Razer od lat wypuszcza coraz to kolejne odsłony laptopów z serii Blade. Są to mocne maszyny, dedykowane przede wszystkim graczom… i dotychczas wszystkie były wyposażone w systemy Microsoftu.

Nowy Razer x Lambda Tensorbook pod wieloma względami przypomina topowe Blade’y, z jedną znaczącą różnicą – jest pierwszym laptopem Razera wyposażonym domyślnie w Linuxa. Ma też trafić do innej grupy odbiorców.

Razer x Lambda Tensorbook imponuje podzespołami, ale też ceną

Lambda, czyli firma, z którą nawiązał współpracę Razer, dostarcza sprzęt (GPU, serwery i stacje robocze) tysiącom grup badawczych. To ona zajmie się wyposażeniem Tensorbooka w Linuxa, a dokładniej mówiąc – w dystrybucję Ubuntu (zachęcamy przy okazji do lektury naszego artykułu o tym, jaki Linux wybrać).

Co jeszcze oferuje Razer x Lambda Tensorbook? Między innymi:

  • procesor Intel Core i7 11. generacji
  • grafikę Nvidia RTX 3080 Max-Q
  • 64 GB pamięci RAM
  • 15,6-calowy wyświetlacz 165 Hz 1440p
  • baterię 80 Wh
  • porty: 2x Thunderbolt 4, 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A i czytnik kart SD UHS-III
  • Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2.

Poniżej możecie zobaczyć jego pełną prezentację:

Dodatkowo, producent zapewnia, że laptop jest wyposażony w „najnowsze sterowniki i narzędzia do uczenia maszynowego, w tym PyTorch, Tensorflow, CUDA i cuDNN”.

Jest to więc naprawdę mocny sprzęt… ale przy tym zdecydowanie nie należy do najtańszych. Jego cena zaczyna się od 3 500 dolarów. Od 4 099 dolarów w górę można liczyć na dostęp do specjalnego zespołu wsparcia technicznego.

Tensorbook nie jest skierowany do graczy

Razer większości osób może kojarzyć się przede wszystkim ze sprzętami i akcesoriami dla graczy. Zazwyczaj jest to dobre skojarzenie, ale nie w tym wypadku. Wskazówkę w tym zakresie mogło dać już to, jakie narzędzia producent deklaruje, że będą na wyposażeniu.

Razer x Lambda Tensorbook to urządzenie skierowane głównie do naukowców, ewentualnie majętnych entuzjastów, interesujących się takimi tematami, jak uczenie maszynowe i data science.

Jeśli weźmiemy pod uwagę srebrzysty design, mocne podzespoły i Linuxa, można zaryzykować stwierdzenie, że ten model ma stanowić konkurencję przede wszystkim dla topowych MacBooków Pro od Apple, a nie dla laptopów z Windowsem.

Podoba Wam się ten laptop? Myślicie, że spotka się on z dużym zainteresowaniem? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!


Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przełączyć ekran z laptopa na monitor?
Jeśli wiecie już, jak podłączyć monitor do laptopa, to pewnie korzystacie na całego z tej możliwości. Dodatkowy ekran podczas korzystania z laptopa to super sprawa.
Laptop nie wykrywa monitora, co robić?!
Laptopy to podstawowe narzędzie pracy biurowej w dzisiejszym czasie. Bez problemu na koniec pracy w biurze możesz go schować do torby i zabrać do domu…
Jak podlaczyc dwa monitory do laptopa Jak podłączyć dwa monitory do laptopa?
Laptopy mają swoje plusy. Oczywiste jest to, że są przenośne. Niestety wiąże się to z reguły z małym rozmiarem, a co za tym idzie małym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *