Niedawno pisaliśmy, że PayPal wprowadził opłatę za nieaktywność konta. Teraz zaś przyszła pora na ogłoszenie przez firmę nowej usługi – możliwości zakupu, przechowywania i sprzedaży różnych kryptowalut. Na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale są plany, żeby w przyszłości usługa była dostępna także w innych zakątkach świata.

Będzie można płacić w sklepach kryptowalutami na początku 2021 roku

PayPal zapowiada, że będzie można z jego pomocą płacić kryptowalutami za zakupy w sklepach internetowych już na początku 2021 roku. Usługa będzie udostępniana falami, a amerykańscy użytkownicy już mogą zapisywać się na listę oczekujących.

Nie będzie trzeba martwić się samodzielnym wymienianiem najpierw kryptowaluty na zwykłą walutę przed dokonywaniem zakupów, ponieważ PayPal sam się tym zajmie. Mówiąc konkretniej, zajmie się tym firma skupiona na kryptowalutach, Paxos, która podjęła współpracę z PayPalem.

Na samym początku dostępne będą następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. W przyszłości możliwe, że obsługiwane będzie ich więcej. Jak wspomniano na początku, póki co tylko w USA, ale też może się to po pewnym czasie zmienić.

Trzeba się liczyć z prowizją

Dla sprzedawców, którzy umożliwiają w swoich sklepach płacenie PayPalem nic się nie zmieni, ponieważ firma przeliczy kryptowalutę na walutę sklepu (dolary, euro czy inną) i to właśnie w tej walucie sprzedawca otrzyma zapłatę. Za swoje usługi PayPal jednak oczywiście pobierze od klienta prowizję (od początku 2021 roku – do tego czasu prowizje nie będą obowiązywać).

Wynosi ona 2.3% dla transakcji poniżej 100 dolarów, 2% dla transakcji między 100 a 200 dolarów, 1.8% dla transakcji między 200 a 1000 dolarów i wreszcie 1.5% dla transakcji powyżej 1000 dolarów. Dla niewielkich transakcji poniżej 25 dolarów obowiązuje minimalna kwota prowizji, wynosząca 50 centów.

Dla porównania, Revolut, który również współpracuje z firmą Paxos, od użytkowników korzystających z darmowego planu pobiera w przypadku kryptowalut prowizję wynoszącą od 2.5% do 3%, a od użytkowników premium 1.5%. Z kolei Coinbase pobiera 1.49% dla transakcji powyżej 200 dolarów, a poniżej określoną kwotę (dla transakcji poniżej 10 dolarów 99 centów, od 10 dolarów do 25 dolarów 1.49$ i tak dalej).

Podoba Wam się ta decyzja PayPala? Planujecie korzystać z jego nowej usługi, jeśli będzie kiedyś dostępna w Polsce? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *