Łatwo zauważyć, że coraz więcej osób chce płacić za zakupy szybko, wygodnie i bezpiecznie. Umożliwia to m.in. usługa paysafecard. Sprawdź, czym w praktyce cechuje się ta nowoczesna metoda płatności.

Czym jest paysafecard?

To przedpłacona metoda płatności, która bazuje na kodzie PIN składającym się z 16 cyfr. Od 2018 roku, usługa paysafecard jest używana w ponad 40 państwach.

Wiele osób docenia paysafecard za rozmaite udogodnienia. Aby korzystać z tej metody płatności, nie trzeba mieć konta bankowego, ani podawać swoich danych osobowych, czy numeru karty kredytowej itd. To sprawia, że stosowanie paysafecard w praktyce jest proste, wygodne, szybkie i jednocześnie bezpieczne.

Ważnym czynnikiem jest uniwersalność tej metody. Paysafecard systematycznie zyskuje na popularności, ponieważ z tego rozwiązania można korzystać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Ta metoda płatności jest często używana np. do kupowania kodów do gier online na platformach gamingowych.

W jaki sposób działa ta metoda płatności?

Stosowanie paysafecard jest proste i intuicyjne. Załóżmy, że chcesz kupić coś przez Internet i zapłacić przy pomocy tej metody. W pierwszej kolejności należy stać się posiadaczem 16-cyfrowego kodu.

Warto zaznaczyć, że paysafecard oferuje w tym momencie dwie opcje dotyczące realizowania płatności online: bez rejestracji oraz z rejestracją.

W pierwszym wariancie trzeba wybrać tę metodę płatności (np. w sklepie internetowym), a potem wprowadzić 16-cyfrowy kod. Po zrealizowaniu transakcji konkretna kwota zostanie odjęta od salda. Jeśli zatem klient kupił kod o wartości 50 PLN, a zapłacił za zakupy 30 PLN, to cały czas ma jeszcze 20 PLN, które może wykorzystać przy kolejnej okazji. Co ważne, możesz kupić jeden kod i użyć go kilka razy (do momentu wyczerpania wszystkich środków).

Stan salda można sprawdzić na stronie internetowej paysafecard. W tym celu trzeba tylko wpisać numer kodu do wyszukiwarki (jest to darmowe). Warto zaznaczyć, że bez dokonywania rejestracji można dokonać płatności maksymalnie do 200 PLN.

Niektóre sklepy online wymagają zarejestrowania konta, aby można było korzystać z tej metody płatności. Jeśli zamierzasz często stosować paysafecard w praktyce, to zarejestruj się na stronie http://www.paysafecard.com. Dzięki temu nie trzeba będzie potem za każdym razem podawać 16-cyfrowego kodu. Wystarczy jedynie wybrać tę metodę płatności, a potem zalogować się na swoje konto. Co ważne, w przypadku tego wariantu limit płatności wynosi aż 4000 PLN.

Jak doładować paysafecard?

W Polsce możesz kupić kody paysafecard o wartości 20 PLN, 30 PLN, 50 PLN, 100 PLN i 200 PLN. Przede wszystkim są one sprzedawane w formie fizycznej (klient otrzymuje wydruk, na którym znajduje się 16-cyfrowy kod). Kody są także oferowane w wersji cyfrowej (wtedy to następuje wirtualne przekazanie PIN-u).

Na stronie internetowej tego podmiotu szybko sprawdzisz, gdzie konkretnie w danej miejscowości można kupić paysafecard. Takiego zakupu można też dokonać online, np. na stronie paysafecard.

Paysafecard – zalety używania metody

Coraz większa popularność tej metody płatności nie jest przypadkowa. Klienci doceniają to, że korzystanie z paysafecard jest szybkie, intuicyjne i bardzo wygodne. Tak naprawdę nie ma tutaj nic skomplikowanego!

Warto podkreślić, że korzystanie z paysafecard jest też bardzo bezpieczne. Aby zrealizować daną transakcję, nie trzeba podawać numeru konta bankowego, karty kredytowej czy swoich danych osobowych. Dodatkowo nie ma tutaj możliwości przekroczenia salda debetowego (tym samym klient nie popadnie w długi).

Paysafecard – z jakimi opłatami trzeba się liczyć?

Warto wspomnieć o kilku opłatach związanych z usługą paysafecard.

W przypadku klientów, którzy nie dokonali rejestracji, występuje opłata manipulacyjna. Polega to na tym, że od drugiego miesiąca użytkowania paysafecard jest potrącane 10 PLN z salda.

Trzeba się także liczyć z narzutem przeliczeniowym (paysafecard pobiera opłatę w przypadku transakcji, które wymagają przeliczenia waluty).

 

Zdjęcie autorstwa jannoon028 na Freepik

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *