Razer od lat wypuszcza coraz to kolejne odsłony laptopów z serii Blade. Są to mocne maszyny, dedykowane przede wszystkim graczom… i dotychczas wszystkie były wyposażone w systemy Microsoftu.

Nowy Razer x Lambda Tensorbook pod wieloma względami przypomina topowe Blade’y, z jedną znaczącą różnicą – jest pierwszym laptopem Razera wyposażonym domyślnie w Linuxa. Ma też trafić do innej grupy odbiorców.

Razer x Lambda Tensorbook imponuje podzespołami, ale też ceną

Lambda, czyli firma, z którą nawiązał współpracę Razer, dostarcza sprzęt (GPU, serwery i stacje robocze) tysiącom grup badawczych. To ona zajmie się wyposażeniem Tensorbooka w Linuxa, a dokładniej mówiąc – w dystrybucję Ubuntu (zachęcamy przy okazji do lektury naszego artykułu o tym, jaki Linux wybrać).

Co jeszcze oferuje Razer x Lambda Tensorbook? Między innymi:

  • procesor Intel Core i7 11. generacji
  • grafikę Nvidia RTX 3080 Max-Q
  • 64 GB pamięci RAM
  • 15,6-calowy wyświetlacz 165 Hz 1440p
  • baterię 80 Wh
  • porty: 2x Thunderbolt 4, 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A i czytnik kart SD UHS-III
  • Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2.

Poniżej możecie zobaczyć jego pełną prezentację:

Dodatkowo, producent zapewnia, że laptop jest wyposażony w „najnowsze sterowniki i narzędzia do uczenia maszynowego, w tym PyTorch, Tensorflow, CUDA i cuDNN”.

Jest to więc naprawdę mocny sprzęt… ale przy tym zdecydowanie nie należy do najtańszych. Jego cena zaczyna się od 3 500 dolarów. Od 4 099 dolarów w górę można liczyć na dostęp do specjalnego zespołu wsparcia technicznego.

Tensorbook nie jest skierowany do graczy

Razer większości osób może kojarzyć się przede wszystkim ze sprzętami i akcesoriami dla graczy. Zazwyczaj jest to dobre skojarzenie, ale nie w tym wypadku. Wskazówkę w tym zakresie mogło dać już to, jakie narzędzia producent deklaruje, że będą na wyposażeniu.

Razer x Lambda Tensorbook to urządzenie skierowane głównie do naukowców, ewentualnie majętnych entuzjastów, interesujących się takimi tematami, jak uczenie maszynowe i data science.

Jeśli weźmiemy pod uwagę srebrzysty design, mocne podzespoły i Linuxa, można zaryzykować stwierdzenie, że ten model ma stanowić konkurencję przede wszystkim dla topowych MacBooków Pro od Apple, a nie dla laptopów z Windowsem.

Podoba Wam się ten laptop? Myślicie, że spotka się on z dużym zainteresowaniem? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!


Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

laptop gamingowy co to jest Co to jest laptop gamingowy?
Laptop gamingowy to urządzenie, które coraz częściej trafia nie tylko w ręce zapalonych graczy, ale też osób szukających mocnego, wszechstronnego sprzętu. W tym poradniku wyjaśniamy,
czy laptop to komputer Czy laptop to komputer? Wyjaśniamy
Wielu użytkowników, zwłaszcza mniej zaznajomionych z technologią, zastanawia się, czy laptop to komputer w pełnym tego słowa znaczeniu. Choć na pierwszy rzut oka różnice między
Pęknięta obudowa laptopa, co robić? Pęknięta obudowa laptopa? Sprawdź, jak ją naprawić
Pęknięta obudowa laptopa to usterka, która może wyglądać na błahą, ale z czasem prowadzi do poważniejszych problemów z użytkowaniem sprzętu. Często wystarczy chwila nieuwagi lub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *