Niebawem Sony zrezygnuje z integracji platformy społecznościowej X znanej dawniej jako Twitter z konsolami PS4 i PS5. Oznacza to, że gracze nie będą mogli korzystać z tego serwisu na swoich PS5/konsolach PS4.

Sony zrezygnuje z platformy już za kilka dni

Tylko do 13 listopada 2023 roku posiadacze PS5 i PS4 mogą wysyłać materiały na X (dawny Twitter). Tego dnia Sony przestanie wspierać platformę na PlayStation. Oznacza to, że gracze nie będą mogli przeglądać dowolnej zawartości opublikowanej na X na PS5/PS4, ani publikować i przeglądać zawartości, trofeów i podejmować innych działań związanych z rozgrywką na X bezpośrednio z PS5/PS4.

Powód pozostaje nieznany

Na ten moment nieznany jest oficjalny powód wyłączenia aplikacji X na PS4/PS5, choć co ciekawe, na taki sam krok zdecydował się Microsoft na konsolach Xbox. Miało to miejsce w kwietniu po wprowadzeniu zbyt wysokich opłat za dostęp do interfejsu API platformy mediów społecznościowych. Jaki jest powód w przypadku firmy z Japonii? Wiele osób podejrzewa, że korporacja po prostu nie chce dłużej płacić X za współpracę, co wynika z działań Elona Muska. Nie da się ukryć, że miliarder odkąd przejął serwis, bardzo szokuje użytkowników swoimi kolejnymi ruchami.

Sony zapewniło, że będzie starało się zapewnić swoim użytkownikom najlepsze doświadczenia społecznościowe i wciąż będzie szukać sposobów integracji z innymi serwisami społecznościowymi.

I choć tak naprawdę nie wiadomo, ilu użytkowników PlayStation korzysta z wrzucania swoich materiałów na X, można było się spodziewać takiego kroku ze strony platformy, ponieważ ostatnimi czasy coraz głośniej było o tym, że miliarder ma znacząco zwiększyć opłaty dla korporacji zewnętrznych, które chcą, by ich urządzenia lub aplikacje miały całkowitą integrację z dawnym Twitterem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

grok Elon Musk: Grok będzie open-source jeszcze w tym tygodniu
Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Elon Musk pozwał OpenAI, twórców ChatuGPT, i oskarżył ich o porzucenie pierwotnej misji na rzecz zysku. Zwracał uwagę, że
PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *