W dniu dzisiejszym Valve rozesłało wiadomość do wszystkich wydawców gier i dystrybutorów, aby dokonali aktualizacji cen swoich gier w oparciu o 10 nowych walut, które w najbliższym czasie wkroczą na steam’a. W tym nasza narodowa waluta, czyli Złoty (PLN).

Doładowywując nasze konto za pomocą PSC, PayPal i wielu innych metod płatności przeciętny polak musi liczyć się z tym, że każda z tych firm dolicza sobie podatek. Jest to zazwyczaj od 2 – 4%.
Jednakże jesteśmy w stanie ominąć tą prowizję doładowywując nasze konto bez pomocy wszelkich pośredników. Taka czynność będzie możliwa po wprowadzeniu Złotego w obieg steam’a.

Valve nalega, aby wszystkie 10 walut zostały wprowadzone tak szybko jak to możliwe ponieważ chce zdążyć przed jesienną i zimową wyprzedażą. Jest to świetna wiadomość ponieważ już niedługo będziemy mogli zaoszczędzić jeszcze więcej na wielkich promocjach! Jednak nie ma co liczyć na duże zmiany w cenach gier. Będą to zaledwie różnice na poziomie kilku, maksymalnie kilkunastu złotych.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *