Nie korzystasz od dawna z konta na PayPalu, ale masz na nim jeszcze jakieś środki? 16 grudnia wchodzi w życie zmiana w regulaminie, dzięki której PayPal będzie mógł naliczyć Ci opłatę za nieaktywne konto w wysokości 50 złotych.

Opłata dotyczy kont nieaktywnych od minimum roku

12 miesięcy nieaktywności na koncie wystarczy, aby została naliczona opłata. Przez nieaktywność nie chodzi o dokonanie transakcji, a o zalogowanie się na konto. Jeśli więc ktoś chce uniknąć tej opłaty, powinien przynajmniej raz w roku na chwilę wejść do serwisu.

W przeciwnym wypadku saldo zostanie pomniejszone o 50 złotych lub, jeśli na koncie pozostała mniejsza kwota, zostanie wyzerowane. Tak więc, jeśli zostało nam na koncie 100 złotych, w razie nieaktywności saldo zostanie obniżone do 50 złotych, a jeśli mieliśmy na koncie 10 złotych, saldo będzie wynosiło okrągłe 0.

W najnowszej wersji regulaminu, która wejdzie w życia w grudniu, PayPal zadbał także o zapewnienie sobie prawa do zabezpieczenia kwot na koncie, które użytkownik może być mu winny.

Zmiany można zaakceptować lub zamknąć konto

Każdy, kto będzie chciał dalej korzystać z usług PayPala, będzie podlegał zapisom nowego regulaminu, nie da się tego w żaden sposób ominąć. Opłata za nieaktywne konto nie powinna być dla większości osób bardzo dotkliwa, ponieważ nawet, jeśli z konta korzystamy rzadko, zalogowanie się raz na rok nie jest szczególnie problematyczne. Mimo wszystko wiele osób jest z tej zmiany niezadowolone.

W takiej sytuacji niewiele da się zrobić. Jedyne, co pozostaje, jeśli kategorycznie nie chcemy się podporządkować nowemu regulaminowi, to przesunąć pozostałe na koncie PayPal na inny rachunek i zamknąć konto. Można to szybko i bezproblemowo zrobić w ustawieniach użytkownika.

Co sądzicie o tej zmianie? Uważacie, że powinna zostać wprowadzona? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *