Premiera gry została opóźniona… ponieważ tytuł spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem. Tego jeszcze nie grali! Taka właśnie historia przydarzyła się właśnie Splitgate, czyli nowemu FPS-owi od studia 1047 Games, inspirowanemu Portalem. Popularność tytułu podczas betatestów przeszła najśmielsze oczekiwania twórców i w związku z tym muszą oni dokonać pewnych poprawek.

Aktualnie w Splitgate jednocześnie może grać 65,536 osób – okazało się, że to za mało

Splitgate jest dostępne we wczesnym dostępie od 2019 roku, ale najwidoczniej wiele osób czekało, aby zapoznać się z tym wyjątkowym FPS-em do jego bety. Właśnie trwa ona na wszystkich platformach, na których zadebiutuje tytuł, a mianowicie na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxie One, Xboxie Series X i PC. Na wszystkich z nich funkcjonuje cross-play.

Beta miała się zakończyć 27 lipca 2021 roku (i na tę datę zaplanowana była premiera) ale jednak pozostanie otwarta jeszcze przez jakiś czas. Debiut tytułu w pełnej krasie przesunięto na sierpień. Powód? Zbyt wielu zainteresowanych.

Aktualnie gra jest w stanie wytrzymać obciążenie rzędu 65,536 graczy jednocześnie, a udało się tę liczbę osiągnąć podczas bety, więc jest to bez wątpienia limit zbyt mały. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że wzięły w niej udział aż 2 miliony graczy łącznie. Taką ilość betatesterów udało się zgromadzić w zaledwie 2 tygodnie.

Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia ze Splitgate i chcecie zobaczyć, z czym się to je, poniżej możecie zobaczyć trailer:

Twórcy poprawią pojemność serwerów, ale nie tylko

W nadchodzącym miesiącu twórcy będą przede wszystkim walczyli z problemami z pojemnością serwerów, tak, aby sprostać dużemu popytowi na tytuł. Dopóki nie uda się usunąć limitów w zakresie ilości graczy jednocześnie, deweloperzy chcą wprowadzić system kolejkowania.

Nasz zespół był zdumiony niesamowitym przyjęciem, jakie pokazała nam społeczność Splitgate. Wraz z gwałtownym i nagłym wzrostem liczby graczy próbujących uzyskać dostęp do serwerów, musimy rozwiązać mnóstwo problemów technicznych, które wiążą się z tym szalonym wzrostem.

Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić wysokiej jakości grę i doświadczenie, a naszym największym wyzwaniem jest po prostu mieć wystarczającą pojemność, aby wystarczyła całej społeczności – dyrektor generalny 1047 Games, Ian Proulx

Jednocześnie zdecydowano się, żeby nie czekać aż do oficjalnej premiery z wypuszczeniem takich zaplanowanych na nią elementów, jak trzy nowe mapy i więcej opcji dostosowywania – trafią one więc do bety.

W planach jest też dodanie kilku opcji, na które zapotrzebowanie zgłosili gracze testujący tytuł, w tym takie podstawy, jak konfigurowanie układu przycisków na konsolach, suwak FoV czy sterowanie myszką i klawiaturą.

Czy Wy wzięliście udział w becie Splitgate, a może macie w planach wypróbować ten tytuł dopiero po oficjalnej premierze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co o tym wszystkim sądzicie!


Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Kryptowaluty i gaming – co trzeba wiedzieć Kryptowaluty i gaming – co trzeba wiedzieć?
Gaming i kryptowaluty to dwa światy, które coraz częściej się przenikają – nie tylko technologicznie, ale też ekonomicznie i społecznie. Wspólny mianownik? Cyfrowość, decentralizacja i
wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie Jak przebiega wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie?
Wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jego kultury pracy i obniżenie temperatury procesora. Wraz z upływem czasu oryginalna pasta
Jak zasłonić kamerę w laptopie? Jak zasłonić kamerę w laptopie?
Coraz więcej użytkowników zastanawia się, jak zasłonić kamerę w laptopie, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci. W dobie powszechnej inwigilacji i zagrożeń związanych z cyberprzestępczością,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *