Włączenie opcji programistycznych w Androidzie prędzej czy później przyda się większości użytkowników smartfonów. Na przykład po to, aby zainstalować aplikację z nieznanego źródła (czytaj: nie ze sklepu Google Play) czy zmodyfikować ustawienia przeszkadzającego nam notcha. Tak czy inaczej, jest to bardzo szybki i prosty proces, który wymaga tylko i wyłącznie dostępu do wybranego smartfona. W takim razie, jak włączyć opcje programistyczne w Androidzie?

Przejdź do numeru kompilacji systemu

Numer kompilacji systemu brzmi może groźnie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Nie musimy wiedzieć nawet, czym dokładnie jest. Wystarczy, że zlokalizujemy, gdzie znajduje się on w naszym smartfonie. Najszybciej i najprościej jest po prostu wejść w ustawienia telefonu i wpisać w pasek wyszukiwania “numer komplikacji”.

Jeśli jednak zależy nam, aby przejść do numeru kompilacji, w przypadku większości smartfonów ścieżka będzie bardzo podobna. Najpierw musimy wejść w Ustawienia, a później w zakładkę O telefonie, Informacje o telefonie (względnie System, a dopiero później Informacje o telefonie) lub podobną. Tam powinniśmy dostrzec informację o numerze kompilacji (może on w niektórych smartfonach nazywać się inaczej, na przykład w smartfonach Xiaomi nosi on nazwę Wersja MIUI).

Naciśnij na numer kompilacji 7 razy

Kiedy już znajdziemy numer kompilacji, jedyne, co musimy zrobić, to nacisnąć na niego 7 razy. Od razu zauważymy, czy naciskamy na właściwy element, ponieważ po każdym naciśnięciu powinien nam się pojawić napis “Jesteś X kroków od zostania programistą!”, na przykład “Jesteś 5 kroków od zostania programistą!”. Jeśli takie napisy się nie wyświetlają, to znaczy, że nie naciskamy na numer kompilacji, tylko na coś innego.

Po naciśnięciu numeru kompilacji finalny, 7 raz, powinien pojawić się napis “Jesteś teraz programistą!”. W Ustawieniach pojawi się dodatkowa zakładka o nazwie “Opcje programistyczne”, może się też w zależności od modelu telefonu zdarzyć, że nie będzie ona ulokowana bezpośrednio w Ustawieniach, a na przykład w sekcji “Dodatkowe ustawienia”.

Wyłączanie opcji programistycznych

Opcje programistyczne w nowszych telefonach z Androidem (począwszy od wersji systemu 7.0) można wyłączyć wchodząc w nie, a następnie przesuwając na górze suwak do pozycji wyłączonej.

Można je później ponownie aktywować bez żadnego problemu. W przypadku starszych modeli smartfonów do wyłączenia opcji programistycznych konieczne może być przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych.

Przydały Wam się kiedyś opcje programistyczne w Androidzie? Jeśli tak, to w jakim celu ich używaliście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Jac, 9 grudnia 2022 @ 10:02 Odpowiedz

    Dzięki 🙂
    Przydatna funkcja. w Xiaomi redmi pro 9 działa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *