Samsung Galaxy Z Flip3 5G to nowy telefon marki z serii Z. Oznacza to, że najbardziej charakterystyczną cechą tego urządzenia jest składany ekran, który może nieco przypominać starsze modele telefonów z klapką. To rozwiązanie cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością i chociaż na pierwszy rzut oka możemy tego nie zauważać, telefon składany może nam zaoferować znacznie więcej, niż myślimy. Dzisiaj przyjrzymy się zaletom składanych ekranów – zapraszamy do czytania!

Samsung Galaxy Z Flip3 5G – mały smartfon?

Nie ma nic dziwnego w tym, że ekrany naszych smartfonów stały się w ostatnich latach znacznie większe – przecież za ich pomocą wykonujemy wiele codziennych zadań, które dla większej wygody lepiej jest wykonywać na dużych wyświetlaczach. Trudno jednak nie zauważyć tego, że wielki telefon może nie być praktyczny we wszystkich sytuacjach.

Jeśli chcemy przykładowo zmieścić nowoczesny i duży telefon w kieszeni dopasowanych spodni, to nie dość, że nie czeka nas wcale łatwe zadanie, to nawet jeśli nam się uda, stworzymy na naszej kieszeni nieestetyczne wybrzuszenie. Z telefonem takim jakSamsung Galaxy Z Flip3 5Gten problem znika – po złożeniu jego gabaryt zmniejsza się, co sprawia, że ten mały smartfon możemy włożyć nawet do najmniejszej kieszeni czy najwęższej przegródki w torbie.

Warto jednak pamiętać o tym, że ten telefon składany po rozłożeniu będzie dysponował pełnowymiarowym ekranem nowoczesnego smartfona. Jego matryca została wykonana w technologii Dynamic Amoled X2, co sprawia, że każdy wyświetlany na nim obraz może się poszczycić ostrością koloru.

Telefon składany a wytrzymałość

Wiele osób może nie być do końca przekonana do składanego ekranu telefonu, jaki oferuje Samsung Galaxy Z Filp3 5G, gdyż będą się oni martwili o wytrzymałość urządzenia. Czy ze względu na jego możliwość złożenia na pół w dowolnym momencie jego ekran będzie bardziej narażony na uszkodzenia, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego smartfona?

Oczywiście ekran w telefonie składanym jest mocniej narażony na uszkodzenia, więc musi to nadrabiać odpowiednim poziomem wytrzymałości. Wie o tym marka Samsung, która nie dość, że wyposażyła nowy model Z w specjalne szkło, które jest aż bardziej wytrzymałe niż to, które znamy z poprzednich modeli[1], to dodatkowo umieściła całość we wzmocnionej obudowie z aluminium[2].

Samsung Galaxy Z Flip3 5G – dwa ekrany w jednym smartfonie?

Warto zwrócić uwagę na to, że kwestia nietypowego ekranu wcale nie kończy się na możliwości jego złożenia, jeśli mówimy o Samsungu Galaxy Z Flip3 5G. Inną wyróżniającą go cechą jest… obecność dodatkowego ekranu z tyłu urządzenia. Biorąc pod uwagę jego składany charakter, takie rozwiązanie wydaje się bardzo praktycznym pomysłem, który pozwoli nam obserwować powiadomienia na bieżąco, bez konieczności rozkładania telefonu do pełnych rozmiarów.

Ten dodatkowy ekran może nam posłużyć także jako niewielkie lusterko, którego użyjemy przy selfie czy nagrywaniu wideobloga. To zdecydowanie ciekawa opcja dla każdego amatora fotografii, która pomoże mu wnieść robienie zdjęć telefonem na zupełnie nowy, łatwiejszy poziom.

[1] Cover Screen Galaxy Z Fold3 5G oraz tylna ścianka aparatu są wykonane ze szkła Corning® Gorilla® Glass Victus™. To najmocniejsze szkło, jakie zastosowano dotychczas w Galaxy Z.

[2] Rama została wykonana z Armor Aluminium. Materiału o wytrzymałości zwiększonej o 10%*, który chroni wewnętrzne elementy zawiasu
*W porównaniu do poprzednich serii Fold.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *