Ciepło przyjęty Stray z 2022 roku za jakiś czas będzie dostępny także dla posiadaczy desktopów i laptopów Apple (chociaż nie wszystkich). Dzięki rozwiązaniu MetalFX Upscaling ma oferować fanom Maców atrakcyjną oprawę graficzną i wysoką wydajność.

Stray pójdzie na mocniejszych MacBookach i iMacach

Stray w wersji na macOS-a zadziała na urządzeniach z chipami Apple. Nie będzie więc kompatybilny ze starszymi sprzętami opartymi na podzespołach Intela. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Dotychczas Stray był co prawda dostępny na PC, ale tylko dla użytkowników systemów operacyjnych Microsoftu (wymagania sprzętowe Stray na Windowsa możecie znaleźć w naszym artykule na ten temat). Wersja na Windowsa zadebiutowała 19 lipca 2022 roku, gra pojawiła się wtedy także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

Czy Stray jest warty uwagi? Ponad 100 000 recenzji na Steamie, z czego aż 97% jest pozytywnych, mówi samo za siebie.Tytuł Najlepszej Gry Niezależnej i Najlepszej Debiutanckiej Gry Indie na zeszłorocznych The Game Awards też może robić wrażenie. Wersja PC-towa bardzo przypadła graczom do gustu, a więc wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak port zostanie przygotowany pod względem technicznym.

Ostatnio macOS doczekał się także m.in. No Man’s Sky

macOS to zdecydowanie nie jest system, który kojarzy się z gamingiem. Edycja wideo i dźwięku, grafika — jak najbardziej, ale gry komputerowe niekoniecznie, choćby z racji na niewielką ilość oficjalnych portów.

Powoli jednak zaczyna się to zmieniać. 1 czerwca 2023 roku wersję na Maca otrzymała inna popularna, chociaż nie najnowsza gra, a mianowicie No Man’s Sky. Posiadacze urządzeń Apple mają też dostęp do takich tytułów, jak Resident Evil Village, Cuphead czy Vampire Survivors. Wybór wciąż jest niewielki w porównaniu do systemów Windows, ale widać pewną poprawę.

Jeśli zdarza Wam się grać na Macu, dajcie koniecznie znać, czy planujecie wyposażyć się w Stray, kiedy już będzie dostępne! Koniecznie podzielcie się też swoimi wrażeniami z tej gry, jeśli mieliście już okazję ją wypróbować.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *