Lubisz, gdy wokół Ciebie jest czysto? To pytanie retoryczne, bo chyba każdy odpowie na nie twierdząco. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakimi urządzeniami warto posługiwać się na co dzień, by łatwo i szybko uzyskać oczekiwany efekt. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć ranking odkurzaczy pionowych bezprzewodowych, coraz bardziej popularnych wśród Polaków.

Jeśli słyszałeś o tego typu sprzętach, lecz dotychczas nie wiedziałeś, na zakup którego z nich warto postawić, jesteśmy pewni, że dzięki nam zdołasz w końcu podjąć właściwą decyzję.

Dlaczego odkurzacze pionowe są coraz bardziej popularne?

Odkurzacze pionowe z baterią wzbudzają obecnie duże zainteresowanie, ponieważ są to urządzenia wyjątkowo wygodne w obsłudze – nie wymagają ciągłego nachylania się, by za ich pomocą dotrzeć do zanieczyszczonych przestrzeni. Korzystając z nich, można usunąć brud w miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania zwykłego urządzenia ze względu na brak zasilania.

Ponadto są to artykuły elektroniczne łatwe w obsłudze, niewielkie i lekkie. Doskonale sprawdzają się w celu utrzymania ładu nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w hotelach, biurach i wielu innych obiektach. Posługiwanie się nimi pozwala usunąć kurz i inne zabrudzenia zarówno z podłogi, jak i z wykładziny czy dywanu, ale też ścian czy sufitu.

Jeżeli więc uznałeś, że odkurzacz pionowy bez kabla jest w sam raz dla Ciebie, szybko przekonasz się, że na jego zakup wcale nie trzeba przeznaczać wielkich funduszy. Odpowiadające swoim możliwościom finansowym bez problemu odnajdą zarówno osoby z budżetem w wysokości kilkuset złotych, jak i mogące przeznaczyć na zakup sprzętu sumę czterocyfrową. Najlepiej przekonuje o tym ranking przez nas przygotowany.

W jaki sposób stworzyliśmy ranking bezprzewodowych odkurzaczy?

Nasz ranking odkurzaczy pionowych na baterię przygotowaliśmy, biorąc pod uwagę różne kryteria. Tymi najważniejszymi były jednak:

 • moc ssania (jeśli została podana przez producenta, ponieważ, niestety, nie jest to standardem);
 • maksymalny czas działania baterii;
 • poziom głośności generowany przez urządzenie;
 • cenę;
 • wykorzystywane technologie;
 • liczbę i rodzaj końcówek;
 • opinie użytkowników odkurzaczy pionowych, które zostały przez nas krótko przedstawione.

A zatem czas przejść do meritum i przekonać się, dlaczego naszym (i nie tylko) zdaniem wymienione niżej modele urządzeń warto wziąć pod uwagę, poszukując interesującej alternatywy dla tradycyjnych odkurzaczy przewodowych i innych, dostępnych obecnie na rynku.

Naszą listę tworzą sprzęty wyłącznie doskonale znanych wszystkim marek, słynących z regularnego dostarczania na rynek rozwiązań, za sprawą których sprzątanie z biegiem czasu staje się coraz łatwiejsze i skuteczniejsze.

Electrolux Ergorapido EER75STM

Electrolux Ergorapido EER75STM

Nasz ranking bezprzewodowych odkurzaczy pionowych postanowiliśmy otworzyć propozycją najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym. Electrolux Ergorapido EER75STM to bowiem urządzenie możliwe do nabycia za ok. 400-600 zł – w zależności od sklepu, w którym jest dostępny i ewentualnego, przypisanego mu rabatu.

Sprzęt powinien bardzo dobrze sprawdzić się w przypadku każdej osoby niemającej dotychczas okazji przetestować odkurzacza w wersji pionowej. Jest on bowiem dość lekki (3,15 kg), a maksymalny czas pracy w jego przypadku wynosi 35 minut. Nadaje się do utrzymania w czystości różnego rodzaju powierzchni i w praktycznie dowolnym pomieszczeniu.

Pozwalając swojemu użytkownikowi na obracanie głowicy w zakresie 180°, odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER75STM dość łatwo dociera do nawet trudno dostępnych miejsc. Nie są to jednak jedyne cechy, które sprawiają, że kolejne osoby decydują się go nabyć. Skłania je do tego także:

 • szczotka z funkcją samodzielnego czyszczenia, która w łatwy sposób pozbywa się m.in. sierści zwierząt oraz różnego rodzaju włókien;
 • wydajny akumulator – jego maksymalny czas pracy powoduje, że nie trzeba obawiać się nagłego rozładowania w trakcie czyszczenia nie tylko małych, ale także większych przestrzeni;
 • zdolność do pracy w trybie Turbo do nawet 13 minut;
 • dużą moc ssania (niestety producent nie podaje dokładnej wartości, lecz użytkownicy urządzenia twierdzą, że spełnia ich oczekiwania, biorąc pod uwagę cenę sprzętu).

Odkurzacz Dreame T20

Odkurzacz Dreame T20

Osobom z nieco zasobniejszym portfelem, zastanawiającym się, jaki odkurzacz pionowy akumulatorowy do 1000 zł wybrać, śmiało możemy polecić urządzenie Dreame T20. Dlaczego akurat ono znalazło się w naszym rankingu? Zacznijmy od tego, że jego waga to zaledwie 1,6 kg, a maksymalny czas pracy wynosi 70 minut.

Sprzęt działa niezbyt głośno, ponieważ generuje hałas na poziomie 70 dB. Ponadto swoim użytkownikom zapewnia moc ssania sięgającą 25 tys. Pa, a także możliwość regulowania jej na trzech poziomach. Produkt wyposażony został w baterię typu litowo-jonowego, potrzebującą ok. 4 godzin do całkowitego naładowania.

Z jakich powodów jednak jeszcze odkurzacz pionowy Dreame T20 bez większego trudu znajduje dla siebie kolejnych nabywców? Jest chętnie wybierany na tle innych urządzeń o podobnej cenie, ponieważ:

 • pozwala w łatwy sposób opróżnić pojemnik za każdym razem, gdy tylko zajdzie taka potrzeba;
 • może zostać zawieszony na ścianie w trakcie ładowania, nie zajmując tym samym cennej przestrzeni w danym pomieszczeniu;
 • wyposażony został w antyalergiczny rodzaj filtra, dzięki czemu nadaje się do bezpiecznego użytkowania również przez osoby ze skłonnościami do alergii;
 • posiada dość duży, kolorowy wyświetlacz LCD, wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz kilka wymiennych końcówek;
 • może być stosowany do utrzymywania porządku na powierzchniach wykonanych z paneli, kafelków czy przykrytych wykładziną lub dywanem.

Tefal X-Force Flex 8.60 Aqua TY9690

Tefal X-Force Flex 8.60 Aqua TY9690

Około 1500 zł powinno wystarczyć do tego, by wejść w posiadanie kolejnego z naszego rankingu odkurzaczy pionowych bezprzewodowych. Tefal X-Force Flex 8.60 Aqua TY9690, bo o nim mowa, sprawdzi się podczas czyszczenia różnego rodzaju powierzchni płaskich przede wszystkim ze względu na swoją głowicę z funkcją odkurzania i mopowania w tym samym momencie.

Turboszczotka w wersji mini ułatwi natomiast usuwanie zabrudzeń w postaci sierści przede wszystkim z tapicerki. Z kolei miękka szczotka pozwoli szybko i skutecznie oczyścić tkaniny i meble tapicerowane. Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 8.60 Aqua TY9690 zwraca na siebie uwagę jednak nie tylko liczbą różnych końcówek, ale też wieloma innymi cechami. Wśród tych najbardziej istotnych warto wymienić:

 • generowanie poziomu hałasu na poziomie 82 dB, a więc zdecydowanie niezbyt uciążliwego;
 • maksymalny czas pracy, który w przypadku polecanego sprzętu wynosi 45 minut;
 • dużą – nieokreśloną dokładnie przez producenta – moc ssania z funkcją jej wygodnego regulowania;
 • rurę wykonaną przy użyciu technologii Flex, pozwalającą łatwo dokonać jej zgięcia w taki sposób, by możliwe było usunięcie kurzu np. spod łóżka bez konieczności schylania się;
 • antyalergiczny rodzaj filtra;
 • czas pracy z funkcją Turbo, który wynosi maksymalnie 12 minut;
 • akumulator potrzebujący tylko trzech godzin do tego, by został w pełni naładowany.

Samsung Jet 75 complete VS20T7536T5

Samsung Jet 75 complete VS20T7536T5

Przechodząc do kolejnej pozycji stworzonego przez nas rankingu najlepszych odkurzaczy pionowych, czas poświęcić kilka słów urządzeniu Samsung Jet 75 complete VS20T7536T5, dostępnemu za ok. 2000 zł. Sprzęt ten waży 2,8 kg, generuje hałas na poziomie 66 dB, a jego maksymalny czas pracy to dokładnie godzina.

Moc posiadanego przez niego silnika wynosi zaś 550 W, co powoduje, że efektywnie radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń z podłogi wykonanej z drewna lub innych materiałów, a także dywanów czy wykładziny. Charakterystyczny dla urządzenia system filtracji HEPA powoduje natomiast, że jest ono w stanie pochłonąć do aż 99% mikrocząsteczek pyłu i alergenów. Użytkownicy proponowanego odkurzacza pionowego z baterią cenią go się jednak także za:

technologię Jet Cyclone w postaci 27 wlotów powietrza, pozwalających zoptymalizować przepływ powietrza w taki sposób, by zachowanie wysokiego poziomu mocy działania urządzenia nie stanowiło żadnego problemu od początku do końca korzystania z niego

 • moc ssania o wartości 220 watów;
 • wyraźny, kolorowy wyświetlacz, który w znacznym stopniu ułatwia kontrolowanie urządzenia w czasie wykonywanej przez niego pracy;
 • duży (0,8 l) pojemnik na zabrudzenia z funkcją opróżniania go za pomocą jednego przycisku;
 • możliwość umycia zarówno pojemnika na zabrudzenia, filtra oraz systemu multicyklonowego w zwykłej wodzie;
 • kompatybilność z wiszącą stacją ładującą;
 • głowicę z funkcją obracania o 180°.

Dyson V11 Motorhead

Dyson V11 Motorhead

Mając w portfelu lub kieszeni ok. 2500 zł, można kupić jeszcze lepszej jakości, niż wyżej wymienione odkurzacz pionowy Dyson V11 Motorhead. Z jakich jednak powodów warto to zrobić? Sprzęt ten wykonany został z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań osób odpowiedzialnych za utrzymanie idealnej czystości w różnych pomieszczeniach i na praktycznie każdego rodzaju powierzchniach.

Dlatego w swoim wnętrzu posiada wydajny silnik cyfrowy, będący w stanie obracać się 60 razy na minutę, co w bardzo wyraźnym stopniu przekłada się na jego efektywność w działaniu. Poza tym akumulator niklowo-kobaltowo-aluminiowy z siedmioma ogniwami powoduje, że odkurzacz Dyson V11 Motorhead jest w stanie utrzymać najwyższy poziom mocy przez dłuższy czas.

Technologia Radial Root CycloneTM powoduje z kolei, że zbierany kurz łatwo trafia do pojemnika na zanieczyszczenia, pozwalając uniknąć efektu zatkanego filtra. Polecany przez nas odkurzacz z akumulatorem pionowy z rankingu, który przygotowaliśmy, posiada znacznie więcej zalet, a najważniejsze z nich to:

 • lekkość (2,97 kg), długi czas działania (do 60 minut), duża moc ssania (220 AW);
 • automatyczna regulacja mocy ssania;
 • prędkie ładowanie akumulatora za pomocą stacji wiszącej (ok. 4,5 godziny);
 • duży pojemnik z możliwością łatwego, szybkiego opróżnienia w maksymalnie higieniczny sposób;
 • bezpieczny dla alergików rodzaj filtra;
 • 99,7% skuteczności w pochłanianiu najdrobniejszych cząsteczek, do których zaliczają się m.in. bakterie i alergeny;
 • nowoczesny, przyjemny dla oka design.

Miele Triflex HX1 Pro (2 akumulatory)

Miele Triflex HX1 Pro (2 akumulatory)

Ranking odkurzaczy pionowych z akumulatorami postanowiliśmy zakończyć urządzeniem, które wykorzystuje nie jedną, lecz dwie sztuki baterii. Miele Triflex HX1 Pro to sprzęt najdroższy spośród wszystkich przez nas wymienionych, ale też zdecydowanie wart swojej ceny (ok. 3000 zł).

Za sprawą posiadania dwóch akumulatorów pozwala swoim użytkownikom korzystać z niego nieprzerwanie przez 120 minut. Moc wejściowa w jego przypadku wynosi 185 W, zaś głośność – 80 dB. Odkurzacz posiada półlitrowy pojemnik na zanieczyszczenia z funkcją higienicznego opróżniania i zdolność do działania w trybie Turbo przez nawet 17 minut.

Nic więc dziwnego, że pozwala skutecznie usunąć zabrudzenia z dywanów, wykładzin, drewna, kafelków, sufitów czy ścian w postaci kurzu, sierści i wielu innych. Dlaczego jeszcze polecamy zainwestować w jego zakup każdemu, kto poszukuje odkurzacza pionowego z wyższej półki cenowej? Oto główne powody:

 • sprzęt pozwala w tym samym naładować oba akumulatory za sprawą dołączonej do zestawu dodatkowej stacji ładującej;
 • wyposażony został m.in. w elektroszczotkę Multi Floor XXL, łatwo dostosowującą się do dowolnego rodzaju powierzchni;
 • za sprawą wykorzystywanych przez siebie filtrów Hygiene Lifetime lub HEPA Lifetime gwarantuje usunięcie nawet najmniejszych cząsteczek kurzu na poziomie wydajności sięgającym nawet 99%;
 • technologia Vortex powoduje, że odkurzacz pionowy Miele Triflex HX1 Pro ma zawsze zagwarantowany bezproblemowy, dynamiczny przepływ powietrza;
 • osobom korzystającym z niego umożliwia przełączanie trybów działania pomiędzy: kompaktowym, komfortowym i dużego zasięgu;
 • urządzenie może być ładowane zarówno za pomocą stacji ładującej, jak i oddzielnej ładowarki;
 • charakteryzuje się bardzo nowoczesnym, przykuwającym uwagę designem;
 • jego duża trwałość sprawia, że może służyć przez długi czas niezależnie od tego, jak często będzie wykorzystywany.

WARTO PRZECZYTAĆ:

prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
Najlepsze smartwatche 2020 Najlepsze smartwatche 2020 – co wybrać?
Robiliśmy już dla Was ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych, a także foteli dla graczy. Dzisiaj przyszedł czas na porównanie smartwatchy, czyli rosnącego w coraz większą popularność
najlepsze bezprzewodowe sluchawki douszne - ranking Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne – ranking
Bezprzewodowe słuchawki douszne zawojowały rynek. Mowa tu konkretnie o słuchawkach typu true wireless, czyli takich, które nie dość, że nie łączą się przewodowo z telefonem,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *