Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Sony naprawdę ma powody do zadowolenia. Okazuje się bowiem, że PS5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii firmy – i to mimo niezwykłej sytuacji na świecie, która znacznie zakłóciła łańcuch dostaw. Chociaż w niektórych rejonach świata PlayStation 5 jest wciąż trudno dostępne i nie każdy, kto ma taki zamiar, już miał okazję je kupić, do klientów trafiła imponująca ilość egzemplarzy.

10 milionów konsol sprzedano w osiem miesięcy po premierze

PlayStation 5 miało premierę 12 listopada 2020 roku w Japonii i Ameryce Północnej, a tydzień później w innych krajach. Teraz producent ogłosił, że do 18 lipca 2021, czyli po niespełna 8 miesiącach po globalnym debiucie konsoli, udało się sprzedać ponad 10 milionów egzemplarzy.

Dla porównania, PlayStation 4 sprzedało się w takiej samej liczbie egzemplarzy po upływie około 9 miesięcy. Różnica jest więc dość spora, a musimy jeszcze wziąć pod uwagę wspomnianą już we wstępie nadzwyczajną sytuację, która rozgrywa się już od prawie półtora roku.

Czas dostawy i produkcji pewnych komponentów się wydłużył, co wpływa na przemysł elektroniczny w znacznym stopniu – nie tylko, jeśli chodzi o konsole do gier czy różnego rodzaju gadżety, ale też chociażby samochody.

Sprawiło to, że przez długi czas po premierze dostęp do konsoli był utrudniony i tak naprawdę w dalszym ciągu popyt może przekraczać podaż. Niewykluczone, że, gdyby nie problemy z dostawami, Sony byłoby w stanie pobić swój rekord jeszcze szybciej.

Dobrze sprzedają się też gry

Sukces odniosła nie tylko sama konsola, ale też gry na nią przeznaczone. Dowiedzieliśmy się między innymi, że do 18 lipca 2021 roku Marvel’s Spider-Man: Miles Morales od Insomniac Games sprzedał się w ponad 6,5 miliona egzemplarzy (a premierę miał wraz z konsolą, czyli 12 listopada 2020).

Returnal od Housemarque  sprzedał się zaś w ponad 560 000 egzemplarzy od czasu premiery, która miała miejsce 30 kwietnia 2021 roku. Dobrze radzi sobie także Ratchet & Clank: Rift Apart od Insomniac Games – premierę miał zaledwie 11 czerwca 2021, a kupiło go już ponad 1,1 miliona graczy.

Firma zdaje sobie sprawę z tych problemów i podkreśla, że działa, aby je rozwiązać.

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni naszym fanom za wspaniałe przyjęcie PS5 i nasze rosnące portfolio growej rozrywki. (…) Robimy stały postęp w zakresie globalnej dostępności zaopatrzenia i nie możemy się doczekać dnia, w którym każdy, kto chce PS5, z łatwością będzie mógł je otrzymać – Sony

Sony wskazuje także, że PlayStation 5 tak naprawdę dopiero się rozkręca i między innymi nadchodzi garść ciekawych tytułów ekskluzywnych, które mogą zachęcić kolejnych graczy do zakupu tej konsoli. Mowa tutaj o takich tytułach, God of War od Santa Monica Studios, Gran Turismo™ 7 od Polyphony Digital oraz Horizon Forbidden West od Guerrilla Games.

Macie jedną z tych 10 milionów sprzedanych już konsol, a może nie mieliście dotąd możliwości (lub chęci), aby zakupić PS5? Koniecznie podzielcie się w komentarzach swoimi opiniami!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *