Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać, że firma odpuści sobie segment konsol przenośnych.

PlayStation Vita 2 już powstaje – oto co wiadomo o przenośnej konsoli

Należy podkreślić, że informacje o tym, że PlayStation Vita 2 jest w fazie produkcji, podał kanał Moore’s Law is Dead. Aktualnie niewiele wiadomo o tym nowym urządzeniu. Właściwie nawet jej nazwa nie jest pewna. Plotki o takiej konsoli pojawiały się już wcześniej, zatem póki co lepiej się wstrzymać z otwieraniem szampana.

Uznajmy jednak, że YouTuber faktycznie może mieć rację i już za jakiś czas PlayStation Vita 2 pojawi się w sklepach. Podobno urządzenie ma posiadać procesor AMD. Wiadomo również, że APU wykorzysta 18 jednostek CU, a wszystko to po to, aby zagwarantować natywną wsteczną kompatybilność z grami na PS4. Vita 2 bez problemu ma również obsługiwać tytuły z PlayStation 5. 

Z pozyskanych informacji wynika, że urządzenie PlayStation Vita 2, które ma należeć do rodziny PS6, jest w fazie produkcji, więc zanim trafi do sprzedaży, zapewne upłynie kilka lat.

Nowe informacje o PlayStation 5 Pro

Ten sam YouTuber zdradził także garść ciekawych informacji o nadchodzącym PlayStation 5 Pro. Podobno możemy spodziewać się premiery w tegorocznym okresie świątecznym. Ma posiadać procesor Zen 2 z 8-rdzeniami (4nm) z 60 CU, 16 GB pamięci GDDR6 18 Gb/s na magistrali 256-bitowej.

Czekacie na nowości od Sony? Co myślicie o PlayStation Vita 2, czy faktycznie to urządzenie ma potencjał? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: The Verge

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *