Polski marketplace motoryzacyjny

Każdy właściciel warsztatu samochodowego, firmy transportowej czy sklepu motoryzacyjnego powinien mieć swoich zaufanych dostawców części i wyposażenia. A gdyby tak skupić wszystkich kontrahentów w jednym miejscu? Takie rozwiązanie proponuje polski marketplace motoryzacyjny prowadzony przez firmę WOOP Automotive.

Na czym polega działanie internetowej platformy marketplace?

Termin marketplace przyjął się w polskim internecie głównie za sprawą Facebooka, jednak tego typu platformy handlowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla giganta mediów społecznościowych. W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego termin „marketplace” oznacza „rynek” i „plac targowy”. Jest to pewna wskazówka, która przybliża sposób działania takiej platformy. Otóż internetowy rynek skupia w jednym miejscu klientów i sprzedawców, ułatwiając zawieranie transakcji pomiędzy obiema stronami. Marketplace może zapewniać dostęp do różnych rodzajów produktów i usług, ale może również skupiać się na jednej branży – np. kosmetycznej, odzieżowej, budowlanej czy właśnie motoryzacyjnej.

Profesjonalny marketplace dla firm z branży motoryzacyjnej

Polski marketplace motoryzacyjny WOOPAUTO dedykowany jest wyłącznie komercyjnym użytkownikom, a więc w szczególności:

 • warsztatom samochodowym,
 • sklepom motoryzacyjnym,
 • serwisom blacharsko-lakierniczym,
 • zakładom wulkanizacyjnym,
 • firmom transportowym,
 • producentom części samochodowych,
 • importerom i dystrybutorom.

Podstawową zaletą marketplace’u jest lepszy dostęp do kontrahentów. Sprzedawcy mogą łatwiej znaleźć stałego odbiorcę dla swoich produktów, zaś kupujący mogą wybierać spośród wielu różnych ofert i szybko znaleźć najkorzystniejszą. Wszyscy użytkownicy podlegają weryfikacji, co zapewnia większe bezpieczeństwo transakcji.

Polski marketplace motoryzacyjny – wygoda i dodatkowe korzyści

Dlaczego warto korzystać z WOOPAUTO? Otóż jest to platforma z siedzibą w Wieluniu, dzięki czemu wszystkie elementy ważne dla użytkownika (oferta, proces składania zamówienia, regulamin) są dostępne w języku polskim. Można też łatwo skontaktować się z obsługą klienta, która zapewnia doradztwo przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 20:00. Polski marketplace motoryzacyjny zapewnia łatwy dostęp do kontrahentów działających na terenie kraju, dzięki czemu klient nie musi czekać tygodniami na dostawę zza oceanu czy Chin.

WOOPAUTO oferuje również dodatkowe korzyści, w tym:

 • możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni,
 • dostęp do katalogów branżowych,
 • akcje promocyjne i konkursy,
 • możliwość odroczenia płatności (do 14 i 30 dni),
 • dodatkowe rabaty dla klientów.

Dzięki dodatkowym udogodnieniom liczba użytkowników serwisu stale rośnie. Co za tym idzie, sprzedawcy mogą trafić ze swoją ofertą do większej liczby odbiorców, zaś kupujący mogą liczyć na coraz lepsze ceny i ogromny wybór części.

Jak korzystać z platformy marketplace?

Żeby wypróbować możliwości, jakie daje polski marketplace motoryzacyjny, należy najpierw założyć konto (osobne dla kupującego i sprzedającego) na stronie woopauto.com, a następnie przesłać dane firmy niezbędne do weryfikacji. Po zaakceptowaniu zgłoszenia można zacząć korzystać z platformy – sprzedawca może tworzyć ofertę, zaś kupujący kupować potrzebne części.

Co ważne, dzięki określeniu lokalizacji sprzedawca może łatwiej dotrzeć do klientów ze swojego regionu. Podczas tworzenia oferty należy przypisać produkty do odpowiedniej kategorii oraz podać niezbędne informacje o cenie, dostawie i sposobie płatności.

Kupujący może wyszukać produkt na kilka sposobów. Na stronie głównej dostępna jest wyszukiwarka, która pozwala wyszukać część według modelu pojazdu. Część można znaleźć również w oknie wyszukiwania (okno z lupą), podając jej numer lub nazwę. Można również szukać części według kategorii umieszczonych w górnej części strony. Klient może także skorzystać z dostępnych na stronie katalogów online, które ułatwiają znalezienie odpowiedniego produktu.

W razie  pytań można skontaktować się z biurem obsługi klienta:

WARTO PRZECZYTAĆ:

No Mans Sky No Man’s Sky dostanie kolejną aktualizację!
Historia No Man’s Sky po prostu nie chce się skończyć. Uwierzycie, jeśli wam powiem, że słynna fatalna premiera tej gry miała miejsce osiem lat temu?
Co to gry Indie? Co to “gry Indie”?
W świecie zalanym przez produkcje AAA warto czasem mieć coś… innego. Ile razy można grać w kolejnego asasyna, Far Cry, Need for Speeda? Duże studia
baldur's gate 3 Baldur’s Gate 3 zacznie wspierać mody!
Często mówi się, że “to, co dobre, mogłoby trwać wiecznie”. W gamingu ciężko mówić o wieczności, gdy jesteśmy stale bombardowani nowymi tytułami, jednak są studia,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *