkownikom na szybkie i łatwe łączenie zdjęć, filmów i plików audio. Ponadto, jego wielościeżkowa oś czasu pozwala podzielić proces edycji na etapy i uprościć go. W międzyczasie poręczne narzędzia do zdjęć, wideo i audio pomogą Ci ulepszyć jakość Twojego pokazu slajdów.

Program oferuje również bogatą kolekcję ponad 100 efektów i szablonów, narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji, a także mnóstwo masek, filtrów i stylów tekstu, dzięki którym Twój projekt stanie się bardziej atrakcyjny. Dodatkowo edytor posiada podgląd w wysokiej rozdzielczości i pozwala eksportować pokaz slajdów w popularnych formatach, takich jak MP4 i AVI. Wadą tego programu jest to, że wymaga on wysokiej klasy komputera, aby dobrze funkcjonować i może przytłoczyć niektórych niedoświadczonych użytkowników. Ponadto, oba dostępne plany są dość drogie.

CyberLink MediaShow

CyberLink MediaShow to przyjazny dla początkujących program do tworzenia pokazów slajdów i prawdziwy weteran w branży. Dzięki wygodnym narzędziem organizacyjnym pozwala użytkownikom tworzyć pokazy slajdów, animacje poklatkowe, a nawet filmy. Do najbardziej wyróżniających się cech oprogramowania należy nieskomplikowany interfejs, system rozpoznawania twarzy i tagowania, integracja z albumami na Facebooku oraz moduł edycji zdjęć. Jednak funkcje takie jak edycja wielowarstwowa i precyzyjne ustawienia dźwięku są niedostępne w CyberLink MediaShow. Również kolekcja wbudowanych elementów artystycznych jest dość skromna, a użytkownik nie ma możliwości dostosowania programowych efektów animacji.

CyberLink MediaShow to niezawodny program do tworzenia pokazów slajdów, jeśli nie zamierzasz tworzyć ekstrawaganckich filmów lub profesjonalnych projektów dla branż kreatywnych, takich jak wideografia, fotografia czy projektowanie. Mimo to, niektórzy użytkownicy mogą być zniechęceni ceną programu w stosunku do oferowanych korzyści.

Podsumowanie

Oto 3 najlepsze profesjonalne programy do tworzenia pokazów slajdów, które naszym zdaniem są warte uwagi. Wszystkie z nich są kompatybilne z nowymi i starymi wersjami systemu Windows i posiadają darmowe wersje próbne, co pozwoli Ci lepiej je poznać. Teraz już wiesz, jak znaleźć najbardziej odpowiedni program, który spełni Twoje potrzeby i możliwości finansowe.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *