W 2018 roku możemy się doczekać bardziej przystępnych smartfonów od Apple. Informacja ta została przedstawiona przez Ming-Chi Kuo, analityka KGI oraz częstego komentatora Apple’a, na łamach serwisu MacRumors (jednego z najbardziej znanych, forów poświęconych wszystkiemu co związane z firmą Apple, które działa od 2000 roku).

iphone

 

Czy Apple szykuje nowe modele iPhona?

 
Ming-Chi Kuo twierdzi, że powstaną dwa warianty 6,1 calowego iPhona, ze slotem na jedną kartę SIM ale również obsługujący dwie takie karty. Zgodnie z podanymi informacjami wariant ze slotem na jedną kartę ma kosztować między 550, a 650 dolarów (od ok. 1850 do 2200 złotych), podczas gdy drugi z nich powinien zawrzeć się w przedziale 650 do 750 dolarów (od ok. 2200 do 2550 złotych). Kwoty jak widać nie są małe, ale biorąc pod uwagę, że ceny obecnego flagowca, iPhona X, zaczynały się od 999 dolarów (ok. 3400 złotych) oraz że za smartfony innych producentów również musieliśmy w ostatnich latach płacić coraz więcej to można powiedzieć, że to nie mała niespodzianka.

Spadek cen dałby możliwość Apple do mocniejszej konkurencji z flagowcami takich marek jak Samsung czy Sony, ale również ze smartfonami z trochę niższych półek wyposażonych w systemy Android.

Po ostatniej aferze związanej ze spowalnianiem starszych modeli z wysłużonymi bateriami, może to bardzo pomóc PR-owi firmy.
 

Nowy następca iPhona X.

 

Kuo przewiduje, że iPhone 6,1-calowy może zostać wydany jako najtańsza opcja obok dwóch modeli premium, następcy iPhona X oraz iPhona X Plus wyposażonych odpowiednio w ekrany 5,8 oraz 6,5 calowe wykonane w technologii OLED. Analitycy z UBS, szwajcarskiego przedsiębiorstwa finansowego, już teraz przewidują, że nowe flagowce mogą kosztować w granicach 1100 dolarów (ok. 3750 złotych). Wydaje się to bardzo prawdopodobne patrząc na obecnego iPhona X z pamięcią o pojemności 256GB, który już teraz tyle kosztuje.

Plotka o nowym 6,1 calowym iPhonie może się łączyć z prawdopodobnym odświeżeniem iPhona SE. Ma się on pojawić do końca 2018 roku. Niedawno Apple zarejestrowało kilka nowych numerów modeli iPhona w Euroazjatyckiej organizacji regulacyjnej. Można się więc spodziewać nowych modeli na rynku już w niedalekiej przyszłości. Jest to nie lada gratka dla fanów firmy z Cupertionio.

Apple nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia na temat tych spekulacji.

Źródło: cnet.com

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *