Ostatnie Nintendo Direct było w całości poświęcona zbliżającemu się Super Mario Bros Wonder, stąd tym razem japońska firma obiecała na swoją comiesięczną wrześniową konferencję wiele nowości. Z danego słowa się wywiązała, i to jak! Sprawdźcie wszystkie nowe zapowiedzi Nintendo!

Wszystkie nowe gry Nintendo

Wrześniowy event obfitował w ponad 40 minut nowych zapowiedzi. I co prawda poczekać na nowe gry będzie trzeba nawet do wiosny, ale przecież po drodze w październiku dostaniemy chociaż wspomniane już nowe Mario. Przyjrzyjmy się, co przygotowało dla nas Nintendo.

WarioWare: Move It!

Nowa odsłona gier imprezowych spod szyldu Wario to zbiór fantastycznych minigierek do grania ze znajomymi podczas wspólnych posiedzeń. Nowa część nie zmienia w żaden sposób formuły, ale dzięki możliwościom ruchowym Switcha dodaje sporo nowości, co daje jeszcze większy wybór gierek! Premiera WarioWare: Move It! już 3 listopada.

Super Mario RPG

Remake Super Mario RPG zostało zapowiedziane już jakiś czas temu wraz z nadchodzącym Super Mario Bros Wonder. Teraz poznaliśmy gameplay i trochę nowych szczegółów. Oraz co najważniejsze: datę premiery! W Super Mario RPG pogramy już 17 listopada!

Another Code: Trace Memory i Another Code: R Remake

Kolejne remaki starszych gier, które trafią odnowione na Nintendo Switch w ramach jednego bundla, który pojawi się już 19 stycznia 2024 roku. Nie kojarzycie? To przygodówki point and click wydane na Nintendo DS w 2005 roku, więc faktycznie mogą nie być zbyt znane. Na szczęście to kolejna okazja na zapoznanie się z klasykami Nintendo!

Dave the Diver

Graliście kiedyś w roguelike o łowieniu ryb, połączony z symulatorem restauracji i paroma innymi grami? No to niedługo będziecie mieli okazję spróbować. Dave the Diver wychodzi 26 października i może być ciężko o bardziej oryginalną grę tej jesieni.

F-Zero 99

Każdy fan Nintendo domyśli się, co oznacza ‘99’ w nazwie. F-Zero 99 to kolejna multiplayerowa wariacja bazująca na klasycznej grze. W F-Zero 99 gracz musi pokonać w wyścigowym battle royale 98 innych graczy. Mechanika? Śmiało można powiedzieć, że taka sama jak we wcześniejszych grach tego typu: Pac-Man 99, Tetris 99 i Super Mario Bros 35.

Paper Mario: The Thousand-Year Door

Prequel gry, która była jednym z większych zaskoczeń aktualnej generacji konsoli Nintendo, czyli Paper Mario: The Origami King. Oryginalnego The Thousand-Year Door możecie również nie kojarzyć, ponieważ gra wyszła dawno temu na Nintendo Game Cube, który w Polsce był wyjątkowo niepopularny. Tak jak nowsza gra to bardzo sympatyczna przygodówka z elementami RPG pełna wyjątkowego humoru i dobrego humoru. Premiera niestety dopiero „gdzieś” w 2024 roku.

The Luigi’s Mansion 2 Remake

Kolejny remake będący kolejnym prequelem bardzo popularnej i lubianej gry na Nintendo Switch. Całość będzie utrzymana graficznie podobnie jak nowsza gra, więc bez problemu się odnajdziecie. Do premiery niestety jeszcze daleka droga: tak do lata 2024 roku.

Inne ciekawostki prosto z Nintendo Direct

To oczywiście nie wszystko, zostało wciąż wiele „mniejszych” zapowiedzi:

  • Nowa mapa do AmongUs.
  • Trombone Champ – gra rytmiczna.
  • Kampania single player do Splatoon 3.
  • Remake Mario and Donkey Kong.
  • Solo gra o księżniczce Peach.
  • Nowy Price of Persia.
  • Remaster trzech pierwszych gier z serii Tomb Raider!

I z trochę innej bajki: muzeum Nintendo będzie gotowe w okolicy marca 2024 roku! To kto leci z nami? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *