Termometry bezdotykowe cieszą się od pewnego czasu ogromną popularnością. Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy częstotliwość potrzeby sprawdzania temperatury znacznie się zwiększyła, natomiast oczywiście termometry ogółem nie są niczym nowym i używane są od długiego czasu. Popularność konkretnie modeli bezdotykowych wypływa głównie z szybkości ich działania, a także higieniczności. Na rynku jest dostępne wiele modeli, ale nie wszystkie działają równie dobrze, w związku z czym zdecydowaliśmy się przygotować ten termometr bezdotykowy ranking.

Termometry bezdotykowe nie są z reguły bardzo drogim sprzętem (większość mieści się w przedziale cenowym od 60 do 200 złotych), jednak nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy tracić pieniądze na niskiej jakości, mało precyzyjny sprzęt. W takim razie, na jakie modele warto zwrócić przede wszystkim uwagę? Czym powinien charakteryzować się dobry termometr bezdotykowy? Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Na co zwracać uwagę, wybierając termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy nie jest tak naprawdę szczególnie skomplikowanym urządzeniem, stąd też, jak już wspomniano, nie jest on bardzo drogi (chociaż niewątpliwie droższy niż termometry tradycyjne czy nawet klasyczne “dotykowe” termometry elektroniczne). Nie oznacza to jednak, że wszystkie termometry bezdotykowe są takie same. Przeciwnie, poszczególne modele mogą znacząco się różnić.

Zanim więc rozpoczniemy nasz termometr bezdotykowy ranking, chcielibyśmy wskazać, na jakie cechy powinno się zwracać największą uwagę, wybierając go. Tak więc, kluczowe cechy dla każdego termometru bezdotykowego to:

  • dokładność pomiaru
  • jakość wykonania
  • miejsce pomiaru
  • szybkość pomiaru
  • obecność dodatkowych funkcji (np. zapisywanie w pamięci ostatnich pomiarów, sygnał dźwiękowy przy zakończeniu pomiaru).

Warto także zwrócić uwagę na zastosowanie termometru, a więc czy jest przeznaczony tylko do badania temperatury u ludzi, czy też można go wykorzystać na przykład do pomiaru temperatury mleka w butelce. Dodatkowo, dla niektórych może być istotna kwestia zasilania, a także to, jak duży i wyraźny ekran posiada dany termometr. Niektóre urządzenia mają bardzo małe ekraniki, inne – wielkie, a więc łatwiejsze do odczytania z daleka czy też dla osób z gorszym wzrokiem.

Ranking termometrów bezdotykowych – najlepsze propozycje

W naszym rankingu termometrów bezdotykowych znajdziecie zarówno droższe propozycje, jak i te bardziej budżetowe. Skupiliśmy się jednocześnie na tym, aby wskazać Wam jedynie modele wysokiej jakości, które powinny spełnić Wasze wymagania. Zapraszamy!

Medivon Timi Verona

Medivon Timi Verona
Źródło: Medivon

 

Nasz termometr bezdotykowy ranking otwiera Medivon Timi Verona – sprzęt przeznaczony do pomiaru temperatury człowieka (w takim wypadku miejsce pomiaru jest czoło) lub rzeczy. Jest bardzo lekki i ma stosunkowo duży, wyraźny ekranik, a do tego jest łatwy w obsłudze i estetyczny.

Urządzenie jest zasilane 2 bateriami AA i zapisuje 9 ostatnich pomiarów. Mierzy bardzo szybko i precyzyjnie, a to właśnie jest w termometrze bezdotykowym rzeczą najważniejszą. Dla ludzi zakres pomiaru to 35.0 ~ 42 °C, zaś zakres dla obiektu to 0 ~ 93.2 °C. W trybie pomiaru temperatury ciała, w przypadku temperatury zbyt niskiej lub za wysokiej wyświetlacz ostrzegawczo podświetla się na inne kolory.

Termometr Medivon Timi Verona można kupić za około 199 złotych. Nie jest to więc termometr najbardziej budżetowy, ale z uwagi na wysoką precyzję, niezłą jakość i sporo użytecznych funkcji, warto się nim zainteresować – zwłaszcza, jeśli kogoś interesuje nie tylko pomiar temperatury ciała, ale także przedmiotów.

Neno Medic T02

Neno Medic T02
Źródło: Nano

Termometry bezdotykowe i ogółem produkty medyczne z zasady mają być skuteczne, a względy wizualne schodzą na dalszy plan. Są jednak wyjątki od tej reguły. W przypadku termometru Nano Medic T02 zadbano oczywiście o aspekty funkcjonalne, ale jednocześnie włożono dużo wysiłku w to, aby był to model bardzo elegancki. W związku z tym jest to jeden z najlepiej wyglądających modeli na rynku.

Pomiar dokonuje się na czole. W pamięci zostają zapisane 32 ostatnie pomiary, ponadto urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy po zakończeniu mierzenia (a także w przypadku wykrycia zbyt dużej temperatury). Dokładność pomiaru do 0,2 stopnia sprawdzi się jak najbardziej w użytku domowym.

Za termometr bezdotykowy Nano Medic T02 trzeba zapłacić około 180 złotych, co wydaje się uczciwą ceną za produkt, który jest zarówno elegancki i świetnie wykonany, jak i skuteczny oraz szybki (pomiar jest dokonywany już w około sekundę).

RAVEN ETBD003

RAVEN ETBD003 termometr bezprzewodowy ranking
Źródło: Raven

Raven ETBD003 to poręczny termometr bezdotykowy o ciekawym kształcie, który daje sporo możliwości. Przede wszystkim można za jego pomocą dokonywać pomiaru z czoła lub z ucha, a także mierzyć temperaturę przedmiotów (w zakresie 0 – 93 stopnie). Urządzenie jest zasilane dwoma bateriami AAA, a do zestawu dołączone jest etui. Funkcja automatycznego wyłączenia po 30 sekundach zapewnia dłuższe życie baterii.

Pomiary są szybkie (czas pomiaru to 1 sekunda) i dość dokładne (do 0,2 stopnia). Sprzęt nie jest wodoodporny. Posiada za to sygnał dźwiękowy przy końcu pomiaru, a także wyświetlacz (który jest, fakt faktem, dość niewielki) podświetla się na różne kolory w zależności od tego, czy temperatura jest normalna, czy mamy stan podgorączkowy lub gorączkę.

Urządzenie przechowuje w pamięci do 32 ostatnich pomiarów. Można je zakupić już za około 160 złotych. To ciekawy produkt dla tych, którym zależy na uniwersalności w zakresie mierzonych obiektów, a jednocześnie poręczności.

Tech-Med TM-F03BB

Tech-Med TM-F03BB
Źródło: Tech-Med

Tech-Med TM-F03BB to niewielki termometr bezdotykowy, mierzący z dokładnością do 0,2 stopnia. Umożliwia on nie tylko pomiar temperatury ciała, ale też między innymi temperatury kąpieli, żywności oraz otoczenia. Posiada on wyraźny ekran LCD, a pomiaru dokonuje się jednym przyciskiem.

Ciekawą opcją jest możliwość ustalenia określonej temperatury, w przypadku której pojawi się alarm o zbyt wysokim wyniku. Ponadto sprzęt posiada pamięć 32 ostatnich wyników pomiaru, a wynik pomiaru może zostać przedstawiony, w zależności od preferencji, w skali Celsjusza lub Fahrenheita.

Sprzęt samoczynnie wyłącza się po około 30 sekundach w celu zaoszczędzenia energii. Nie jest to najpiękniejszy termometr bezdotykowy ranking ten przedstawia, ale swoją robotę spełnia dobrze, a ponadto jest odczuwalnie tańszy niż powyższe propozycje – standardowa cena to 120 złotych.

RAVEN ETBD002

RAVEN ETBD002 ranking termometrów bezprzewodowych
Źródło: Raven

Raven ETBD002 to tańsza i prostsza alternatywa dla modelu ETBD003 tego samego producenta, omówionego dokładnie powyżej. Uwzględniliśmy ten termometr bezdotykowy w naszym rankingu przede wszystkim z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości.

To solidny sprzęt o zakresie pomiaru 0,2 stopnie i czasie pomiaru na poziomie 1 sekundy. Pomiary wykonywane są z czoła, a urządzenie zapamiętuje 9 ostatnich zmierzonych wyników. Miłym dodatkiem jest zabezpieczenie dodawane do zestawu, a mianowicie specjalne etui.

Za ten model trzeba zapłacić około 90 złotych, a więc jest to już sprzęt relatywnie budżetowy, jeśli chodzi o tę kategorię produktów. Standardowo zasila się go bateriami AAA.

Innogio GIOsimply

Innogio GIOsimply termometr bezprzewodowy ranking
Źródło: Innogio

Innogio GIOsimply to, jak sama nazwa wskazuje, prosty termometr bezdotykowy o dokładności pomiaru 0,3 stopnia i czasie pomiaru około 1 sekundy. Można nim badać nie tylko temperaturę człowieka, ale też różnych przedmiotów oraz płynów (np. wody). W pamięci urządzenia zapisuje się do 20 pomiarów.

Sprzęt jest bardzo lekki i poręczny. Zasila się go standardowo bateriami AAA. Posiada długą rączkę i stosunkowo duży, wyraźny ekran LCD. Co istotne, termometr ostrzega przed zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturą.

Innogio GIOsimply kosztuje około 60 złotych, a więc jest to najbardziej budżetowa propozycja na tej liście. Mimo większego niż w przypadku większości innych termometrów bezdotykowych zakresu pomiaru, cieszy się stosunkowo dobrymi opiniami, a trzeba też docenić jej uniwersalność i szybkość pomiaru.

Termometr bezdotykowy ranking 2022 – podsumowanie

Mamy nadzieję, że jeśli interesuje Was termometr bezdotykowy ranking zaprezentowany powyżej okazał się dla Was przydatny. Oczywiście, termometrów bezdotykowych na rynku jest bardzo wiele i ciągle pojawiają się nowe modele, więc możliwe, że coś przegapiliśmy. Jeśli więc macie jakieś inne rekomendacje, nie wahajcie się nimi dzielić poniżej. Dajcie także koniecznie znać, jeśli posiadacie któryś z produktów opisanych przez nas w tym artykule i, co najważniejsze, podzielcie się swoimi wrażeniami z korzystania z niego.

Przy okazji chcielibyśmy zaprosić Was także do zapoznania się z innymi naszymi rankingami i materiałami, które mogą okazać się przydatne. W przypadku, gdy na przykład interesuje Was smartwatch damski ranking również znajdziecie na naszym portalu, podobnie w przypadku wielu urządzeń domowych, na przykład mamy na koncie odkurzacze bezprzewodowe ranking. Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie do kolejnych rankingów, testów czy poradników, które powinniśmy przygotować, chętnie się z nimi zapoznamy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *