Street View w Google Maps, czyli tak zwany ludzik Google, pozwala zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda dana ulica czy miejsce (a przynajmniej, jak wyglądała jakiś czas temu – nie zawsze zdjęcia ze Street View są aktualne). Wiele osób zastanawia się, Street View jak włączyć. Na szczęście nie jest to zbyt trudne, czy to w przeglądarce, czy w aplikacji mobilnej.

Ludzik Google to wspaniała funkcja, która przydaje się w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić umiejscowienie konkretnego budynku, np. gdy wybieramy się na rozmowę o pracę. Street View, czyli ludzik Google pomaga nam również podczas wyznaczania określonej trasy samochodowej lub podczas przejażdżki rowerowej.

Zanim wytłumaczymy krok po kroku, jak włączyć Street View Google Maps, chcielibyśmy zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi przeglądarki Google. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się natomiast, jak włączyć funkcję ludzika Google.

Jak włączyć Street View w przeglądarce?

Jeśli chcemy skorzystać z Google Street View, czy też ludzika Google, jak niekiedy się go nazywa, w pierwszej kolejności należy otworzyć stronę Google Maps w przeglądarce internetowej. W górnej części znajdziemy pole, w które powinniśmy wpisać adres, który nas interesuje: miasto, czy też konkretną ulicę. W miarę wpisywania kolejnych znaków pojawiają się podpowiedzi, co ułatwia znalezienie poszukiwanej lokacji.

ludzik google

Kiedy już wpiszemy nazwę ulicy czy miejscowości i potwierdzimy nasz wybór, zostaniemy przeniesieni do tego punktu na mapie. Domyślnie pokaże nam się mapa zwykła, klikając zaś w kwadrat po lewej stronie na dole z napisem “Satelita”, przeniesiemy się do widoku satelitarnego. Nie jest to jednak konieczne do wejścia w Street View.

Street View jak włączyć? Żeby włączyć ludzika Google, musimy kliknąć na niewielkiego żółtego ludzika w prawym dolnym rogu mapy.

street view jak włączyć

Kiedy już go naciśniemy, mapa podświetli się w miejscach, w których Street View jest dostępne. Wystarczy, że klikniemy na interesujący nas punkt, a przeniesiemy się do widoku ulicy. Poruszać się można klikając na dalsze punkty na mapie, aby przejść w boczne uliczki czy poruszać się dalej wzdłuż tej samej drogi. Możemy również za pomocą myszki rozglądać się na boki.

jak włączyć street view google maps

Street View na telefonie – jak włączyć?

Ludzik Google, czyli Street View jest, jak już wspominano, dostępne także na telefonach komórkowych z Androidem. Najpierw należy włączyć aplikację Mapy, a następnie wyszukać interesującą nas lokalizację. Kiedy przytrzymamy dłużej palec w jakimś miejscu, pojawi się pinezka, a w dolnej części ekranu zobaczymy zdjęcie z danej lokalizacji. Należy na nie nacisnąć.

google ludzik

Przesuwając palec na ekranie wzdłuż wyświetlanej na drodze niebieskiej linii, będziemy w stanie poruszać się po danej ulicy czy drodze w wybranym przez nas kierunku. Możemy także rozglądać się na boki. Dzięki takim możliwościom ludzik Google staje się wspaniałą funkcją pozwalającą na zapoznanie się z danym obszarem.

street view

Ludzik Google – podsumowanie

Google ludzik to przydatne narzędzie, z którego warto wiedzieć, jak korzystać. Nie jest to do końca intuicyjne, dlatego wiele osób wyszukuje frazę “Street View jak włączyć“. Mamy nadzieję, że w tym artykule udało nam się jasno i klarownie wytłumaczyć, jak włączyć Street View Google Maps, zarówno na telefonach komórkowych, jak i w przeglądarce internetowej.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *