Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge to, jak łatwo domyślić się po samym tytule, gra nawiązująca do kultowych animacji z końcówki lat osiemdziesiątych. Jest to bijatyka przywodząca na myśl gry Konami z tego okresu, a jej premiera miała miejsce naprawdę niedawno – 16 czerwca 2022.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge to przede wszystkim nostalgiczna wycieczka w przeszłość

Gra jest dostępna na Windowsa i Linuxa, a także na konsole – Nintendo Switcha, Xboxa One i PS4. Shredder znów zaplanował zemstę, do której wykonania zaangażował swoich najlepszych pomocników. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge rozpoczynamy od szybkiej, pokazowej akcji w kanale 9.

Tam już czekają na nas liczni wrogowie, którzy próbują zatorować nam przejście przez pomieszczenia zwykle wypełnione zapracowanymi dziennikarzami. Potyczkę kończymy oczywiście widowiskową walką z bossem, a gdy ją wygramy, opowieść toczy się dalej, kierując nasze kroki śladem poczynań najniebezpieczniejszego złoczyńcy tego uniwersum.

Poniżej możecie obejrzeć trailer, który najlepiej oddaje, z czym mamy do czynienia:

Pixelartowa oprawa graficzna, wiele nawiązań do serialu z 1987 roku, Żółwie Ninja w roli głównej i najsmakowitsza pizza, dająca dodatkową dawkę energii z całą swoją siłą przenoszą nas, już dorosłych, w czasy dzieciństwa i dzieci w dynamiczną rozgrywkę dobrze trzymających się wciąż gier typu beat’em up, czyli świetnie zaprojektowanej sidescrollowej bijatyki.

Jest możliwość gry wieloosobowej

Możemy tu grać w pojedynkę, lecz więcej emocji z pewnością przyniesie rozgrywka wraz z przyjaciółmi i rodziną. Da się grać symultanicznie aż w 6 osób. Wśród dostępnych do wyboru postaci wymienimy wszystkie gwiazdy, które pojawiły się w telewizyjnym serialu w latach 80. ubiegłego stulecia.

Są więc nimi 4 Żółwie Ninja: Donatello, Raphael, Michelangelo i Leonardo, także niezapomniany mistrz sztuk walki Splinter i dziennikarka April. Każda z grywalnych postaci wyróżnia się innym zestawem uderzeń i specjalnych kombinacji.

teenage mutant ninja turtles shredders revenge postacie
Źródło: Tribute Games

Choć czas dzieciństwa i młodości niektórzy z nas mają już za sobą, to czemu by nie przenieść się do tej magicznej krainy, pomagając zwyciężyć przeciwnika i zwalczyć zło swoim własnym pociechom w bijatyce, której korzenie sięgają aż tak daleko w przeszłość.

A wy mieliście już okazję wypróbować Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge? Dajcie koniecznie znać w komentarzach, jak Wam się spodobał ten tytuł!

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *