Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Na początku 2021 roku sporo się zadziało na chińskim rynku smartfonów. Według najnowszych statystyk ze stycznia 2021 roku, przedstawionych przez serwis Counterpoint, w tym miesiącu Oppo stało się największym producentem smartfonów w Chinach, spychając z piedestału Huawei.

Oppo ma 21% udziału w chińskim rynku smartfonów

Chiński rynek smartfonów jest obecnie mocno podzielony i tak naprawdę nie ma jeden dominującej marki, która znacznie wyprzedzałaby konkurencję. Najnowsze statystyki wskazują, że Oppo, które wskoczyło na czołową pozycję, ma 21% udziału w rynku smartfonów tego państwa.

Na drugim miejscu znajduje się Vivo, z 20% udziału. Huawei spadło na trzecie miejsce, które zajmuje ex aequo z Xiaomi i Apple – wszystkie te marki mają obecnie po 16% udziału w rynku. Warto wskazać, że Oppo jest numerem jeden pod względów wszystkich smartfonów ogółem, a numerem dwa pod względem jedynie smartfonów 5G.

oppo statystyki
Źródło: Counterpoint

W styczniu 2021 roku Oppo zanotowało wzrost sprzedaży o 33%, jeśli chodzi o statystyki z miesiąca na miesiąc i 26% w przypadku statystyk z roku na rok. Sprzedało więc w zeszłym miesiącu o 33% więcej smartfonów niż w grudniu 2020 i o 26% więcej niż w styczniu 2020.

Sukces Oppo wziął się z problemów Huawei

Spory wpływ na sukces Oppo (a także Vivo) miały niewątpliwie rosnące problemy Huawei, zwłaszcza w zakresie produkcji smartfonów obsługujących sieć 5G. Wynikają one z nałożonych na firmę przez amerykański rząd sankcji.

Obecnie Huawei zrezygnowało w dużej mierze z produkcji budżetowych smartfonów dla mas, a przerzuciło się na droższe smartfony z segmentu premium, w przypadku których może narzucać wyższą marżę.

Jakiś czas temu sprzedana została marka-córka Huawei, Honor. Co ciekawe, firma próbuje także wkraczać na nowe rynki. Informowaliśmy Was niedawno, że Huawei chce produkować technologię dla hodowców świń, firma pracuje również nad rozwiązaniami dla przemysłu górniczego.

Co sądzicie o wszystkich tych zmianach na chińskim rynku smartfonów? Mieliście kiedyś styczność ze smartfonami Oppo, a może aktualnie z takiego korzystacie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *