Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Smartfony są dziś używane przez miliony osób na całym świecie. Niektórzy czują się bez nich jak bez prawej ręki. Wszystko przez fakt, że za pośrednictwem telefonu możemy wykonać wiele działań. M.in. skontaktować się z najbliższymi lub pracownikami, zapłacić rachunki, zrobić zdjęcie, nakręcić film czy obsłużyć maila.

Z racji tego, że smartfony mają tak wiele do zrobienia, mogą się szybko rozładowywać w najmniej oczekiwanych momentach. Dodatkowo nie zawsze mamy możliwość podłączenia ładowarki do gniazda elektrycznego, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w powerbank. Dzięki niemu możemy poczuć się bezpiecznie nawet, kiedy bateria w naszym telefonie zaczyna świecić się na czerwono.

Dlaczego warto kupić powerbank do iPhone?

Wybierając się w dłuższą podróż, warto wyposażyć się w powerbank, który w dzisiejszych czasach stanowi jedno z ważniejszych dodatków przeznaczonych dla smartfonów. Dzięki temu mobilnemu źródłu energii, możesz skorzystać z ładowania, gdziekolwiek jesteś. W pierwszej kolejności jednak należy pamiętać o naładowaniu samego powerbanku, aby następnie połączyć z nim smartfon i przekazać mu energię. 

W przypadku smartfonów firmy Apple długość działania tych urządzeń nigdy nie była zbytnio powalająca. W niektórych modelach możemy spotkać się z energooszczędnymi rdzeniami w procesorze Bionic 15, ale tylko w przypadku nowszych modeli – od iPhone 13. W przypadku np. iPhone 11, możliwe jest słuchanie muzyki nieprzerwanie do 65 godzin na jednym ładowaniu. Dla większości użytkowników wynik ten może być również zadowalający.

powerbank do iphone

Jaki powerbank kupić do iPhona?

Myśląc skrótowo, każdy powerbank do iPhone jest w stanie w jakimś stopniu naładować ten smartfon. Jednak nie każdy naładuje go w całości lub wielokrotnie na jednej pojemności. Dlatego też chcąc zakupić powerbank do iPhone, warto wziąć pod uwagę taki parametr jak właśnie pojemność, która podawana jest w miliamperogodzinach, oznaczanych skrótem mAh. Parametr ten tyczy się również baterii w smartfonach. 

Nie jest to regułą, ale można zauważyć, że im nowszy model iPhona, tym większa jest pojemność jego baterii. Przykładowo iPhone 6 wyposażony jest w baterię o pojemności 1810 mAh, a model iPhone X posiada baterię, której pojemność wynosi 2716 mAh. Ogółem rzecz ujmując modele iPhonów od 5 do 8 mAh, są wyposażone w baterie o pojemności niższej niż 2000 mAh, a modeli od X do 13 mają pojemność ok 3000 mAh.

Pojemność baterii iPhone’a a powerbank

Biorąc pod uwagę powyższe dane, warto zastanowić się, jaki powerbank będzie najlepszy dla danego modelu iPhona. Zasada jest jedna – im większa pojemność powerbanku, tym lepiej, ponieważ dzięki temu będziesz mógł częściej naładować smartfon bez konieczności podłączania powerbanku do ładowania. 

Jeżeli posiadasz iPhone’a starszej generacji i zakupisz powerbank o pojemności 5000 mAh, prawdopodobnie po pełnym jego naładowaniu, będziesz mógł zasilić smartfona do pełna dwa razy. Jeśli kupisz ten sam powerbank do iPhone’a młodszej generacji, wówczas jego pojemność wystarczy na ok. półtorej naładowania. Należy również pamiętać, że nawet jeśli powerbank zostanie naładowany do pełna, a my zdecydujemy się z niego skorzystać po kilku dniach, może on nie być w stanie naładować iPhone’a do pełna, ponieważ w czasie, kiedy nie był użytkowany, również był narażony na utratę energii. 

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego powerbanku, który będzie w stanie naładować iPhone’a kilkukrotnie na jednej pojemności. Mając więc iPhone’a, którego pojemność baterii wynosi 2500 mAh, warto zdecydować się np. na powerbank o pojemności 8000 mAh, aby można było naładować go mniej więcej 3-krotnie na jednej pojemności. Należy jednak pamiętać, że przeważnie im większą pojemność wynosi powerbank, tym jest większy i cięższy. Nie jest to jednak regułą.

Na co zwrócić uwagę, wybierając powerbank do iPhone?

Pojemność to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, podczas wybierania powerbanku do iPhone’a. Oprócz tego naszą uwagę powinny przykuć takie czynniki jak:

  • Złącze – jako użytkownik iPhone’a zdajesz sobie sprawę z tego, że ładowarka do niego ma zupełnie inny kształt, niż do innych modeli telefonów. Dlatego też nie możesz pominąć tego aspektu podczas zakupu powerbanku. Oba urządzenia muszą być połączone ze sobą portem Lightning. Aby nie robić sobie dodatkowego kłopotu z zakupem innego kabla, od razu zwróć uwagę na to, czy powerbank wyposażony jest w kabel dedykowany do iPhone’ów.
  • Ilość złącz – z im większej liczby urządzeń korzystasz, tym lepszym wyborem będzie dla Ciebie powerbank z większą ilością portów. Dzięki temu będziesz w stanie naładować więcej urządzeń za jednym razem, co przełoży się na oszczędność czasową. Zwróć jednak wtedy większą uwagę na pojemność powerbanku, ponieważ będzie trzeba ją dostosować do ilości ładowanych urządzeń, aby była jak najbardziej efektywna.
  • Kontrola naładowania – funkcja ta jest bardzo przydatna, jeśli chcesz mieć pewność, że powerbank jest jeszcze zdolny do ładowania iPhone’a. Najczęściej pojemność energii oznaczona jest zielonymi kropkami lub po prostu procentem. Dzięki tej opcji będziesz mieć wiedzę na temat poziomu rozładowania powerbanka, ale i naładowania, kiedy podłączysz go pod zasilanie.
  • Waga i rozmiar – jeszcze kilka lat temu powerbanki o większej pojemności, mocno wyróżniały się wyglądem, ponieważ miały po prostu większe wymiary. Dziś reguła ta również jest dość powszechna, jednak zdecydowanie dzisiejsze powerbanki o dużej pojemności, nie są już tak ciężkie i wielkie, jak kilka lat temu. Wiadomo, że im więcej podróżujesz, tym lepiej wybrać lekki powerbank. Natomiast jeśli używasz go głównie w domu, wówczas możesz pozwolić sobie na większy rozmiar.
  • Wygląd – żyjemy w czasach, w których ważny jest dla nas design rzeczy, którymi się otaczamy. Wybierając więc powerbank do swojego iPhone’a, możesz dobrać taki jego wygląd, który będzie dobrze komponował się z designem smartfona.

Tak naprawdę powyższe kryteria są bardzo uniwersalne, przy czym oczywiście w zależności od tego, co chcemy naładować, mogą przydać nam się inne złącza. Podobne kryteria braliśmy pod uwagę, tworząc poradnik w zakresie tego, który powerbank do samochodu wybrać.

Na jakie powerbanki do iPhone’a, warto zwrócić uwagę?

Wodoodporny solarny powerbank Qi

powerbank Qi

Wyposażony w złącze typu C i podwójny port USB. Jego pojemność wynosi 20000 mAh. Największą zaletą tego modelu jest panel słoneczny, dzięki któremu powerbank może pobierać energię słoneczną i od razu przekształcać ją w energię zasilającą urządzenia.

Użytkownik może korzystać z ładowania bezprzewodowego lub przewodowego, ponieważ sprzęt ten wyposażony jest w technologię Qi (bezprzewodową), jeden port USB i jeden port USB-C. Ponadto posiada wodoodporną i wytrzymałą obudowę, dzięki czemu nadaje się na ekstremalne wyprawy. Koszt tego powerbanka wynosi ok. 300 zł.

Grymlime Power Stone II

Grymlime Power Stone II

Pojemność tego powerbanka wynosi 10400 mHz. Został wyposażony w funkcję Quick Charge, która pozwala bardzo szybko naładować dane urządzenie. Posiada elegancki wygląd, dzięki czemu dopasuje się właściwie do każdego iPhone’a.

Dzięki temu, że nie ma kątów ostrych, nie jest w stanie uszkodzić innych sprzętów znajdujących się w jego bliskiej odległości. Służy nie tylko do ładowania smartfonów, ale również tabletów, laptopów, aparatów i wielu innych urządzeń. Jego cena wynosi ok. 200 zł.

Bezprzewodowy, magnetyczny powerbank V0184-02

V0184-02

Ten model powerbanka dedykowany jest dla iPhone’ów 12 i 13. Jego pojemność wynosi 5000 mAh. Posiada niewielkie wymiary, mimo niemałej pojemności. Wyposażony jest w specjalną podpórkę, która pozwala ładować iPhone’a, jednocześnie pozwalając z niego korzystać.

Zainstalowano w nim diody LED, dzięki którym będziesz w stanie sprawdzić poziom jego energii. Jedną z większych zalet tego modelu jest magnetyczna powierzchnia, pozwalająca na przytwierdzenie powerbanka do telefonu, dzięki czemu nie trzeba się bać o zgubienie tego sprzętu. Koszt prezentowanego powerbanku wynosi niecałe 200 zł.

Jeśli interesuje Was konkretnie powerbank indukcyjny do iPhone, to więcej propozycji znajdziecie w rankingu związanym właśnie z bezprzewodowymi powerbankami.

Powerbank Joyroom JR-T012 – podwójny

Joyroom JR-T012

Pojemność sprzętu wynosi 10000 mAh. Posiada elegancki wygląd i lekką wagę, ponieważ został wykonany z delikatnego tworzywa sztucznego i wytrzymałego materiału ABS. Wyposażony jest aż w cztery porty: 2xUSB-A i do ładowania własnego – Micro USB i typu C. O poziomie naładowania informują cztery, ledowe diody. Dodatkowo urządzenie chronione jest przed przepięciami czy przeładowaniem. Jego koszt wynosi ok. 130 zł.

Mamy nadzieję, że zebrane powyżej informacje okazały się dla Was przydatne. Jeśli oprócz powerbanku do iPhone’a interesuje Was też zasilanie innych urządzeń, zapraszamy przy okazji do artykułu, w którym pomagamy wybrać powerbank do laptopa. Dajcie znać, o czym jeszcze chcielibyście przeczytać na naszym portalu!

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *