Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę graczy na całym świecie. Wygląda na to, że prędzej czy później także Microsoft może dołączyć do tego grona z własnym xboxowym handheldem. CEO Xboxa przyznał, że chciałby, aby firma miała takie urządzenie w swoim portfolio.

Phil Spencer mówi wprost: czas nadgonić konkurencję

Jeśli ktoś uważnie śledzi poczynania Phila Spencera, szef działu Xboxa w Microsofcie, pewnie spodziewał się tego rozwoju wydarzeń. Już kilka miesięcy temu przebąkiwał, że lubi konsole przenośne, natomiast teraz wypowiedział się bardziej wprost. W wywiadzie dla IGN powiedział, że myśli, iż Xbox „też powinien mieć handhelda”.

Czy to oznacza, że Microsoft już ma coś w zanadrzu, czy dopiero będzie startował z projektem? CEO Xboxa nie chciał uchylić rąbka tajemnicy, ale podkreślił, że zespół pracuje nad różnorodnymi formami i sposobami grania, co napawa go optymizmem. Choć rozmowa skupiała się na grach, Spencer zaznaczył, że wkrótce przyjdzie czas na omówienie nowych platform.

Przenośny Xbox: streaming czy gra lokalna?

Można powiedzieć, że mamy obecnie dwie „szkoły” handheldów. Pierwsza z nich obejmuje urządzenia, które odpalają gry lokalnie, przy pomocy własnych podzespołów, jak ROG Ally, Steam Deck czy Lenovo Legion Go. Do drugiej z kolei należą konsole przenośne, które jedynie streamują gry uruchomione w chmurze/na innych urządzeniach w pobliżu, jak PlayStation Portal. Spencer jasno wskazał, którą opcję woli.

Lubię mojego ROG Ally, mojego Lenovo Legion Go i mojego Steam Decka. Myślę, że możliwość grania w gry lokalnie jest naprawdę ważna — Phil Spencer, CEO Xboxa

Pojawia się jeszcze pytanie, czy ewentualny handheld Xboxa miałby dedykowany system operacyjny, czy korzystałby z Windowsa. W marcu Spencer udzielił wywiadu Polygonowi, w którym mówił o chęci wprowadzenia kompaktowego trybu Xboxa na przenośnym PC do gier. Może to oznaczać, że Microsoft planuje stworzyć urządzenie, które będzie oparte na systemie Windows, ale z interfejsem przypominającym konsolę Xbox (a więc pozwalającym odpalić także np. gry ze Steama).

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *