Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Patriot, amerykański producent między innymi dysków SSD, zaprezentował nowy model z tej kategoria –  P400. To dysk PCIe Gen4 x 4 NVMe w formacie M.2 2280. Jego elementem charakterystycznym jest cienki profil, dzięki któremu jest kompatybilny zarówno z komputerami osobistymi, jak i z laptopami.

Dysk oferuje prędkość odczytu i zapisu w okolicach 5000 MB/s

P400 jest oparty na nowoczesnym kontrolerze, a także, cytując producenta, wysokiej jakości kościach pamięci NAND flash. Według informacji udostępnionych przez Patriota, sprzęt zapewnia losowy odczyt 4K do 620 tys. IOPS oraz zapis do 550 tys. IOPS.

Jeśli chodzi o prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu, to również nie jest źle. Wynosi ona kolejno 5000 MB/s i 4800 MB/s, co wielu graczy zapewne potraktuje jako pozytywną wiadomość. P400 ma być dostępny w dwóch pojemnościach: 512GB i 1TB.

Producent przedstawił już sugerowane przez siebie ceny:

  • 512 GB – 429 złotych
  • 1 TB – 699 złotych.

W obu przypadkach klienci mogą liczyć na 3-letnią gwarancję producenta. Patriot rekomenduje P400 dla entuzjastów PC, zapalonych graczy, a także twórców treści (np. YouTuberów, streamerów) i profesjonalistów zajmujących się renderowaniem animacji.

Wszystkie te grupy wymagają wysokiej wydajności sprzętu, w tym szybkiego uruchamiania się systemu i poszczególnych programów, a także ogółem danych zapisanych na dysku (np. plików wideo).

P400 ma grafenowy radiator

Nieprzegrzewanie się dysku to kwestia kluczowa, zwłaszcza w przypadku produktów przeznaczonych dla graczy, a więc osób, które często wymagają od sprzętu maksymalnej wydajności przez długie godziny.

W przypadku P400 za zachowanie niskiej temperatury dysku odpowiada grafenowy radiator, które zadaniem jest skuteczne rozproszenie ciepła, w szczególności w czasie intensywnego użytkowania.

Rozpraszanie temperatury ma być jeszcze skuteczniejsze dzięki zastosowaniu udoskonalonej osłony termicznej.

Dysk Patriot P400 powinien być już dostępny u dystrybutorów sprzętu tego producenta. Dajcie znać w komentarzach, czy zainteresował Was ten sprzęt!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *