Nowa, trzecia już beta iOS 14 dostępna jest teraz nie tylko dla deweloperów, ale też dla zwykłych użytkowników. Jeśli ktoś lubi mieć wcześniej dostęp do różnych nowinek – zdecydowanie warto się nią zainteresować. W takim razie jak dołączyć do publicznej bety iOS 14 i jak później pobrać nową aktualizację? Jakich zmian można się spodziewać?

Jak dołączyć do publicznej bety iOS 14?

Dołączenie do publicznej bety iOS 14 jest stosunkowo proste. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się na stronę internetową Apple Beta Software Program. W ramach programu można testować nie tylko nową wersję systemu operacyjnego na iPhone’y, czyli iOS 14, ale też:

Po wejściu na stronę Apple Beta Software Program należy nacisnąć “sign up”, po czym zalogować się przy pomocy swojego Apple ID. Następnie musimy postępować zgodnie z dalszymi wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Cały proces jest szybki i intuicyjny.

Pojawia się w tym miejscu pytanie: czy beta iOS 14 jest czymś, do czego warto dołączać? To zależy do tego, jaką mamy tolerancję na bugi i awarie, które mogą nam potencjalnie na smartfonie nieźle zamieszać. Nawet solidnie przetestowane wersje systemów operacyjnych (czy to mobilnych, czy np. Windowsa 10) potrafią nieźle napsuć ludziom krwi, a co dopiero wersje beta, które najeżone są błędami.

Nie można się jednak na to skarżyć, ponieważ do beta testów dołączamy z własnej woli, świadomi tego, jakie to może mieć konsekwencje. Bycie testerem wersji beta to ciekawa opcja zwłaszcza dla osób, które lubią testować wszelkiego rodzaju nowe funkcje i możliwości, ale jeśli ktoś panicznie boi się na przykład utraty danych, lepiej jednak zostać przy wersji stabilnej.

Publiczna beta iOS 14 – jak pobrać?

Dołączyliśmy już za pomocą specjalnej witryny internetowej Apple do programu testerskiego – i co dalej? Wystarczy, że wejdziemy w ustawienia swojego smartfona, a następnie wyszukamy nowe dostępne aktualizacje, tak jak działa to w przypadku stabilnych wersji systemu.

Powinna nam się wyświetlić najnowsza aktualizacja o nazwie “iOS 14 Public Beta 3”, ważąca niemal 700 MB. Musimy tylko zatwierdzić jej instalację, poczekać, aż się pobierze i gotowe.

Jakie zmiany przynosi trzecia beta?

Trzecia beta nie jest szczególnie rewolucyjna, ale też nie można powiedzieć, że nie wnosi absolutnie niczego nowego. Niemal 700 MB danych przekłada się na przede wszystkim usunięcie odkrytych w poprzedniej wersji bety bugów i problemów, a także wprowadzenie kilku niewielkich nowości z serii “małe, a cieszy”.

Do zmian należą między innymi:

  • odświeżenie widżetu Muzyki i zmiana jej ikony
  • dodanie opcji udostępnienia piosenek z Apple Music bezpośrednio w Snapchacie
  • nowe widżety Zegara.

Jeśli ktoś do tej pory nie testował nie tylko bety 3, ale w ogóle iOS 14, to napotka na takie różnice względem “trzynastki”, jak przerobiony interfejs Siri, tryb Picture in Picture czy zupełnie odświeżone widżety.

Testujecie już iOS 14 lub macie takie plany, czy póki co wolicie pozostać przy stabilnej wersji 13? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *