Porty popularnych i lubianych gier z PlayStation na PC niemal zawsze wywołują dużo emocji. Czy to pozytywnych (jak w przypadku Spider-Man Remastered czy God of War), czy negatywnych (np. TLOU Part I). Teraz jednak trafiliśmy na rzadki przypadek, gdy ceniona przez graczy i krytyków produkcja przeportowana na komputery osobiste spotkała się… ze znikomym zainteresowaniem.

Czy to koniec triumfalnej passy Sony?

Mimo sporej popularności na konsolach Sony i świetnych recenzji, Ratchet & Clank: Rift Apart napotkało trudności w przekonaniu do siebie graczy na PC. Na dzień premiery gra zdołała przyciągnąć jedynie 8757 graczy, co w porównaniu do wielu innych tytułów PlayStation przeniesionych na komputery osobiste jest mało imponującym wynikiem.

Sami zobaczcie, jak to wyglądało:

ratchet and clank steam
Źródło: SteamDB

Jak radziły sobie poprzednie premiery? Przykładowo, produkcje takie jak God of War czy Marvel’s Spider-Man Remastered przyciągnęły do siebie w najlepszym momencie odpowiednio 73 529 i 66 436 graczy.

Nawet The Last of Us Part I, mimo klęski wizerunkowej spowodowanej słabą optymalizacją, w szczytowym momencie było odpalone przez 36,496 osoby. Ratchet & Clank: Rift Apart nie jest co prawda tak głośną marką, jak TLOU czy Spider-Man. Jednak i tak może dziwić, że mimo znakomitej reputacji, znajduje się na czwartym miejscu od końca w rankingu gier popularności Sony przeportowanych na PC (przed Helldivers, Returnal oraz Sackboy: A Big Adventure).

Ci, którzy spróbowali, są zadowoleni

Zainteresowanie Ratchet & Clank: Rift Apart na premierę na komputerach osobistych nie powala, i to mimo faktu, że w grze zastosowano pewne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym wbrew wcześniejszym zapowiedziom jednak nie wymaga dysku SSD. Jednocześnie Ci gracze, którzy wypróbowali wersję PC-tową, wydają się być zadowoleni z takiej decyzji.

Produkcja ma nieco ponad 1500 recenzji, z których 85% jest pozytywne. W przypadku opinii negatywnych krytyczne głosy wydają się wspominać głównie o problemach z optymalizacją tytułu, porównując je do tych znanych ze wspomnianego The Last of Us Part I.

W kolejnych dniach po premierze tytuł zdaje się utrzymywać w okolicach 8000 graczy w szczytowym momencie, a więc nie ma mowy o wzrostach względem debiutu, ale też nie nastąpił ogromny spadek.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Planujecie zagrać w Ratchet & Clank: Rift Apart, już graliście, a może nie macie zamiar inwestować w ten tytuł (który kosztuje niebagatelne 259 złotych)? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *