Wszyscy ludzie uwielbiają rywalizację. Gracze nie są pod tym względem inni. Co prawda gry mają relaksować i pozwolić miło spędzić czas, ale rywalizację da się wcisnąć nawet tam, gdzie potencjalnie nie ma na nię miejsca. Każdy zna gry PvP, ale nie każdy zna speedrunning. Czym jest szybkie przechodzenie gier i jak być w tym lepszym od innych? Sprawdźmy, gdyż zaczyna się letnie Games Done Quick!

Czym jest Games Done Quick?

Rozpoczął się lipiec, a wraz z nim ulubiony event wszystkich speedrunnerów i wiele innych graczy: Games Done Quick. Całe wydarzenie polega na jednym: zbiera wielu speedrunnerów i daje im miejsce do pokazania swojego kunsztu, którym jest przechodzenie gier na czas. Całość odbywa się fizycznie w Minneapolis, więc jeśli jesteście w okolicy, to nie wahajcie się zajrzeć!

Oczywiście wielu graczy nie jest na miejscu, ale po to mamy Twitch, żebyście mogli być na bieżąco z calutkim tygodniowym maratonem. W trakcie niego zbierane są fundusze na fundację wspierającą leczenie raka. Przez wszystkie edycje Games Done Quick uzbierało ponad 45 milionów dolarów! Rocznie odbywają się dwie edycje: zimowa w styczniu i letnia w okolicach czerwca/lipca.

 

Co ciekawego na tegorocznym GDQ?

Głównymi gwiazdami Games Done Quick (w skrócie GDQ) są oczywiście gry. Przez cały tydzień zobaczycie kilkadziesiąt tytułów, które nierzadko zostaną rozłożone na części pierwsze, żeby jak najszybciej dostać się do mety. Pełny harmonogram znajdziecie na stronie wydarzenia, poniżej przedstawiam subiektywny wybór: co ciekawego można obejrzeć na tegorocznym letnim Games Done Quick?

  • Quake II Enhanced – Co w tej grze specjalnego? Jest to wydanie z konsoli Nintendo 64, które w dużej mierze nie pokrywało się z wydaniem na PC! Grze jest zdecydowanie bliżej to wydania z PSX, aczkolwiek to również nie to samo!
  • Dishonored – Jedna z tych gier, które można przejść na milion sposobów. Czym zostaniemy zaskoczeni tym razem?
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1, 2, 3, 4 – Tak, na rozkładówce są wszystkie cztery części. Szacowany czas przejścia: tylko jedna godzina i 16 minut!
  • Baldur’s Gate 3 – Honour Mode w godzinę! Czy da się pokonać najwyższy poziom trudności w mniej niż godzinę? Opisywaliśmy kiedyś, że Baldur’s Gate 3 zostało ukończone w 3 minuty, ale to zupełnie inna liga.
  • Elden Ring – Speedrun tej gry przedstawia ciekawy punkt widzenia: wszystko wydaje się takie proste…
  • Super Mario RPG Remake – Dla wydanej niedawno gry będzie to debiut na GDQ, a to może oznaczać wiele ciekawostek!

A wy, na którą grę czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *