Telosa. Tak ma nazywać się nowoczesne miasto rodem z filmów science-fiction. Amerykanie planują wydać na jego budowę niebagatelną sumę.

Raj na Ziemi? Czemu nie

W Stanach Zjednoczony ma powstać miasto wyznaczające nowe standardy. Miasto jakby przeniesione z wyobrażeń o przyszłości miałoby zostać zbudowane na środku pustyni. To niezagospodarowane pustkowie zapewnić ma dostateczną ilość przestrzeni, by powstała tam niezwykła infrastruktura. To ma być zupełnie nowe podejście do koncepcji planowania przestrzeni urbanistycznych.

Ponad 400 miliardów dolarów

Pierwsze, bardzo wstępne jeszcze, plany zakładają przeznaczenie na budowę Telosy ponad 400 miliardów amerykańskich dolarów. To ma wystarczyć na zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, a także tych… które jeszcze nie powstały.

To nie pierwszy taki projekt, kilka miesięcy temu można było usłyszeć o planach Chińczyków na zbudowanie miasta przyszłości. Tam koncepcja była jednak zupełnie inna i zakładała stworzenie “zielonego”, jak najbardziej ekologicznego miasta, które w przyszłości miałoby pomagać w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Obecnie trwają już prace nad budową miasta w okolicy Liuzhou, w prowincji Guangxi w Chinach. To ma być prawdziwie leśne miasto – będzie produkowało więcej tlenu, niż zużywają jego mieszkańcy. Wszystko za sprawą licznych roślin i kilkudziesięciu tysięcy drzew, które znajdować się mają w obrębie miasta.

Miasto przyszłości dla milionów mieszkańców

Podejście projektantów przy planowaniu Telosy jest nieco inne. Miasto ma wyznaczać nowe trendy w projektowaniu miast w nadchodzących latach. W położonym na pustyni mieście miałoby mieszkać około 5 milionów osób. Wszyscy z nich mieliby świetnie czuć się w mieście, wszystko za sprawą przemyślanej urbanistyki.

Miasto miałoby zająć obszar 150 tys. akrów i charakteryzować się bardzo przyjazną architekturą. Ma to zagwarantować architektura umożliwiająca dostanie się do szkoły, pracy lub w inne codziennie odwiedzane miejsca, w maksymalnie 15 minut.  Trwają poszukiwania dogodnej lokalizacji, gdzie miałoby powstać miasto.

Symbolem miasta przyszłości, które ma powstać w USA, ma być ultranowoczesny wieżowiec. To drapacz chmur, na szczycie którego umieszczone będą liczne panele słoneczne produkujące prąd dla miasta, a także wielki zbiornik z wodą. Mieszkańcy rzekomo mieliby mieć bardzo duży, stały wpływ na zarządzanie miastem – nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miałoby się to odbywać.

Budowa Telosy ma zostać podzielona na kilka etapów, podczas których kolejni mieszkańcy zasiedlaliby jego teren. Chcielibyście zamieszkać w takim mieście przyszłości? Dajcie nam koniecznie znać poniżej!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *