Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Popularny na całym świecie system Windows wkrótce zadebiutuje w najnowszej odmianie. Długo wyczekiwany Windows 11 został zapowiedziany przez amerykańskiego giganta, ale jego wymagania sprzętowe są dość wysokie. Jest jednak nadzieja dla posiadaczy słabszych komputerów.

Wymagania sprzętowe dla komputerów, na których może być zainstalowany nowy system były dla wielu osób dość wysokie. Stawiało to właścicieli starszych i słabszych komputerów przed dylematem. Wymienić cały sprzęt na nowy, ulepszyć posiadany dotąd sprzęt lub… zrezygnować z instalacji najnowszego systemu, pozostając przy sprawdzonym Windowsie 10. Microsoft dał jednak pewną nadzieję, obniżając znacznie stawiane przed urządzeniami wymagania sprzętowe. Jest pewna niedogodność. – instalując nowy system na takim komputerze nie uzyskamy pełnego wsparcia technicznego.

Wymagania sprzętowe dla Windowsa 11

Obniżone wymagania sprzętowe dla niewpieranego dotąd sprzętu prezentują się następująco:

  • 64-bitowy procesor dysponujący dwoma rdzeniami lub lepszy;
  • minimum 4 GB pamięci RAM;
  • co najmniej 64 GB wolnego miejsca na dysku;
  • moduł TPM 1.2 lub nowszy.

Nie sprecyzowano dokładniej, co oznacza przyszły brak wsparcia dla takiego sprzętu.

Windows 11 – nowości, funkcjonalności, zmiany

Pod koniec czerwca 2021 roku został zapowiedziany nowy system operacyjny od Microsoftu. Zaraz po tej niespodziewanej informacji testerom została udostępniona pierwsza wersja systemu. Testowy wariant Insider Preview jest dostępny dla uczestników programu dla beta-testerów Microsoftu: Windows Insider. Jest to aktualizacja systemu Windows 10.

Poznaliśmy też trochę szczegółów dotyczących nowej odsłony “okienek”. Nowa wersja systemu dość mocno wzoruje się na dotychczasowym systemie Windows 10. Można powiedzieć, że “jedenastka” bazuje na poprzedniej wersji. Menu “Start” zostanie mocno przebudowane, znajdować się będzie w centralnej części ekranu, podobnie jak w niektórych systemach od Apple.

Kafelki zostaną zastąpione przez znane już ze starszych wersji Windowsów ikony, których rogi będą mocno zaokrąglone. Półprzezroczyste tła i nowa kolorystyka dopełnią wrażenia nowoczesnego designu. Zmianie podlegnie całe centrum powiadomień, które ma być znacznie bardziej przejrzyste i możliwe do personalizacji. Największą zmianą ma być wprowadzenie nowej wersji wielozadaniowości i pracy na wielu oknach. To, zdaniem twórców, największy wyróżnik nowego systemu.

Premiera jeszcze w tym roku?

Nie poznaliśmy dotąd daty premiery nowego systemu Windows 11. Przypuszczalnie nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku lub na początku pierwszego kwartału 2022 roku. Dajcie znać, czy nie możecie się już doczekać, aby przejść na “jedenastkę”, czy też nie jest Wam do tego spieszno!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *