Cykl produkcji gry jest prosty do zrozumienia. Przynajmniej dla oczekujących graczy. Najpierw jest zapowiedź, potem wewnętrzne testy alpha. Kolejny krokiem są zamknięte testy beta (czasem kontynuowane przez otwarte testy beta), a potem już prawie premiera i urlop w pracy na ogranie wyczekiwanego tytułu. Rzadko kiedy coś się zmienia, aczkolwiek tym razem to nastąpiło. Premiera Frostpunk 2 przełożona!

Na kiedy została przełożona premiera Frostpunk 2?

Kontynuacja docenionego hitu polskiego studia 11 bit studios nie ma łatwego życia. Gdy już wydawało się, że jesteśmy na ostatniej prostej do premiery, twórcy… zmienili zdanie. Względem powyższej rozpiski byliśmy już na etapie zamkniętej bety z udziałem graczy. Frostpunk 2 to gra single player, więc otwartej bety byśmy raczej nie dostali. Wszystko wskazywało na to, że premiera już blisko.

Jesteśmy chwilę po zakończonych zamkniętych testach beta, które według studia wypadły pomyślnie. Z ankiet przesłanych przez graczy wyłoniła się dosyć zgodna opinia: gra to solidne 8/10. Dla studia taka ocena to jednak za mało i postanowiło bardziej skupić się na otrzymanym feedbacku, w tym nad implementacją dodatkowych rozwiązań. Te oczywiście wymagają wydłużenia czasu nad grą i przełożenia premiery Frostpunk 2. Na szczęście nie na długo: nowa data premiery do 20 wrzesień 2024.

Wiemy, że nie jest to wiadomość, którą chcielibyście usłyszeć. Uważamy jednak, że te dodatkowe funkcje zasługują na to, by pojawić się w grze pierwszego dnia, a nie w łatce dodanej po premierze. Możemy mieć tylko nadzieję, że zrozumiecie, że nasza decyzja wynika z chęci stworzenia dla was jak najlepszej gry. Jedno jest pewne – te kilka tygodni minie nam BARDZO szybko, ponieważ przygotowujemy naprawdę ekscytujące rzeczy. – napisało 11 bit studios w oświadczeniu na Steamie.

Co nowego na premierę Frostpunk 2?

Mogliście zauważyć, że w “zamian” za przełożenie premiery Frostpunk 2 studio obiecało trochę nowości, które mają być gotowe już na premierę. Co dostaniemy nowego na premierę Frostpunk 2?

  • Sporo zmian w mechanice gry, które odpowiadają zapotrzebowaniu zgłoszonym w becie.
  • Większe możliwości kontroli nad siłą roboczą.
  • Więcej aktywnych umiejętności do zarządzania kryzysami.
  • Bardziej kompleksowe metody radzenia sobie z protestami.
  • Duże poprawki do interfejsu.
  • Przyglądanie się z bliska obywatelom. Kontynuacja Frostpunk działa na dużo większej skali, co powoduje oddalenie się od jednostek tworzących wirtualne społeczeństwo. Według studia ta opcja ma pozwolić zniwelować te odczucia.

Jesteście gotowi? Wszak mimo przełożenia premiery, Frostpunk 2 już niedługo! Pamiętajcie, że to nie jedyny tytuł 11 bit studios. Niedługo może usłyszymy coś więcej o The Alters – nowej grze polskiego studia!

Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *