Nowy serwis społecznościowy Donalda Trumpa, TRUTH Social, miał stać się dostępny dla wszystkich w pierwszym kwartale 2022 roku, a póki co być zarezerwowany dla “zaproszonych gości”. Jednak zaledwie w kilka godzin po tym, jak betatesty zostały uruchomione, już okazało się, że ma on ogromne luki w zabezpieczeniach i pozwala tworzyć konto każdemu.

TRUTH Social zalała fala fałszywych Donaldów Trumpów i nie tylko

Donald Trump w oświadczeniu wskazał, że TRUTH Social ma „stworzyć rywala dla konsorcjum liberalnych mediów”. Niewątpliwie na jego decyzję o założeniu takiego portalu wpłynęło także to, że po ataku na Kapitol 6 stycznia zbanowano go między innymi na Twitterze, z którego bardzo chętnie korzystał.

Stworzyłem TRUTH Social i TMTG [Trump Media and Technology Group], aby przeciwstawić się tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym talibowie są aktywnie obecni na Twitterze, ale twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony – Donald Trump

Okazało się, że, chociaż serwis nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony, to nawet bez rzekomo potrzebnego “specjalnego zaproszenia” dało się założyć na nim konto. Internauci szybko wykorzystali okazję, aby stworzyć konta podszywające się po Donalda Trumpa czy byłego wiceprezydenta Mike’a Pence.

Brzmi znajomo? Luki w zabezpieczeniach tego typu konserwatywnych rywali dla Twittera czy Facebooka to nic nowego. Na myśl przychodzi chociażby rodzima Albicla, która również popisała się licznymi problemami tego typu. Najwyraźniej w tym wypadku również stwierdzono, że na dobrych programistach można oszczędzać.

Trump ma w planach także… serwis streamingowy

Póki co TRUTH Social znikł ze sklepów z aplikacjami mobilnymi. Czy do niego powróci, na przykład na planowaną publiczną premierę w przyszłym roku? Pożyjemy, zobaczymy – może być różnie.

Na myśl przychodzi założony przez Trumpa po zablokowaniu na Twitterze blog “Z biurka Donalda J. Trumpa”, który nie był tak poczytny, jak były prezydent by sobie tego życzył, więc został szybko porzucony. Jednak tym razem plany wydają się szerzej zakrojone, więc możliwe, że przetrwają dłużej.

Okazuje się bowiem, że TRUTH Social ma być tylko czubkiem góry lodowej. Trump Media and Technology Group ma w planach także m.in. stworzenie własnego serwisu streamingowego o nazwie TMTG+, oferującego treści rozrywkowe, wiadomości i podcasty. Jak łatwo się domyślić, mają one być “nielewicowe”.

Sądzicie, że portal społecznościowy Trumpa ma szansę odnieść sukces (jeśli rzeczywiście powróci)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *