Wyszukiwarka Google jest bez wątpienia najpopularniejszą wyszukiwarką internetową na świecie. Istnieją wyszukiwarki konkurencyjne, takie jak Bing, DuckDuckGo, a na terenie Polski wyszukiwarka Onetu, ale nie cieszą się one podobnym zainteresowaniem.

Wśród osób chcących ustawić domyślną wyszukiwarkę wyszukiwarka Google bezapelacyjnie dominuje. Nic więc dziwnego, że tak często można spotkać się z pytaniem, jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę. Odpowiedź na nie znaleźć można poniżej.

Jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę?

To, jak przebiegała będzie zmiana domyślnej wyszukiwarki, zależy od wykorzystywanej przez nas przeglądarki i urządzenia. Ogółem mówiąc, jest to stosunkowo łatwy i szybki proces, tak więc nie powinien on sprawić nam najmniejszego problemu. Poniżej przedstawimy go szczegółowo dla dwóch najpopularniejszych przeglądarek – Google Chrome i Firefoxa. W innych przeglądarkach powinien on wyglądać bardzo podobnie.

Zmiana wyszukiwarki w Google Chrome

Jak zmienić wyszukiwarkę w Chrome? Jeśli używamy Google Chrome na komputerze, wystarczy, że klikniemy na ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie wybierzemy opcję Ustawienia. Należy po lewej stronie wybrać sekcję “Wyszukiwarka”,  a następnie koło frazy “Wyszukiwarka używana w pasku adresu” wybrać z listy rozwijanej Google.

Oczywiście, jeśli chcesz Google, to wybierz Google w tym miejscu, ale są do wyboru też inne opcje.

jak zmienić wyszukiwarkę w chrome

Co, jeśli używamy Google Chrome na urządzeniach mobilnych? Wystarczy, że podobnie, jak w przypadku komputerów osobistych, przyciśniemy trzy kropki po prawej górnej stronie, a następnie wejdziemy w Ustawienia. Opcję zmiany domyślnej przeglądarki znajdziemy w sekcji “Podstawowe”.

Warto wspomnieć, że ustaw stronę startową a ustaw domyślną przeglądarkę to coś innego. Zapraszamy więc przy okazji do naszego poradnika na temat tego, jak ustawić stronę startową w Chrome. Krótką instrukcję zmiany strony startowej zamieściliśmy też w dalszej części tego materiału.

Zmiana wyszukiwarki w Firefoxie

Jak ustawić Google jako domyślną przeglądarkę w Firefoxie? Najpierw należy kliknąć trzy poziome kreski w prawym górnym rogu, a następnie wybrać “Opcje”. Kiedy już przejdziemy do ustawień, powinniśmy po lewej stronie wybrać sekcję “Wyszukiwanie”.

Pod słowami “To domyślna wyszukiwarka paska adresu i paska wyszukiwania. Można ją zmienić w każdej chwili.” możemy wybrać z rozwijanej listy interesującą nas wyszukiwarkę, czyli w tym wypadku Google.

jak ustawić google jako domyślną przeglądarkę w firefoxie

Jak zmienić domyślną przeglądarkę?

Warto przy okazji odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić domyślną przeglądarkę. To również można zrobić w bardzo krótkim czasie.

Jeśli korzystamy z Windowsa 10, wystarczy, ze wejdziemy w Ustawienia komputera i wybierzemy kategorię “Aplikacje i funkcje”. W dalszej kolejności należy po lewej stronie wybrać sekcję “Aplikacje domyślne”.

Wystarczy kliknąć pod napis “Przeglądarka sieci Web” i wybrać z rozwijanej listy interesującą nas przeglądarkę. Powinny pojawić się na niej wszystkie przeglądarki, które mamy obecnie zainstalowane na komputerze, a także możliwość znalezienia nowej w Microsoft Store.

Alternatywnie możemy również znaleźć w ustawieniach preferowanej przeglądarki opcję ustawienia jej jako domyślnej, która powinna przenieść nas bezpośrednio do sekcji “Aplikacje domyślne” w ustawieniach komputera.

jak zmienić domyślną przeglądarkę

Jak ustawić stronę startową Google?

Wiele osób preferuje stronę startową Google jako swoją stronę główną, co umożliwia szybkie i wygodne wyszukanie czegoś od razu po otworzeniu przeglądarki. Jak ustawić stronę startową Google? Jest to bardzo proste.

W Google Chrome należy wejść w Ustawienia za pomocą trzech kropek w górnym prawym rogu, a następnie po lewej stronie wybrać sekcję “Wygląd”. Powinniśmy pod opcją “Po uruchomieniu” wybrać opcję trzecią, czyli “Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron”, kliknąć “Dodaj nową stronę” i wpisać adres www.google.com.

jak ustawić stronę startową google

Jeśli korzystamy z Firefoxa, powinniśmy kliknąć trzy poziome kreski w prawym górnym rogu, a następnie wybrać “Opcje” i sekcję “Uruchamianie” po lewej stronie. Koło słów “Strona startowa i nowe okna” należy wybrać z listy rozwijanej “inne strony”, po czym wpisać w pole poniżej adres URL www.google.com.

jak ustawić stronę startową w firefoxie

Jakiej wyszukiwarki wy używacie? Google, a może jednak jakiejś innej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach?

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *